Łukasz Szumowski z pomysłem nowego obostrzenia
unsplash.com/Mika Baumeister
Autor Barbara Bujar - 1 Sierpnia 2020

Szumowski przedstawił pomysł nowego obostrzenia. Wielu osobom może się nie spodobać

Łukasz Szumowski kolejny raz wypowiedział się na temat epidemii koronawirusa. Tym razem szef resortu zdrowia poruszył kwestię obostrzeń. Choć rząd nie planuje ponownego wprowadzenia lockdownu, niektóre zasady mogą zostać przywrócone, a inne całkowicie zmienione. Jedna z nich może pokrzyżować plany wielu osób. Minister zdrowia skomentował także doniesienia o swojej rezygnacji ze stanowiska.

Łukasz Szumowski kolejny raz podjął temat epidemii koronawirusa. Minister zdrowia udzielił niedawno wywiadu dla portalu money.pl i zdradził w nim najbliższe plany rządu. Podczas rozmowy skomentował wzrost zakażeń, który w ostatnim czasie został odnotowany w naszym kraju, wizję ponownego wprowadzenia lockdownu, brak maseczek u osób z astmą oraz możliwe zmiany w obostrzeniach. Część z nich może być zaskakująca.

Uwielbiana przez Polaków aktorka ma poważne problemy ze zdrowiem. Z każdym dniem jest coraz gorzej, mimo tego nie poddaje sięUwielbiana przez Polaków aktorka ma poważne problemy ze zdrowiem. Z każdym dniem jest coraz gorzej, mimo tego nie poddaje sięCzytaj dalej

Łukasz Szumowski z pomysłem nowego obostrzenia. Komentuje także doniesienia o swojej rezygnacji


Jak donosi Onet, Łukasz Szumowki odpowiedział ostatnio na pytania dla portalu money.pl. Jedno z pytań, które usłyszał, dotyczyło niedawnego wzrostu zakażeń w naszym kraju. Minister zdrowia stwierdził jednak, że nie powinien być on niepokojący. Jego zdaniem duże znaczenie miało w tej kwestii wykonanie testów na Śląsku, w tym u górników i pracowników dużych zakładów. Jeżeli te zdiagnozowane osoby zostałyby odjęte od ogólnego wyniku, wzrost nie byłby wcale taki duży.

- Myślę, że przez najbliższe dni, najbliższy tydzień te liczby będą nadal oscylowały w granicach 500-600 dziennie. Powtórzę: to wszystko dotyczy trzech kopalni i trzech innych zakładów pracy - powiedział.

Kolejną kwestią, w której mógł się wypowiedzieć, było ponowne wprowadzenie lockdownu w Polsce. Szef resortu zdrowia zapewnił jednak, że nie wyobraża sobie takiej możliwości. Gdyby tak się stało, na pewno nie wyglądałoby tak jak wcześniej. Zdaniem Szumowskiego epidemia odbyła się nie tylko na gospodarce, ale także na chorych, którzy w czasie zakazu wyjścia z domu nie uczęszczali do lekarza i na badania profilaktyczne.

Nie obyło się także bez pytań o panujące obostrzenia. Tu Łukasz Szumowski nie miał dobrych wiadomości. Poinformował bowiem, że rząd planuje większą dyscyplinę w temacie zakrywania nosa i ust. Według niego ludzie nie noszą maseczek i tłumaczą to wymyślnymi historiami.

- Podam przykład z urlopu. Kobieta w sklepie tłumaczyła się innym klientom, że nie nosi maseczki, bo ma klaustrofobię. To pokazuje pewien stopień absurdu - powiedział.

Z tego powodu zasłanianie ust i nosa ma być obowiązkowe nawet dla osób, które zmagają się z astmą oskrzelową. Tacy obywatele, zdaniem ministra, mogą nosić przyłbice, które nie stanowią dla nich żadnego ograniczenia. Jedynymi chorobami zwalniającymi z tego obowiązku mają być niewydolność serca lub płuc.

Temat obostrzeń nie zakończył się jednak na maseczkach. Łukasz Szumowski omówił także kwestię otwarcia szkół, które w danych regionach mają działać bardzo elastycznie i dla pewnych grup wiekowych dopuszczać nauczanie zdalne. O słowach ministra powinni jednak w szczególności usłyszeć przyszli małżonkowie. Ich zaplanowane imprezy może czekać rewolucja.

- Zastanawiamy się nad pewną zwiększoną kontrolą dotyczącą imprez rodzinnych, szczególnie wesel (...) Możliwe jest zmniejszenie liczby osób na tych uroczystościach. a także obowiązek rejestracji takiego wydarzenia w jakikolwiek sposób - zapowiedział Szumowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje gwiazdor uwielbianego przez Polaków programu. Miał dopiero 38 lat
2.Dramatyczna sytuacja na Ukrainie. Za naszą wschodnią granicą padają rekordy zachorowań
3. Senat zawalczy nie tylko o emerytów z 1953 roku. Więcej pieniędzy z emerytury też dla pozostałych seniorów?

Aby uspokoić część społeczeństwa, zaznaczył jednak, że taka zmiana miałaby dotyczyć wyłącznie mieszkańców powiatów, w których liczba zakażonych osób jest największa. Minister zdrowia postanowił sprostować również jeszcze jedną rzecz. Zapewnił bowiem, że nie zamierza składać rezygnacji z pełnionej funkcji.

- Broń boże, nie chcę odchodzić, jest wyzwanie koronawirusa. Wróciłem z urlopu i jak widać pracuję - oświadczył.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielkie zmiany dla planujących wesela? Łukasz Szumowski w końcu zabrał głos
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. Mąż Magdaleny Ogórek został oskarżony. Szykuje się gigantyczny skandal
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł