mandat za brak maseczki
unsplash.com/Mika Baumeister
Autor Natalia Niewczas - 12 Października 2020

Rząd zapowiedział zero tolerancji za brak maseczki. Są pierwsze efekty

Mandat za brak maseczki nie stanowi dla Polaków nowości. Już w czasie lockdownu wprowadzonego wiosną na obywateli naszego kraju mogła zostać nałożona wcześniej wspomniana kara. Ponieważ epidemia w Polsce wyraźnie nabrała tempa, rząd postanowił ponownie zaostrzyć maseczkowy rygor. Na pierwsze efekty nie trzeba było długo czekać.

Mandat za niestosowanie się do nakazu zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej (obecnie także w przestrzeniach otwartych, na przykład na ulicy) ma być odpowiedzią władz na liczne próby ominięcia obostrzenia przez rodaków. W porozumieniu z policją rząd zapowiedział stanowczą akcję pod hasłem “zero tolerancji”. Tylko w sobotę funkcjonariusze ukarali ponad 1000 obywateli.

Dr Grzesiowski ostrzega Polaków. Wskazuje na poważny problemDr Grzesiowski ostrzega Polaków. Wskazuje na poważny problemCzytaj dalej

Wysoki mandat za brak maseczki

Wystarczył jeden dzień, by ponad 1000 Polaków zostało ukaranych mandatem za niestosowanie się do obowiązujących przepisów. Od soboty 10 października cała Polska (z wyłączeniem powiatów znajdujących się w umownej strefie czerwonej) została objęta strefą żółtą, a co za tym idzie, w życie natychmiast weszły dodatkowe restrykcje. Jedna z nich dotyczy między innymi nakazu zasłaniania nosa i ust także w otwartych przestrzeniach publicznych. Wystarczył jeden dzień, by policja wypisała 1000 mandatów za brak maseczki, z czego w 180 przypadkach wnioski o ukaranie zostały skierowane do sądu.

- W dobie eskalacji pandemii nie ma miejsca na egoizm. To wchodzenie w strefę bezpieczeństwa drugiego człowieka - zaznaczał sam minister zdrowia Adam Niedzielski.

Dzisiaj grzeje: 1.Bill Gates przewiduje, kiedy skończy się pandemia koronawirusa. Podał konkretny termin i warunek, który musi być spełniony
2.Dzisiaj protest uczniów, uczniowie boją się o swoich dziadków i babcie. Do szkoły albo czarno albo wcale
3.Media obiegła tragiczna wiadomość. Są ofiary śmiertelne

Mandat za brak maseczki wynosi 500 złotych. Jeżeli jego wypisanie nie jest wystarczające, sprawa trafia do sądu i Inspekcji Sanitarnej, co potencjalnie może skutkować nałożeniem wyjątkowo dotkliwej kary administracyjnej (w najgorszym przypadku sięga nawet 30 tysięcy złotych). Co więcej, kara administracyjna podlega rygorowi natychmiastowej wykonalności.

Na tym nie koniec doniesień z ostatnich dni. Według doniesień portalu money.pl w ciągu doby polska policja udzieliła również ponad 3000 pouczeń.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pomarańczowe alerty w Polsce. TVP potwierdza, żywioł uderzył, sytuacja jest bardzo poważna, trzeba uważać, wychodząc z domów
  2. PKO BP wpadło na rewolucyjny pomysł. Dotyczy aplikacji mobilnej, zmiany wejdą w życie już wkrótce
  3. Uczniowie zapowiadają protest. Boją się o siebie i bliskich
  4. Umarł w karetce przed szpitalem. Nie mieli dla niego miejsca
  5. Fani pogrążyli się w żałobie. Odszedł wspaniały artysta
  6. Wyrzucając skórki z jabłek tracisz niezwykle cenne składniki. Zrobisz z nich niesamowicie zdrowe pyszności, domownicy będą zachwyceni

Następny artykuł