Łukasz Szumowski zarażony
.
Autor Klaudia Gaicka - 28 Września 2020

Onet: Łukasz Szumowski zarażony koronawirusem

Łukasz Szumowski znany jest wszystkim Polakom. Od początku 2020 regularnie widywaliśmy go w wiadomościach. Nie brakowało również afer powiązanych bezpośrednio z nim lub jego rodziną. Teraz okazało się, że były minister ma koronawirusa. Ludzie nie mogą uwierzyć.

Łukasz Szumowski do niedawna pełnił zaszczytną funkcję szefa Ministerstwa Zdrowia. Około miesiąc temu zrezygnował ze stanowiska, aby korzystać z upojnych wakacji w Hiszpanii i, jak zapowiedział, powrócić do swojego zawodu kardiologa.

Objawy bywają niezwykle mylące. Coraz więcej osób umiera na niewydolność sercaObjawy bywają niezwykle mylące. Coraz więcej osób umiera na niewydolność sercaCzytaj dalej

Łukasz Szumowski ma koronawirusa. W zasadzie nie tylko on, ale również kilkoro z członków jego rodziny

Na tę chwilę były minister musi jednak porzucić dalekosiężne plany. Wszystko dlatego, że wynik testy na koronawirusa SARS-CoV-2 okazał się pozytywny. Jak podaje portal Onet.pl, jakby tego było mało, wśród zakażonych są również członkowie rodziny Szumowskiego.

Portal poinformował dodatkowo, że Łukasz Szumowski nie zaraził się w trakcie swojego urlopu poza granicami kraju. Miał po nim wykonywany test, który wyszedł negatywny.

Były szef resortu zdrowia od początku roku 2020 musiał borykać się z ogromnymi problemami. Zapewne liczył, że w momencie rezygnacji skończy się ten wykańczający stres. Niestety nic bardziej mylnego. COVID-19, który od początku roku spędzał mu sen z powiek, znów postanowił wkraść się w jego życie. Wśród komentujących nie brak niedowiarków, ludzie nie mogą uwierzyć, że koronawirus zaatakował Szumowskiego. Jak widać nikt nie może czuć się bezpieczny.

Warto wspomnieć, że koronawirus SARS-CoV-2 w ostatnich dniach notuje ogromne wzrosty. Jeszcze do niedawna obawialiśmy się przekroczenia magicznego progu 1000 zachorowań. Dziś to już prawie norma. Wynik powyżej tej symbolicznej poprzeczki odnotowano już 6 razy. Nowy rekord zachorowań padł 26.09, zdiagnozowano aż 1587 pacjentów.

Dzisiaj grzeje: 1. Fani pogrążyli się żałobie. Odeszła prawdziwa ikona muzyki
2.Od 15 października tysiące Polaków mogą liczyć na kolejny prezent od ZUS. Składki nie będą tak bolesne
3.Kolejna granica przekroczona. Ponad 1 milion ofiar koronawirusa

Podczas ostatniej doby odnotowano 1 306 nowych zachorowań. Niestety nie zabrakło również ofiar śmiertelnych, 15 osób przegrało walkę z chorobą. Do tej pory w kraju zaraziło się łącznie 88 636 osób, 68 420 pacjentom udało się do tej pory wyzdrowieć, a 2 447 niestety przegrało walkę z chorobą. Na tę chwilę wskaźnik śmiertelności wynosi 2,76 proc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polsat właśnie przekazał, rząd wydał rozporządzenie. Chodzi o zakaz lotów, wielu złapie się za głowy
  2. Lepiej przeszukaj portfel. Niepozorna 10-groszówka może być warta nawet 20 tyś. złotych
  3. Potężny wybuch w bloku. Ewakuowano mieszkańców
  4. Dwa ogniska koronawirusa w jednym województwie. Przybyło ponad 1300 zarażonych
  5. U ginekologa usłyszała nietypową uwagę. Dopiero po kilku godzinach zrozumiałą co oznaczała
  6. Piorunujący przepis na kotlety schabowe po amerykańsku skrywa tajemnicę soczystości. Lepszych jeszcze nie jadłeś

<>

Następny artykuł