Madeleine McCann nie żyje
Flickr The KTPHorg
Autor Klaudia Gaicka - 9 Czerwca 2020

Nowe ustalenia w sprawie Madeleine McCann. Prokurator nie ma wątpliwości, że dziewczynka nie żyje

Madeleine McCann 13 lat temu była z rodzicami i rodzeństwem na wakacjach w Portugalii. Niestety wypad do Praia da Luz skończył się dla całej rodziny tragicznie. Do tej pory nie udało się odnaleźć dziecka, dziś śledczy uważają, że dziewczynka najprawdopodobniej nie żyje.

Madeleine McCann zaginęła przed 13 laty podczas rodzinnych wakacji w Portugalii. Od tamtej pory wciąż trwały poszukiwania dziewczynki. Strata dziecka jest dla większości rodziców bez wątpienia największym dramatem. Niestety tym razem nie udało się znaleźć dziecka. Co gorsza, śledczy sądzą, że dziewczynka najprawdopodobniej nie żyje.

Zdecydował nie podchodzić do matury. W internecie wylała się na niego fala hejtuZdecydował nie podchodzić do matury. W internecie wylała się na niego fala hejtuCzytaj dalej

Madeleine McCann najprawdopodobniej nie żyje

Jak podaje portal Polsatnew.pl, brytyjski prokurator, Hans Christian Wolters wyjaśnił, że mundurowym wciąż brak informacji odnośnie tego, gdzie mieszkał główny podejrzany o zabójstwo dziewczynki, Christian B. Niestety nie ma wystarczająco dowodów, aby móc oskarżyć mężczyznę.

– Według wszystkich informacji, które dostaliśmy, dziewczynka nie żyje. Nie mamy żadnych wskazówek, by było inaczej. Mamy rzeczy, o których nie możemy powiedzieć, wskazujące, że Madeleine nie żyje, nawet jeśli muszę przyznać, że nie mamy ciała – wytłumaczył prokurator w poniedziałek wieczorem w rozmowie ze Sky News.

Policji zależy nie tylko na ustaleniu miejsca pobytu Christiana B., ale może to być bardzo pomocne. Mogłoby to przysłużyć się nie tylko w śledztwie, ale również w postawieniu mężczyzny przed sądem.

– Spodziewamy się, że ona nie żyje, ale nie mamy wystarczających dowodów, żeby oskarżyć w Niemczech podejrzanego o zabójstwo Madeleine McCann. Dlatego potrzebujemy więcej informacji od ludzi, szczególnie z miejsc, w których podejrzany mieszkał, żeby móc namierzyć te miejsca i szukać tam Madeleine – wyjaśnia Hans Wolters.

Prokurator apelował do brytyjskich turystów, którzy w latach 1995-2007 byli w portugalskim Praia da Luz, o kontakt w sprawie. Uważa, że tylko dzięki temu uda się rozwikłać całą sprawę. Sytuacja jest dodatkowo poważna, ponieważ Walters uważa, że we wskazanych wyżej latach, ofiarami mężczyzny mogły paść również inne osoby. Ujawnił, że niemiecka policja otrzymała setki informacji przez telefon i aktualnie wszystkie weryfikuje.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda zapowiedział swoje 500+. Kto dokładnie będzie mógł skorzystać z bonu turystycznego?

2. Fatalne informacje dotyczące oszczędności Polaków w bankach. Sytuacja, która nigdy wcześniej nie miała miejsca

– Sprawdzamy te informacje i mamy nadzieję, że są wśród nich takie, które mogą nam pomóc zrobić duży krok w kierunku rozwiązania tej sprawy. Zasadniczo potrzebujemy każdej informacji o tym okresie - gdzie mieszkał, gdzie pracował, do których miejsc był szczególny przywiązany, którzy ludzie byli jego przyjaciółmi i kogo znał – opowiada.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka rusza z hitową akcją. Nawet 12 sztuk za darmo
  2. ZUS i ogromna wpadka - mnóstwo Polek i Polaków dostało pieniądze na konto przez pomyłkę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  3. Niszczycielski żywioł przeszedł przez Polskę. Nie obyło się bez rannych
  4. Sok z brzozy staje się coraz popularniejszy. Jego właściwości są niesamowite
  5. Prawie 3 tysiące zachorowań od początku roku. Niebezpieczna choroba, o której wiele osób zapomniało
  6. Robert Lewandowski przejdzie na emeryturę? Deklaracja napastnika nie pozostawia złudzeń, padła data

Następny artykuł