Maria Czubaszek zmarła w 2016 roku. Teraz mąż wyjaśnił okoliczności jej śmierci
East News/PHOTO: TRICOLORS/EAST NEWS 09.06.2015 XII plebiscyt Serce dla Zwierzat N/Z:Maria Czubaszek
Autor Barbara Bujar - 15 Sierpnia 2020

Mąż Marii Czubaszek przerwał milczenie. Wyjawił sekret dotyczący śmierci gwiazdy

Maria Czubaszek była znaną polską pisarką, dziennikarką i felietonistką. Pracowała w radiu i telewizji. Była także autorką licznych tekstów piosenek. Zmarła nagle 12 maja 2016 roku, a jej prochy zostały złożone na warszawskich Powązkach. Śmierć kobiety była ogromnym ciosem dla jej ukochanego męża. Po latach milczenia Wojciech Karolak w końcu zdecydował się opowiedzieć o okolicznościach towarzyszących jej odejściu. Słowa mężczyzny chwytają za serce.

Maria Czubaszek urodziła się 9 sierpnia 1939 w Warszawie. Mimo przerwania studiów dziennikarskich stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w tym zawodzie. Pracowała między innymi w Programie I Polskiego Radia, Telewizji Polskiej i TVN24. Przeprowadzała wywiady dla "Przekroju" i "Vivy" oraz pisała. Jej książki i autorskie teksty piosenek cieszyły się dużą popularnością wśród wielu polskich odbiorców. 12 maja 2016 roku niespodziewanie zmarła, a sześć dni później odbył się jej pogrzeb na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.

Aktorka Aktorka "M jak Miłość" trafiła do szpitala. Wiadomo, co się z nią dziejeCzytaj dalej

Wzruszające słowa Wojciecha Karolaka. Maria Czubaszek była miłością jego życia

Maria Czubaszek dwukrotnie wyszła za mąż. Pierwsze małżeństwo zakończyło się rozwodem, po którym kobieta związała się z Wojciechem Karolakiem. Para spędziła ze sobą 40 lat i była prawdziwym wzorem miłości. W 2009 stacja TVN wyemitowała nawet film dokumentalny, którego stali się bohaterami. Producenci zatytułowali go "Taka miłość się nie zdarza... Maria Czubaszek i Wojciech Karolak". Śmierć żony była dla mężczyzny ogromnym ciosem, o którym przez długi czas nie chciał opowiadać.

Jak podaje portal Webniusy, w ostatnich dniach życia dziennikarka trafiła do szpitala. w pewnym momencie jej stan uległ znacznemu pogorszeniu, dlatego lekarze pilnie musieli przewieźć ja na salę operacyjną. Choć robili wszystko, co mogli, kobieta zmarła. W chwili śmierci miała 76 lat.

Wszyscy myśleli, że za zgon Marii Czubaszek odpowiadały papierosy, które przez lata paliła w ogromnych ilościach. Po czasie okazało się jednak, że nie miały one nic wspólnego z jej śmiercią. Dziennikarka odeszła z powodu osłabienia organizmu, które spowodowane było jej masą ciała. Maria Czubaszek miała bowiem obsesję na punkcie swojego wyglądu i cały czas wydawało się jej, że jest gruba. Niedługo po jej śmierci mąż znalazł w jej torebce tabletki ograniczające apetyt. Nie miał pojęcia, że żona je bierze.

- Marysia odeszła z powodu ogólnego wycieńczenia organizmu, braku sił, odporności i komplikacji krążeniowych. Ale gdyby miała normalną masę ciała, to te przypadłości by jej nie zabiły. Przychodziłem do niej do szpitala i pierwsze, o co pytałem, to czy coś jadła. Oddawała mi nietknięty talerz i mówiła: "Zjedz sobie, jeśli masz ochotę" – napisał Wojciech Karolak w książce "Małżeństwo doskonałe. Czy ty wiesz, że ja cię kocham".

Dzisiaj grzeje: 1. Aktorka "M jak Miłość" trafiła do szpitala. Wiadomo, co się z nią dzieje
2. Sensacja w Australii. Rekin zaatakował jego żonę, więc rzucił się na niego z pięściami

O śmierci żony i wielkiej miłości Wojciech Karolak opowiedział także w wywiadzie dla magazynu "Pani". Podczas rozmowy wspomniał o ich ulubionym zajęciu i zaskakującej sytuacji, która zdarzyła się po odejściu kobiety. Jego słowa chwytają za serce.

- Naszym ulubionym miejscem był pokój z dużym, starym telewizorem. Gapiliśmy się w niego - głównie po to, żeby się potem pokłócić o coś, co zobaczyliśmy. Tak było 20 lat, a tego dnia, kiedy zabrakło Marysi, telewizor już się nie włączył. Wysiadł. (…) Zacząłem sobie wyobrażać, że ona tutaj w jakiś sposób jest. Więc mówię do niej, bo mam taką potrzebę, a ona mnie słyszy. O czym mówię? O tym samym, co przedtem, kiedy siedzieliśmy przed telewizorem” – jego wyznanie cytuje portal Webniusy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaczęło się. Tłumy nagle wyszły na ulice, ludzie nie wytrzymali. Na miejscu jest ogrom policji
  2. Prywatny dramat córki prowadzącej "Nasz nowy dom". Katarzyna Dowbor ujawniła, co dzieje się z Marysią
  3. Marian Glinka przez lata był idolem wielu Polaków. Zabrała go podstępna choroba, której nie warto lekceważyć
  4. Był prawdziwym wzorem do naśladowania. Tłumy ludzi na wzruszającym pogrzebie Marcina Kolczyńskiego
  5. Najwięcej zakażeń już nie na Śląsku. Nowy region wyszedł na prowadzenie, Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia dlaczego
  6. Kultowy sklep z "Rancza" do tej pory sprzedaje słynne "Mamroty". Co słychać w Wilkowyjach po latach?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł