Apeluje do wszystkich rodziców. To co znalazła w zabawkach swojego dziecka jeży włosy na głowie

Mama znalazła pleśń w zabawkach swojego dziecka
pixabay.com/Stevieboy1966
Autor Barbara Bujar28.10.2020

Odkrycie, którym jedna z mam podzieliła się w mediach społecznościowych, wstrząsnęło internautami. Wielu z nich przyznało, że wcześniej spotkało się już z takim problemem. Dotyczy on popularnych zabawek dla dzieci. To, co znajduje się w ich wnętrzu, może poważnie zagrażać zdrowiu najmłodszych.

Każda mama chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Codziennie troszczy się nie tylko o jego zdrowie, ale także bezpieczeństwo. W związku z tym uważa, czym i gdzie się bawi. Gdy jedna z internautek przeczytała artykuł o chłopcu, który przez popularne gumowe kaczki prawie stracił wzrok, od razu postanowiła dokładnie się im przyjrzeć. Jej syn dokładnie takimi samymi bawił się podczas kąpieli.

Gdy kobieta wzięła zabawki do ręki, nie zauważyła niczego niepokojącego. W końcu dbała o czystość i regularnie myła rzeczy syna. Nie umiała jednak zajrzeć do środka, ponieważ producent kaczek tego nie umożliwił. Podjęła więc decyzję o rozcięciu jednej z zabawek. To, co zobaczyła, było obrzydliwe.

Całe jej ciało pokryło się bąblami. Kobieta twierdzi, że to przez połączenie ze sobą dwóch popularnych lekówCałe jej ciało pokryło się bąblami. Kobieta twierdzi, że to przez połączenie ze sobą dwóch popularnych lekówCzytaj dalej

W zabawkach syna mama znalazła pleśń. Postanowiła ostrzec innych rodziców

Jak informuje WP Parenting, po rozcięciu gumowej kaczki mama zobaczyła, że jej wewnętrzną powierzchnię pokrywa pleśń. Gruba warstwa czarnej naleciałości obrzydziła, a jednocześnie przeraziła kobietę. Przy otwieraniu kolejnych zabawek problem się powtórzył.

Oburzona kobieta postanowiła wyrzucić wszystkie gumowe kaczka. Za pośrednictwem Facebooka udostępniła także zdjęcia spleśniałych zabawek i zaapelowała do innych rodziców o czujność. Rozwój grzybów w zabawkach to poważne zagrożenie dla dzieci.

- Proszę, wyrzućcie popularne zabawki do kąpieli. Jest mi niedobrze, gdy na nie patrzę. Wczoraj udostępniłam post o chłopcu, który prysnął sobie do oka wodą z takiej zabawki i o mało co, go nie stracił, a dzisiaj znalazłam grubą warstwę pleśni w zabawkach mojego synka – napisała.

Pod postem kobiety od razu pojawiło się wiele komentarzy. Okazało się, że wielu internautów spotkało się już z podobnym problemem. Pleśń we wnętrzu gumowych kaczek do kąpieli pojawia się najprawdopodobniej z powodu braku otworu. O ile zabawki można myć z zewnątrz, o tyle w środku jest to niemożliwe. To prowadzi niestety do gromadzenia się brudu i powstawania niebezpiecznych grzybów.

Dzisiaj grzeje: 1.Nieoficjalne: Od piątku nowe obostrzenia. Zakaz przemieszczania się z wyjątkiem pracy?
2.Wypadek rządowego samochodu w Warszawie, w środku był ochraniany polityk. Na miejscu natychmiast zjawiły się służby
3. Wojsko wyjdzie na ulice. Nagła decyzja Morawieckiego

Agnieszka Chylińska przerwała milczenie. Artystka opowiedziała o swoich chorych dzieciachAgnieszka Chylińska przerwała milczenie. Artystka opowiedziała o swoich chorych dzieciachCzytaj dalej

W związku z obserwacją poważnego problemu należy zwrócić uwagę na zabawki, którymi bawią się najmłodsi. Warto pamiętać, by wybierać takie, które z każdej strony można wyczyścić. Brud wnika do przedmiotów z każdej strony i jeżeli nie jest usuwany, stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia.

W kwestii mycia zabawek portal poleca dezynfekcję przeznaczonymi do tego środkami. Dobrze jest także co jakiś czas przelewać przedmioty wrzątkiem. Wtedy wszelkie bakterie zostaną wyeliminowane.

Pilna interwencja Ministerstwa Zdrowia. Wielu Polaków było w kompletnym błędziePilna interwencja Ministerstwa Zdrowia. Wielu Polaków było w kompletnym błędzieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. ZUS wstrzymał bardzo ważną usługę. Terminu jej wznowienia zakład niestety nie podał
  2. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  3. Z samego rana ministerstwo zdrowia wydało nagły komunikat. Uwaga, dotyczy każdego Polaka
  4. Minister Zdrowia zabiera głos w sprawie Bożego Narodzenia. Nie na takie słowa liczyli Polacy
  5. Tragiczny finał podróży łodzią. Wszystko zatonęło, ratował się kto mógł na otwartej wodzie
  6. "Trzaskowski i feministki poszli spacerkiem na Nowogrodzką". Sobotni protest przed siedzibą partii rządzącej

Następny artykuł