Majka Jeżowska o swojej chorobie
screen youtube.com/ Instytut Edukacji Pozytywnej
Autor Karol Zaborowski - 1 Grudnia 2019

Majka Jeżowska czekała wiele lat na prawidłową diagnozę. W jednym z wywiadów szczerze opowiedziała o swojej chorobie

Majka Jeżowska jest artystką, której piosenki zna chyba każde dziecko. Na jej największych przebojach wychowały się całe pokolenia. Niestety piosenkarka zmaga się z chorobą, która pozostanie z nią do końca życia.

Majka Jeżowska mimo wielu lat spędzonych na scenie nadal jest pełna energii i chęci do tworzenia kolejnych niezapomnianych przebojów, do których mogą się bawić zarówno najmłodsi, jak i ci starsi słuchacze. Artystka w swoich wywiadach często stara się zerwać ze swoim wizerunkiem piosenkarki dla dzieci, jednak nie da się ukryć, że to właśnie z tych piosenek wszyscy kojarzymy ją najlepiej.

W wywiadach porusza tematy nie tylko związane ze swoją twórczością. W jednym z nich opowiedziała o chorobie, z którą zmaga się od wielu lat. Niestety Majka Jeżowska przez długi czas nawet nie wiedziała, co jej dokładnie dolega. Artystka do końca życia będzie musiała się z nią zmagać.

Wiele osób dodaje je do prawie każdej zupy. Kostki rosołowe mogą być dla nas naprawdę szkodliweWiele osób dodaje je do prawie każdej zupy. Kostki rosołowe mogą być dla nas naprawdę szkodliweCzytaj dalej

Majka Jeżowska o swojej chorobie

Piosenkarka podobnie jak miliony innych ludzi na świecie ma problemy ze swoją tarczycą. Z tego też powodu leczyła się jeszcze przed postawieniem odpowiedniej diagnozy i regularnie robiła podstawowe badania dotyczące poziomu hormonów w jej organizmie. Niestety lekarze przez lata nie wpadli na to, aby zrobić dodatkowe testy.

- Brałam jakieś lekarstwa, które zamieniły moją nadczynność w niedoczynność, ale ja myślałam, że tak musi być. Minęło kilkanaście lat i niestety zmarła mi mama. Zaczęłam czuć taki niepokój w klatce piersiowej. Dopiero jak poszłam do endokrynologa, dowiedziałam się, że muszę na wszelki wypadek zrobić badanie przeciwciał. Przez wszystkie lata robiłam tylko te podstawowe badania tarczycy, w których zazwyczaj nie wychodzi choroba autoimmunologiczna. Dopiero, jak się okazało, że mam dużo przeciwciał, to zostałam właściwie zdiagnozowana - mówiła Majka Jeżowska na antenie Radia Zet.

Wcześniej u artystki pojawiły się takie objawy jak drżenia rąk i całego ciała i utrata wagi. Majka Jeżowska starała się też unormować swój organizm poprzez zdrowy tryb życia, jednak dopiero po przeprowadzeniu bardziej szczegółowych badań okazało się, że cierpi na chorobę Hashimoto, która jest chorobą autoimmunologiczną.

Wokalistka nie ukrywa, że była początkowo przerażona, ponieważ nawet nie podejrzewała, że jej organizm może niszczyć sam siebie. Jednak poczuła też ulgę, bo w końcu mogła rozpocząć normalną terapię i wiedziała, co jej dokładnie dolega.

- Potem dowiedziałam się, że mój organizm zaczął atakować własne tkanki. Byłam przerażona, że produkuję coś, co mnie może zniszczyć. (...) Nareszcie dowiedziałam się, co mi jest. Teraz wiem, na czym stoję i jak mam się leczyć - dodaje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Picie kawy z rana wcale nie jest takim dobrym pomysłem. Zwłaszcza na pusty żołądek
  2. W jego ciele lekarze znaleźli guz wielkości jabłka. Mężczyzna przez kilka godzin leżał bez serca
  3. Przez endometriozę nie mogła normalnie funkcjonować. "Słyszałam, że jestem leniwa, że żeruję na moim mężu"
  4. Produkty chroniące nas przed chorobami kardiologicznymi. Warto włączyć je do codziennej diety

Następny artykuł