Marek Frąckowiak
fot. https://youtube.com/ SPANISH FILMS
Autor Natalia Niewczas - 16 Sierpnia 2020

Dziś obchodziłby urodziny. Marek Frąckowiak przegrał walkę z chorobą, która co roku zbiera śmiertelne żniwo

Marek Frąckowiak zmarł kilka lat temu - szokująca wiadomość o śmierci aktora trafiła do mediów w listopadzie 2017 roku. Mężczyzna przez lata zmagał się z poważną chorobą onkologiczną. Gdyby nie rak, obchodziłby dziś okrągłe, siedemdziesiąte urodziny.

Marek Frąckowiak był aktorem wszechstronnie uzdolnionym. Publika podziwiała go na deskach Teatru Nowego w Warszawie czy Teatru Na Woli, widzowie doceniali jego talent w pełnometrażowych polskich filmach fabularnych i serialach (“Psy”, “Plebania”), a także zachwycali się umiejętnościami dubbingowymi aktora w popularnych produkcjach animowanych (“Król Lew”, “101 Dalmatyńczyków”). 16 sierpnia przypada rocznica urodzin zmarłego artysty.

Krzysztof Jackowski podzielił się kolejną wizją. Jasnowidz ostrzega przed wielkim zagrożeniem dla PolskiKrzysztof Jackowski podzielił się kolejną wizją. Jasnowidz ostrzega przed wielkim zagrożeniem dla PolskiCzytaj dalej


Marek Frąckowiak przegrał walkę z chorobą


Marek Frąckowiak usłyszał diagnozę w 2013 roku. W ciele gwiazdora rozwinął się niebezpieczny nowotwór kręgosłupa. Chociaż podjął leczenie, a złośliwą zmianę usunięto chirurgicznie, zaledwie rok później lekarze potwierdzili przerzuty guza na inne organy. Do ostatnich chwil pozostawał aktywny zawodowo.


Jak podaje portal film.interia.pl, Marek Frąckowiak zaliczył zawodowy debiut w 1971 roku w filmie pod tytułem “Zabijcie czarną owcę”. Od tamtej pory kariera aktora rozwijała się już szybko. Zyskał sympatię widzów dzięki rolom w takich produkcjach jak “Niespotykanie spokojny człowiek”, “Młode wilki”, “Czas honoru” czy “Ranczo”. Słowa gwiazdora potwierdzają, że od samego początku brał pod uwagę tylko związaną z publicznymi wystąpieniami przyszłość.


- Po maturze miałem do wyboru trzy drogi. Wszystkie związane z publicznymi występami: księdza, adwokata i artysty - powiedział Marek Frąckowiak w jednym z udzielonych wywiadów.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej objawy były książkowe. Lekarze nie mogli postawić diagnozy przez ponad dekadę
2. Już pewne, Sejm zatwierdził ustawę. Kierowcy będą zachwyceni

Nawet żona Marka Frąckowiaka, Ewa Złotowska, zawodowo zajmująca się między innymi aktorstwem dubbingowym, dodatkowo wiązała życie mężczyzny ze światem kinematografii. Para pobrała się w 1992 roku i pozostała w związku małżeńskim aż do śmierci aktora. Marek Frąckowiak zmarł w wieku 67 lat.

Nowotwory każdego roku powodują blisko 100 tysięcy zgonów w Polsce. Globalne statystyki są jeszcze bardziej przerażające - w tym samym czasie złośliwe guzy nowotworowe zabierają niemal 9 milionów ludzkich istnień na całym świecie. Ważne jest zatem regularne przeprowadzanie badań profilaktycznych i uważne obserwowanie swojego organizmu. Każda zmiana, która wywołuje u nas choćby cień podejrzeń, powinna być konsultowana z lekarzem. W przypadku większości nowotworów szybkość wykrycia ma kolosalne znaczenie dla skuteczności leczenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna akcja służb na Mazowszu. Na pomoc wezwano dziesiątki strażaków, policjantów i pogotowie
  2. Agata Duda i zaskakująca decyzja względem pensji 18 tys. zł. Pierwsza dama zrobiła coś, czego nikt się nie spodziewał
  3. Krzysztof Jackowski podzielił się kolejną wizją. Jasnowidz ostrzega przed wielkim zagrożeniem dla Polski
  4. Koronawirus na weselu. Aż 600 osób objętych kwarantanną, jest mocny komentarz Inspektora Sanitarnego
  5. Każdego roku zabija miliony osób na całym świecie. Objawy choroby wieńcowej powinien znać każdy
  6. Kasia Cichopek kręci swoją zgrabną nóżką. Przebojowe nagranie zamieściła na TikToku

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł