Gwiazda "M jak miłość" walczyła o życie i zmagała się z ciężką chorobą. Objawy były niepozorne

gwiazda M jak miłość
screen youtube.com/TVP VOD
Autor Natalia Niewczas19.10.2020

Serial “M jak miłość” to jedna z najpopularniejszych i najbardziej uwielbianych polskich produkcji, telewidzowie nieprzerwanie śledzą losy rodziny Mostowiaków od listopada 2000 roku. Mało kto wie, że odtwórczyni jednej z kluczowych ról zmagała się z poważną chorobą. Jak twierdzi aktorka, to właśnie praca pomogła jej przetrwać trudny okres.

Choć obsada M jak miłość na przestrzeni lat zmieniała się wielokrotnie, Małgorzata Pieńkowska znalazła się wśród tych aktorów, którzy występują w serialu niemal nieprzerwanie od dobrych dwóch dekad. Zaledwie kilka lat po rozpoczęciu prac nad produkcją odtwórczyni roli sympatycznej Marysi usłyszała okrutną diagnozę. Aktorka musiała zmierzyć się z ciężką chorobą onkologiczną.

Z ostatniej chwili: zacznie się w całej Polsce dokładnie o 14:00. Mamy potwierdzenieZ ostatniej chwili: zacznie się w całej Polsce dokładnie o 14:00. Mamy potwierdzenieCzytaj dalej

Gwiazda M jak miłość zmagała się z nowotworem

Małgorzata Pieńkowska dowiedziała się o swojej chorobie zaledwie kilka lat po wyemitowaniu pierwszego odcinka M jak miłość na antenie TVP2. To w roku 2003 zaczęła się bowiem ciężka droga aktorki do odzyskania zdrowia. Lekarze potwierdzili wówczas, że w jej ciele rozwija się złośliwy nowotwór.

Rak piersi, z którym musiała zmierzyć się gwiazda serialu M jak miłość, to jeden z najczęściej rozpoznawanych nowotworów złośliwych u kobiet. Choroba początkowo może nie alarmować chorego niepokojącymi objawami. Jeżeli symptomy jednak występują, zazwyczaj są niepozorne: piersi są asymetryczne, pojawiają się zaczerwienienia lub owrzodzenia skóry, ból lub powiększenie okolicznych węzłów chłonnych. W późniejszym etapie choroby pod palcami daje się wyczuć twardy guzek. Odkrycie zmiany, na przykład w samobadaniu, często jest dla pacjentki szokiem. Podobnie było w przypadku Małgorzaty Pieńkowskiej.

Mimo że na wieść o chorobie znana z serialu M jak miłość aktorka przeżyła szok, starała się nie tracić pogody ducha. Nie zrezygnowała również z udziału w serialu. Jak podaje portal fakt.pl, praca pomogła jej w walce o zdrowie.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe obostrzenia wchodzą już jutro. O czym trzeba będzie pamiętać?
2.Kultowa dziennikarka przed śmiercią ujawniła kulisy pracy Elżbiety Jaworowicz. Jak znalazła się w TVP?
3. Gdy się pojawią nasze serce potrzebuje pilnej pomocy. Objawy, których absolutnie nie wolno lekceważyć

Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje wybitny aktorTragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje wybitny aktorCzytaj dalej

- Bardzo dużo zawdzięczam swojej roli. W trudnym momencie mojego życia, gdy chorowałam, nie mogłam być skupiona na swoim niedostatku, tylko na Marysi. To było dla mnie szalenie ważne - informowała w jednym z udzielonych wywiadów.


Małgorzata Pieńkowska wymagała pilnego leczenia, przeszła operację, chemioterapię i rehabilitację. Wszystko działo się tak szybko, że, jak wspomina, nie miała nawet czasu na panikę. Odtwórczyni roli Marysi szczęśliwie wróciła jednak do zdrowia, a fani M jak miłość do dziś mogą oglądać aktorkę na antenie TVP. Na zdjęciu wyróżniającym artykułu znajduje się kadr z 1314 odcinka serialu M jak miłość.

To pierwszy taki przypadek na świecie. Superinfekcja wykryta u 54-letniej kobietyTo pierwszy taki przypadek na świecie. Superinfekcja wykryta u 54-letniej kobietyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapomnisz i zapłacisz nawet 8400 zł. Od nowego roku kary dla właścicieli samochodów pójdą ostro w górę
  2. Polacy szykują się na drugą falę. Dwa produkty w pośpiechu znikają ze sklepów, dla ciebie może już nie wystarczyć
  3. Wielka tragedia w życiu gwiazdy "M jak miłość". Dwie osoby z najbliższej rodziny zmarły w ciągu jednego tygodnia
  4. Lekarze są załamani i alarmują. Co dzieje się z polskimi szpitalami?
  5. Jeśli je zauważymy, z naszą odpornością jest źle. Objawy, których lepiej nie lekceważyć
  6. Rząd zmienia obostrzenia dla kierowców i pasażerów samochodów. Wielu z nas zapewne przypadną do gustu

Następny artykuł