Madeleine McCann zdaniem niemieckich prokuratorów nie żyje
facebook.com/NBC News
Autor - 5 Czerwca 2020

Przełom w sprawie Madeleine McCann. Niemiecka prokuratura przekazała straszne informacje

Madeleine McCann, która zaginęła w Portugalii w 2007 roku, została uznana za martwą przez niemieckich prokuratorów. Śledczy badający sprawę mają dowody na to, że w miejscu, gdzie ostatnio widziano Madeleine, przebywał 43-letni Niemiec. Mężczyzna jest podejrzany o morderstwo.

Madeleine McCann zniknęła w 2007 roku podczas rodzinnych wakacji. Dziewczynka zaginęła w tajemniczych okolicznościach z pokoju hotelowego, gdy jej rodzice poszli na kolację. Ich zdaniem Madeleine została uprowadzona. Choć matka co jakiś czas zaglądała do śpiącej dziewczynki, po pewnym czasie okazało się, że nie ma jej w łóżeczku, a w pokoju otwarte jest okno.

Niemieccy prokuratorzy, którzy zajmują się sprawą zniknięcia Madeleine McCann, zakładają, że dziewczynka nie żyje. Jak podaje BBC, podejrzany o morderstwo jest 43-letni Niemiec.

Myślała, że jej dziecko ma ospe wietrzną. Lekarze przekazali jej mrożącą prawdęMyślała, że jej dziecko ma ospe wietrzną. Lekarze przekazali jej mrożącą prawdęCzytaj dalej

Madeleine McCann zdaniem niemieckich prokuratorów nie żyje

Śledztwa w tej sprawie Madeleine McCann wielokrotnie wszczynano i umarzano. Ostatnio jednak w sprawie zaginięcia dziewczynki pojawiły się nowe fakty. Według Federalnego Urzędu Kryminalnego Niemiec, prokuratura w Brunszwiku prowadzi śledztwo w sprawie 43-letniego Niemca. Mężczyzna był wielokrotnie karany za przestępstwa seksualne na dzieciach.

Jak podaje portal kobieta.wp.pl, podejrzany jest obecnie w więzieniu. Śledczy mają dowody na to, że 43-letni Niemiec przebywał w miejscu, gdzie ostatnio widziano Madeleine. Dziewczynka zaginęła jako 3-latka w Portugalii w 2007 roku.

Według niemieckich śledczych podejrzany przebywał w latach 1995-2007 na portugalskim wybrzeżu Algarve, m.in. w domu niedaleko Praia da Luz. Mężczyzna pracował w tamtym czasie w gastronomii.

Policja, zaraz po ogłoszeniu, że ma nowego podejrzanego, zaapelowała o pomoc w rozwiązaniu sprawy. Rzecznik rodziny zdradził ponadto, że zdaniem rodziców Madeleine najnowsze doniesienia są "potencjalnie bardzo istotne".

Brytyjska policja stwierdziła, że sprawa pozostaje śledztwem dotyczącym osoby zaginionej, ponieważ nie ma "ostatecznych dowodów" na to, czy Madeleine żyje, czy nie. Tymczasem niemieccy śledczy zaklasyfikowali ją jako dochodzenie w sprawie morderstwa.

Dzisiaj grzeje: 1. Annę Przybylską zabiła choroba, którą mają tysiące Polaków. Wielu z nich nie wie jak rozpoznać objawy

2. Wyjątkowo smutne wieści, Maryla Rodowicz w żałobie. Straciła najbliższą osobę

- Można przypuszczać, że oprócz podejrzanego istnieją inne osoby, które mają konkretną wiedzę na temat przebiegu przestępstwa, a być może także miejsca, w którym zostało ukryte ciało - powiedziała niemiecka policja.

Podejrzany to 43-latek, szczupłej budowy ciała, ma około 180 cm wzrostu. W środę niemiecka policja kryminalna podała informację, że mężczyzna odbywał karę więzienia w Niemczech za liczne przestępstwa na tle seksualnym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przeogromna zmiana z dnia na dzień w Biedronce. Gigantyczne zaskoczenie po wejściu do sklepu gwarantowane
  2. Natalia Kukulska dziś w nocy dowiedziała się o jego śmierci. Artystkę spotkała prawdziwa tragedia
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. 1200 zł dla tysięcy matek. Niewiele osób wie, że mężczyźni też mogą pobierać dodatkowe pieniądze

Następny artykuł