Nowe ustalenia w sprawie zaginięcia Madeleine McCann. Kluczowy świadek ujawnił ważne szczegóły

Madeleine McCann: nowe szczegóły w sprawie
East News/( 745509e ) 3yr old Madeleine McCann Madeleine McCann who was abducted in Portugal - 2008 3yr old Madeleine McCann who has been abducted whilst on holiday in Portugal with her family
Autor Barbara Bujar12.09.2020

Madeleine McCann zaginęła trzynaście lat temu. Od tego czasu policja stara się ustalić, co tak naprawdę mogło się z nią stać. W sprawie pojawiło się już mnóstwo hipotez i wielu podejrzanych. Całkiem niedawno jeden ze świadków, 48-letni Helge Busching, podzielił się nowymi szczegółami. Mężczyzna oskarżył swojego kolegę o zabójstwo dziewczynki. Według licznych opinii to właśnie być przełomem w postępowaniu.

Madeleine McCann ostatni raz widziana była 3 maja 2007 roku. To właśnie tego dnia rodzice zostawili ją w pokoju hotelowym i wraz z przyjaciółmi udali się na kolację. Choć regularnie przychodzili do niej i sprawdzali, czy wszystko jest w porządku, późnym wieczorem nie zastali jej w łóżku. Dziewczynka zniknęła, a sprawą zajęła się policja. Po kilkunastu latach nadal nie wiadomo, co stało się pamiętnego dnia w portugalskim apartamencie w Praia da Luz. W sprawie nastąpił jednak pewien przełom. Ważnymi informacjami podzielił się jeden z kluczowych świadków, 48-letni Helge Busching.

Przerażające sceny w polskiej szkole. Wściekły ojciec wtargnął do budynku, przekazał swoje żądaniaPrzerażające sceny w polskiej szkole. Wściekły ojciec wtargnął do budynku, przekazał swoje żądaniaCzytaj dalej

Przełom w śledztwie w sprawie zniknięcia Madeleine McCann. Świadek przekazał ważne informacje

Postępowanie w sprawie zaginięcia 3-letniej Madeleine ujawniało już wiele hipotez i ewentualnych podejrzanych. Policja przez wiele lat myślała nawet, że za porwaniem stoją rodzice dziewczynki. Małżeństwu zarzucano także morderstwo lub sprzedaż. Dziś sprawa wygląda już nieco inaczej i najprawdopodobniej zmierza do rozwiązania. Jak podaje portal o2.pl, świadek Helge Busching złożył zeznania obciążające jego kolegę.

48-letni Helge Busching jest jednym z kluczowych świadków w sprawie zniknięcia dziewczynki. Mężczyzna przebywał na terenie ośrodka wypoczynkowego Praia da Luz, w którym doszło do tragedii. Mężczyzna wraz z kolegą, Christianem B., włamywał się do domów turystów i dokonywał kradzieży. To właśnie jego oskarżył o porwanie i zamordowanie małej Medeleine.

Podejrzany przez 48-latka Christian B. miał w 2008 roku przyznać się kolegom do porwania dziewczynki i szczegółowo im o tym opowiedzieć. Choć od tego momentu minęło już sporo czasu, Helge Busching postanowił przekazać to policji dopiero w 2017 roku, czyli aż dziewięć lat później. Zrobił to, gdy sam trafił do więzienia.

- Mam nadzieję, że zostanie w więzieniu na długo - powiedział Busching o swoim dawnym koledze.

Dzisiaj grzeje: 1. W Łodzi urodziły się absolutnie niezwykłe bliźniaki. Taki przypadek zdarza się średnio raz na 20 tysięcy
2.Kaucja za opakowania po napojach sposobem na ekologię i oszczędność. Nowy system nie wymagałby paragonów

Jak udało ustalić się serwisowi Gazeta.pl, dwa lata później Christian B. został uznany za głównego podejrzanego. Dowodami w postępowaniu stało się połączenie, które mężczyzna wykonał w poblizu pokoju zaginionej dziewczynki oraz jego dwa samochody, które 3 maja 2007 roku widziane były w Praia da Luz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy mieli nadzieję do końca, niestety nie żyje. Zmarł legendarny aktor, kochały go miliony Polaków
  2. Nagle runął, 50 osób może nie żyć. TVP przekazało rano dramatyczne wiadomości ze świata
  3. Objawy niedoboru potasu. Bez niego nasz organizm nie może sobie poradzić
  4. Rząd rozdaje pieniądze poszkodowanym przez koronawirusa. Można dostać nawet 7 tysięcy euro, o co chodzi?
  5. Kolejna szkoła zamknięta. Koronawirus wykryty u nauczycielki, setki osób poddano kwarantannie
  6. Nie tylko niezwykle walory smakowe. Kawa z imbirem ma piorunujące zalety, niebywałe, na co pomaga

Następny artykuł