mama trójki dzieci
unsplash.com/i yunmai
Autor Natalia Niewczas - 25 Września 2020

Mama trójki dzieci ważyła 130 kilogramów. Zmieniła się nie do poznania nie rezygnując z przyjemności

Mama - ta rola nierozerwalnie łączy się z olbrzymią odpowiedzialnością, jaką stanowi nieustanne dbanie o dobro potomstwa. Pociechy wymagają ciągłej uwagi, domagają się wspólnych zabaw i rozrywek. Dla tej kobiety wywiązanie się z rodzicielskich zadań stanowiło trudność - powodem tego stanu rzeczy była otyłość.

Mama trójki dzieci w pewnym momencie swojego życia ważyła aż 130 kilogramów. Choć waga wzrastała z każdą kolejną ciążą, wyraźnie wymknęła się spod kontroli dopiero po trzecim porodzie. W tym czasie problemy zdrowotne były dla Natalie codziennością; ciągłe zmęczenie nie pozwalało jej nadążyć za własnymi pociechami. W końcu nie wytrzymała, powiedziała: dość.

Zapadła ważna decyzja Ministerstwa Zdrowia. Nowe obostrzenia już od przyszłego tygodniaZapadła ważna decyzja Ministerstwa Zdrowia. Nowe obostrzenia już od przyszłego tygodniaCzytaj dalej

Mama, która wzięła życie we własne ręce

Natalie Hirst z Adelaide to z pewnością mama wyjątkowa. Przez długie miesiące specjalizowała się w szukaniu wymówek do rezygnacji z aktywności fizycznej oraz podjadaniu niezdrowych przekąsek, co doprowadziło ją do otyłości. W pewnym momencie postanowiła całkowicie zmienić swoje życie i zacząć budować zdrowe nawyki. Jej przypadek pokazuje, że odchudzanie nie zawsze idzie w parze z samymi wyrzeczeniami.

Jak podaje portal parenting.pl, Natalie zrzuciła pierwsze 50 kilogramów bez pomocy trenera, miała własny pomysł na zredukowanie masy ciała. Jej recepta jest prosta: kobieta dużo się ruszała i dbała o zdrową dietę, jednocześnie nie odmawiając sobie pewnych przyjemności.

- Przez 2,5 roku nigdy nie powiedziałam "nie" tortowi urodzinowemu, zjadłam dużo czekoladek i nie odmawiałam sobie zachcianek - opowiada Natalie.


Po pozbyciu się pierwszych 50 dodatkowych kilogramów Natalie postanowiła podjąć współpracę z trenerem personalnym. Rezultatem ich wspólnych wysiłków była utrata kolejnych 10 kilogramów.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważny wypadek aktora z "Na Wspólnej". Jest w szpitalu, konieczna będzie skomplikowana operacja
2.Ile zarabia Dorota Wellman? Okazuje się, że gwiazda dzieli się swoim majątkiem
3.Nawet 90% przyczyn raka żołądka dotyczy stylu życia. Czego unikać, aby uchronić się przed tą straszną chorobą?

Ostatecznie Natalie sama odnalazła się w roli trenerki; do pozytywnych zmian motywuje przede wszystkim inne mamy. Kobieta radzi im, by ustalały konkretne cele i wytrwale dążyły do ich osiągnięcia.

- Nie pozwól, aby bycie mamą powstrzymywało cię przed osiąganiem celów. Ciężka praca, konsekwencja i determinacja. Możesz to zrobić! Ustal swoje cele, przygotuj plan i zmiażdż swój problem. Udowodnij sobie, że możesz to zrobić - przekonuje kobieta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podjęli decyzję. Wszystko wraca do normy. Już za kilka dni obywatele UE będą mieli więcej swobody
  2. Gigantyczne wiry na Jowiszu. NASA pokazała przerażające zdjęcia, nie uwierzysz jak potężne jest to zjawisko
  3. Ministerstwo Zdrowia przekazało zatrważającą wiadomość. Padł nowy rekord zakażeń, jest komentarz rzecznika resortu
  4. Zniesienie celibatu dla księży. Jesteście za?
  5. Jak w Polsce leczy się COVID-19? Lekarz klinicysta wyznał całą prawdę
  6. Ubóstwiana surówka z czerwonej kapusty, jej sekretem jest jeden składnik. Zawsze wychodzi wyśmienita

<>

Następny artykuł