Maja Ostaszewska o koronawirusie
Mandatory Credit: Photo by Maria Laura Antonelli/AGF/Shutterstock (10768770y) Maja Ostaszewska 'Never Gonna Snow Again' photocall, 77th Venice International Film Festival, Italy - 07 Sep 2020
Autor Klaudia Gaicka - 22 Października 2020

"Ból jakiego nie znałam". Maja Ostaszewska opowiada o walce z COVID-19

Znana aktorka Maja Ostaszewska zaraziła się koronawirusem SARS-CoV-2. Niestety szkodliwy patogen nie obchodzi się z nią delikatnie. Gwiazda opisuje, jak jest jej ciężko. Ma także apel do Polaków, którym obojętne jest ich własne zdrowie.

Aktorka Maja Ostaszewska jest jedną z najbardziej uwielbianych przez Polaków reprezentantek swojej branży. Pierwsza jej rola w filmie fabularnym pochodzi z 1993 roku, kiedy to zagrała w filmie ,,Lista Schindlera”. Pomimo tego, że minęło już sporo czasu od tamtej pory, aktorka wciąż regularnie grywa w filmach, w ostatnich latach mogliśmy podziwiać jej talent między innymi w takich dziełach jak ,,Body/Ciało”, ,,Pitbull. Nowe porządki”, ,,Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, ,,7 uczuć”, ,,(Nie)znajomi”, czy “Magnezja”.

Kiedy zapadnie decyzja w sprawie ewentualnych ograniczeń na 1 listopada? Mateusz Morawiecki podaje konkretny terminKiedy zapadnie decyzja w sprawie ewentualnych ograniczeń na 1 listopada? Mateusz Morawiecki podaje konkretny terminCzytaj dalej

Koronawirus SARS-CoV-2 dopadł także Maję Ostaszewską. Gwiazda apeluje do fanów

Aktorka znana jest też widzom bardzo dobrze z polskich seriali. W czasie swojej kariery grała między innymi w ,,Na dobre i na złe”, ,,Czasie honoru”, ,,Przepisie na życie” oraz w ,,Diagnozie”. Oprócz tego odegrała także kilka większych ról w sztukach teatralnych, a także udzielała dubbingu.

Fani gwiazdy wstrzymali oddech, kiedy okazało się, że Maja Ostaszewska jest zakażona koronawirusem SARS-CoV-2. Aktorka na Instagramie dodała zdjęcie okna, który “jest jej jedynym widokiem od 10 dni”.

- Jak zauważyli niektórzy z Was, nie pojawiłam się na Warszawskim Festiwalu Filmowym, ani na obchodach rocznicy przyznania Nobla Oldze Tokarczuk, nie zagrałam także w @nowy_teatr „Kina moralnego niepokoju” i „Upadłych Aniołów” w @ochteatr Przyszedł bowiem czas na nas. COVID rozpanoszył się w naszym domu - zaczęła aktorka.

W dalszej opisała, jak przechodzi chorobę. Niestety los nie obchodzi się z nią najdelikatniej.

- Ból głowy i całego ciała, jakiego nie znałam, jaki nie pozwala spać. Cały czas na środkach przeciwbólowych. Gorączka i dreszcze, brak węchu i smaku, potworna słabość, zawroty głowy. Podróż do kuchni czy łazienki była wyzwaniem. Kiedy mijał kolejny, ósmy dzień bez poprawy, lęk czy to draństwo nie postępuje dalej. Ale nie możesz wezwać lekarza, żeby przyszedł, osłuchał cię i ocenił sytuację. Mocno wyczerpana starasz się sama ocenić swój stan. Nie masz pewności czy właściwie. Cały czas niepokój o bliskich... - relacjonuje.

Gwiazda dopiero po dziewięciu dniach miała siłę, żeby poświęcić ponad godzinę, aby dodzwonić się do sanepidu. Podkreśla jednak, że cały czas miała pomoc i wsparcie najbliższych. Aktorka zdaje sobie sprawę, że nie każdy ma tyle szczęścia. Zaapelowała do fanów.

Maja Ostaszewska zwraca się do Polaków z bardzo ważnym apelem. Chodzi o zdrowie tysięcy osóbMaja Ostaszewska zwraca się do Polaków z bardzo ważnym apelem. Chodzi o zdrowie tysięcy osóbCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje: 1.Od soboty cała Polska stanie się czerwoną strefą? Jest zapowiedź Mateusza Morawieckiego
2.Kaja Godek znów odpłynęła? Jej słowa przejdą do historii, nie kontroluje się, wielu będzie wściekłych
3. WHO popełniło karygodny błąd w sprawie koronawirusa? Wielu rwie włosy z głowy po miażdżącej opinii naukowców

- Tu przechodzę do sedna tego postu, nie opuszcza mnie myśl o tych Wszystkich osobach, które przechodzą przez to samotnie. Nie mają do kogo zadzwonić po pomoc, radę, nie wychodzą z tego szczęśliwie jak my. Proszę Was, jeśli sami nie obawiacie się COVID19, pomyślcie o nich. Pomyślcie o innych. O tym, że dla nich może to być śmiertelne zagrożenie. Pomyślcie o personelu medycznym, który narażając własne zdrowie, walczy dzień i noc o życie pacjentów. Proszę, noście maseczki, myjcie i dezynfekujcie dłonie, stosujecie się do zaleceń. I przede wszystkim w sprawach pandemii słuchajcie lekarzy, epidemiologów. Dziś to nie jest kwestia tego, w co wierzymy, dziś to kwestia EMPATII. - stwierdziła.

Mandaty dla rodziców i nauczycieli za nastolatków bez maseczek. Projekt trafił do SejmuMandaty dla rodziców i nauczycieli za nastolatków bez maseczek. Projekt trafił do SejmuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. ING z ważnym komunikatem dla klientów. Czekają ich spore ograniczenia
  2. Spłonęło 50 samochodów w Warszawie, 150 osób bez dachu nad głową. Winna bateria elektrycznej hulajnogi?
  3. Minister Zdrowia przekazał złe wieści. Już w przyszłym tygodniu może nas czekać gigantyczny wzrost zachorowań
  4. Adam Niedzielski przygotowuje się na najczarniejszy scenariusz. Szpitale tymczasowe w każdym mieście wojewódzkim
  5. Pilny apel do wszystkich chorych od lekarza rodzinnego. "Ludzie, chodźcie do nas, na co czekacie?"
  6. Wielkie zmiany dla przekraczających granicę. Dużo się zmieni. Rząd za granicą zapowiedział nowe standardy
  7. Protest po skandalicznym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. "To piekło milionów Polek"

Następny artykuł