Maja Ostaszewska zwraca się do Polaków z bardzo ważnym apelem. Chodzi o zdrowie tysięcy osób

Maja Ostaszewska ma apel dotyczący osocza
Polish actress Maja Ostaszewska arrives for the screening of the film "Sniegu Juz Nigdy Nie Bedzie" (Never Gonna Snow Again) presented in competition on the sixth day of the 77th Venice Film Festival, on September 7, 2020 at Venice Lido, during the COVID-19 infection, caused by the novel coronavirus. (Photo by Tiziana FABI / AFP)
Autor Klaudia Gaicka23.10.2020

Znana aktorka Maja Ostaszewska ma pilny apel do swoich fanów i nie tylko. Wielu Polaków może pomóc. Co więcej, zapotrzebowanie jest naprawdę ogromne i rośnie z każdym dniem. Koniecznie sprawdź, czy prośba cię nie dotyczy.

W związku z rosnącą na terenie całego kraju epidemią Maja Ostaszewska zaapelowała do swoich fanów i nie tylko. Pomóc może bowiem praktycznie każdy, kto od początku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 został zarażony.

Kiedy zapadnie decyzja w sprawie ewentualnych ograniczeń na 1 listopada? Mateusz Morawiecki podaje konkretny terminKiedy zapadnie decyzja w sprawie ewentualnych ograniczeń na 1 listopada? Mateusz Morawiecki podaje konkretny terminCzytaj dalej

Znana aktorka Maja Ostaszewska ma pilny apel do fanów. Wielu Polaków może pomóc, potrzeby są ogromne

Aktorka, o której ciężkim przebiegu COVID-19 informowaliśmy jeszcze wczoraj, dziś ma ważną prośbę do każdego, kto może pomóc. Maja Ostaszewska mówiła w programie ,,Rezerwacja” o tym, że sama także będzie dawczynią osocza.

- Mam właśnie taki plan. Chcę uzyskać tylko informacje od lekarzy, kiedy i w jakim momencie najlepiej to robić. W ogóle też wszystkich zachęcam naprawdę - powiedziała.

Przypominamy dokładnie kryteria, jakie obowiązują osoby, które chcą zostać dawcami. Osocze może oddać każdy pacjent, który miał pozytywny wynik testu wykonanego metodą PCR. Jednak od zakończenia izolacji musi minąć przynajmniej 28 dni. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy pacjent miał wykonywane testy kontrolne i uzyskał dwukrotnie ujemny wymaz. W takim wypadku może się zgłosić już po 14 dniach. Ponadto oddać osocze mogą także ci, którzy nie byli badani metodą PCR, ale wykryto u nich przeciwciała IgG. Wskazuje to na to, że dany pacjent przeszedł już COVID-19. Taka osoba może zgłosić się do RCKiK już po 14 dniach od czasu uzyskania pozytywnego wyniku testu.

Mamy nadzieję, że apel gwiazdy trafi do jak największej ilości Polaków i spotka się z dobrym odbiorem. Maja Ostaszewska jest jedną z najbardziej uwielbianych przez Polaków aktorek. Grywa zarówno w filmach, jak i serialach, więc będąc telewidzem naprawdę trudno jej nie znać.

Był zaledwie kilkaset metrów od szpitala. Pacjenta nie udało się uratowaćBył zaledwie kilkaset metrów od szpitala. Pacjenta nie udało się uratowaćCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje: 1.Od soboty cała Polska stanie się czerwoną strefą? Jest zapowiedź Mateusza Morawieckiego
2.Akcja CBA nie wystarczyła, uzbrojeni agenci w domu Giertychów. Nieoczekiwany zwrot akcji
3. WHO popełniło karygodny błąd w sprawie koronawirusa? Wielu rwie włosy z głowy po miażdżącej opinii naukowców

Na ekranach debiutowała już w 1993 roku, kiedy to zagrała w filmie ,,Lista Schindlera”. Od tamtej pory grywa regularnie, w ostatnich latach mogliśmy podziwiać jej talent między innymi w takich dziełach jak ,,Pitbull. Nowe porządki”, ,,Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, ,,7 uczuć”, ,,(Nie)znajomi”, “Magnezja”, czy ,,Body/Ciało”. Jeżeli mowa o serialach, to w jej dorobku artystycznym znajdują się takie klasyki jak ,,Na dobre i na złe”, ,,Czas honoru”, ,,Przepisie na życie”, czy ,,Diagnoza”.

Mandaty dla rodziców i nauczycieli za nastolatków bez maseczek. Projekt trafił do SejmuMandaty dla rodziców i nauczycieli za nastolatków bez maseczek. Projekt trafił do SejmuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wypuszczono wyjątkowy banknot, przedstawia nastoletniego Karola Wojtyłę. Lepiej kup go teraz, potem będzie wart fortunę
  2. Kuriozalna sytuacja, niezwykle drogie etui do iPhone'a jest wadliwe. Apple: "I dobrze"
  3. Minister Zdrowia przekazał złe wieści. Już w przyszłym tygodniu może nas czekać gigantyczny wzrost zachorowań
  4. Adam Niedzielski przygotowuje się na najczarniejszy scenariusz. Szpitale tymczasowe w każdym mieście wojewódzkim
  5. Pilny apel do wszystkich chorych od lekarza rodzinnego. "Ludzie, chodźcie do nas, na co czekacie?"
  6. Pilny apel PKP do wszystkich pasażerów. Ogromne zmiany nie tylko na 1 listopada
  7. [Na żywo] Kolejny dzień protestów po wyroku TK. Zaczyna się, czy przed domem Kaczyńskiego znów będą tłumy?

Następny artykuł