Istnieją rzeczy, które zdaniem terapeutów niszczą każde małżeństwo
unsplash.com/ Heather Mount
Autor - 9 Czerwca 2020

Terapeuci ostrzegają. Rzeczy, które zniszczą każdy związek

Małżeństwo odgrywa bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Niestety decyzja o rozstaniu jest często łatwiejsza niż próba rozwiązania problemów. Warto znać podstawowe przyczyny, które zdaniem terapeutów mogą zniszczyć każde małżeństwo.

Małżeństwo powinno opierać się na miłości, szacunku i komunikacji. Małżonkowie, którzy mają zdolność do empatii, okazywania miłości, przebaczania, kontrolowania swoich emocji i umieją dostrzec potrzeby małżonka, mają dużo większe szanse, by przeżyć wspólnie wiele lat.

Podstawą trwałej relacji jest szczerość i rozmowa, a także umiejętność pójścia na kompromis. Choć nie jest to łatwe, przezwyciężanie trudności prowadzi do umacniania się związku. Istnieją jednak pewne czynniki, które zdaniem terapeutów potrafią zniszczyć każdy związek.

Były dyrektor WHO przerwał milczenie. Według niego koronawirus sam zniknieByły dyrektor WHO przerwał milczenie. Według niego koronawirus sam zniknieCzytaj dalej

Istnieją rzeczy, które zdaniem terapeutów niszczą każde małżeństwo

Wspólne spędzanie czasu jest w związku niezwykle ważne. Nie można jednak pozwalać na to, by zaniedbywane były pozostałe przyjaźnie. Ważne, by w małżeństwie dać sobie nawzajem przestrzeń do spotkań z przyjaciółmi, na które niekoniecznie trzeba chodzić razem. Dzięki znajomym można bowiem zobaczyć pewne rzeczy z innej perspektywy.

W związku ważne jest, by pamiętać o dotyku. Może to być zwykłe muśnięcie ramienia, przytulenie się w najmniej spodziewanym momencie, czy poprawienie włosów. By małżeństwo było udane, warto ponadto pamiętać, iż otaczanie się niewłaściwymi przyjaciółmi może negatywnie wpłynąć na związek.

Co ciekawe, badanie przeprowadzone w 2015 r. wykazało, że pary, które nie rozdzielały obowiązków domowych, osiągały mniejszą satysfakcję ze związku i uprawiały mniej seksu, niż pary, które dzieliły się obowiązkami. Warto zatem od początku podzielić się obowiązkami.

Rozmowy na temat związku oznaczają zadawanie głębszych, bardziej otwartych pytań niż “Jak ci minął dzień?” Choć głębsze rozmowy na początku mogą wydać się nieco dziwne, z czasem łatwo zauważyć, jak pogłębiają one małżeńską relację.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda zapowiedział swoje 500+. Kto dokładnie będzie mógł skorzystać z bonu turystycznego?

2. Fatalne informacje dotyczące oszczędności Polaków w bankach. Sytuacja, która nigdy wcześniej nie miała miejsca

Jak podaje portal kobieta.onet.pl, zdaniem specjalistów cichym, ale powszechnym zabójcą związków jest syndrom "współlokatora". Gdy para mieszka razem, ale łączy ich jedynie wspólna przestrzeń, konta bankowe i dzieci, prowadzi to do rutyny i nudy w związku. Warto zatem co jakiś czas zapewniać sobie np. wspólny wyjazd czy wyjście do kina.

Decydując się na małżeństwo, oczekujemy bezpieczeństwa i stabilizacji. Zaspokojenie podstawowych potrzeb pozwala człowiekowi dążyć do rozwoju i szczęścia. Warto zatem zadbać o kilka z pozoru błahych czynników, dzięki którym nasz związek może być trwalszy i pozbawiony rutyny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka rusza z hitową akcją. Nawet 12 sztuk za darmo
  2. ZUS i ogromna wpadka - mnóstwo Polek i Polaków dostało pieniądze na konto przez pomyłkę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  3. Niszczycielski żywioł przeszedł przez Polskę. Nie obyło się bez rannych
  4. Sok z brzozy staje się coraz popularniejszy. Jego właściwości są niesamowite
  5. Prawie 3 tysiące zachorowań od początku roku. Niebezpieczna choroba, o której wiele osób zapomniało
  6. Robert Lewandowski przejdzie na emeryturę? Deklaracja napastnika nie pozostawia złudzeń, padła data

Następny artykuł