Łukasz Szumowski wyśmiany przez Donalda Tuska
youtube.com/naTemat.pl
Autor Barbara Bujar - 30 Sierpnia 2020

Donald Tusk ostro o Szumowskim. Wakacje byłego ministra pod ostrzałem krytyki

Łukasz Szumowski zrezygnował z funkcji ministra zdrowia i od razu udał się na wakacje. Były szef resortu postanowił wypocząć na jachcie i w towarzystwie biznesmena Bogusława Szemiotha opłynąć archipelag Wysp Kanaryjskich. Zagraniczna podróż obu mężczyzn spotkała się z wieloma krytycznymi komentarzami. W mediach społecznościowych swoją opinię wyraził także Donald Tusk. Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej w żartobliwy sposób zadrwił z wakacji Szumowskiego.

Łukasz Szumowski przez ponad dwa lata pełnił funkcję ministra zdrowia, a podczas epidemii stał na czele walki z koronawirusem. W ostatnim czasie wielokrotnie pytany był o plotki dotyczące jego dymisji i opuszczenia resortu. Choć przez długi czas mężczyzna starał się je dementować, ostatecznie podjął ważną decyzję i złożył rezygnację, przekazując tym samym obowiązki swojemu następcy. Niedługo po tym wydarzeniu wybrał się na wakacje. To spotkało się z ogromną krytyką.

30 nauczycieli na kwarantannie. Poważny problem w jednym z województw30 nauczycieli na kwarantannie. Poważny problem w jednym z województwCzytaj dalej

Łukasz Szumowski odpoczywa. Donald Tus opublikował wymowny komentarz

Jak donosi Fakt24, Łukasz Szumowski wybrał się na urlop, aby móc odpocząć i zregenerować siły po wieloletniej pracy i wyczerpującej walce z koronawirusem. O swoich wakacyjnych planach były minister miał mówić w rozmowie z dziennikarzem RMF FM.

- Samotne wakacje bez kontaktu z ludźmi to jest dla mnie w tej chwili kluczowe, bo te 4 lata mojej pracy w rządzie to był niezwykle intensywny czas kontaktów. I trochę potrzebuję takiej samotni, gdzie mógłbym swoją psychikę trochę zresetować – wyjawił.

Plany Szumowskiego w końcu przerodziły się w rzeczywistość i mężczyzna wybrał się na urlop. Jak udało się ustalić Super Expressowi, celem jego podróży stała się Hiszpania. To właśnie tam były minister postanowił odnaleźć spokój i udać się w rejs luksusowym jachtem w towarzystwie biznesmena Bogusława Szemiotha. Informacje o tej podróży spotkały się z wieloma krytycznymi komentarzami. Przypomnijmy, że w kraju, do którego udał się Szumowski, wciąż szaleje epidemia koronawirusa.

Negatywne opinie na temat urlopu byłego ministra z reguły pojawiają się w mediach społecznościowych. Internauci nie potrafią zrozumieć, jak mężczyzna, który przez wiele miesięcy walczył z epidemią, mógł wyjechać do Hiszpanii, gdzie na ten moment łączna liczba przypadków zakażenia przekracza 66 tysięcy. Na tę liczną krytykę postanowił odpowiedzieć Donald Tusk. Były premier i aktualny przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej zwrócił się do internautów, mocno nawiązując do słów Szumowskiego, które jeszcze nie tak dawno padły z jego ust.

- W takiej sytuacji, jaką mamy, nie można w ogóle rozmawiać o opuszczeniu okrętu. Ja akurat jestem żeglarzem i sternikiem, i wiem że takich rzeczy się nie robi - mówił były szef MZ w rozmowie z Wirtualną Polską.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia wydało ważną wiadomość dla wszystkich uczniów. Warto o nim pamiętać
2. Pojedziesz do lasu na grzyby, możesz zapłacić wysoki mandat. 500 zł kary, a nawet sprawa przed sądem

Tusk w bardzo krótki, ale treściwy sposób skomentował wakacje Łukasza Szumowskiego. Pod wpisem, który postanowił zamieścić, pojawiły się setki komentarzy. Większość internautów uważa, że były premier trafił w punkt.

- Nie wiem, skąd pretensje do pana Szumowskiego za zdjęcia na jachcie milionera. Przecież dwa tygodnie temu mówił, że jest żeglarzem i nie opuści pokładu w trudnej sytuacji - napisał Tusk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łowcy burz ostrzegają Polaków, sytuacja będzie dramatyczna. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła ostrzeżenia, dziś najwyższy stopień zagrożenia burzami
  2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
  3. Wydano ostrzeżenia drugiego stopnia. Zagrożenie dla zdrowia i życia
  4. Koronawirus w szpitalu. Natychmiast wstrzymano przyjęcia pacjentów
  5. Druga fala koronawirusa i kolejny lockdown? Szef Kancelarii Premiera wyjaśnił, jakie plany ma rząd
  6. W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historia

Następny artykuł