Marsjanki kto pamięta
unsplash Jose Ibarra
Autor Klaudia Gaicka - 23 Października 2020

Pamiętacie Marsjanki? Kusiły nie tylko smakiem, ale i zabawkami

Dzieci uwielbiały Marsjanki przez ich owocowy smak i ciekawy wygląd. Suplement diety podbił także serca rodziców, którzy pragnęli, aby ich pociechy rosły i rozwijały się prawidłowo. Każdy z nas je pamięta, a wielu także miało okazję próbować.

Suplement diety, o zabawnej nazwie Marsjanki, był szczególnie uwielbiany przez najmłodszych. Nie tylko dzięki słodkiemu smakowi, lecz także reklamom, które pobudzały wyobraźnię dzieci. Kompozycja jego składników opiera się przede wszystkim na składnikach mineralnych i witaminach, które są niezbędne dla zdrowego rozwoju i funkcjonowania dzieci. Pastylki w kształcie obcych sprawiały, że dzieci nie traktowały Marsjanków jak leków, lecz jak zabawki, które po kilku minutach podziwiania, można zjeść.

To już oficjalne. Sejm właśnie przyjął nową ustawę covidowąTo już oficjalne. Sejm właśnie przyjął nową ustawę covidowąCzytaj dalej

Dzieci uwielbiały Marsjanki. Suplement podbił także serca rodziców, którym zależało na zdrowym rozwoju maluchów

Co więcej, pastylki miały smak, który w żaden sposób nie przypominał dzieciom medykamentów. Produkowane były w dwóch wersjach, o smaku pomarańczowym oraz truskawkowym. Dodatkowo dzieci w różnym wieku miały wersję Marsjanków specjalnie dla siebie. Najmłodsi, czyli dzieci w wieku od 1 do 3 lat, wyjątkowo nie otrzymywali Marsjanków w formie pastylek, lecz w formie pysznego syropu. Jego rolą było wspomaganie wzrostu, wzmocnienie kości i percepcji oraz naturalna ochrona organizmu dziecka.

Z kolei starsze dzieci, w wieku od 3 do 6 lat, otrzymywały już suplement w formie małych obcych. W ich wnętrzu kryły się składniki, które pomagały we wzmocnieniu kości i zębów, a także usprawniały funkcje poznawcze. Dla najstarszych, czyli dzieci w wieku od 6 do 9 lat, przygotowano tubki z żelem, które wspomagały rozwój mięśniowo - szkieletowy.

Warto zwrócić uwagę na to, co dokładnie kryje się w specyfiku. Jak podaje portal Medonet.pl, pierwszym z ważnych składników jest beta - glukan, pochodzący z drożdży Saccharomyces cerevisiae. Związek ten wchodzi w skład błonnika, który usprawnia trawienie, a sam w sobie działa immunostymulująco, przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowe.

Dzisiaj grzeje: 1.Od soboty cała Polska stanie się czerwoną strefą? Jest zapowiedź Mateusza Morawieckiego
2.Co tam się dzieje? Policja otoczyła posłanki, trwa protest
3. WHO popełniło karygodny błąd w sprawie koronawirusa? Wielu rwie włosy z głowy po miażdżącej opinii naukowców

Naukowcy odkryli nowy objaw zakażenia koronawirusem. Dotyczy głównie kobietNaukowcy odkryli nowy objaw zakażenia koronawirusem. Dotyczy głównie kobietCzytaj dalej

Innym ważnym składnikiem jest Jod, który pomaga dzieciom prawidłowo rosnąć. Jest także niezbędny dla rozwoju. Oprócz niego wewnątrz suplementu znajdujemy także owoce dzikiej róży, które są świetnym źródłem witaminy C. Ponadto pomagają chronić organizm przed chorobami poprzez wzmocnienie układu odpornościowego.

Nie bez wpływu na popularność suplementu pozostają także obecne w nim elementarne witaminy. Mowa przede wszystkim o witaminach, C, A, D, E i z grupy B.

Nieoficjalne: nadchodzą kolejne ważne zmiany w polskich szkołach. Rodzice powinni dobrze się przygotowaćNieoficjalne: nadchodzą kolejne ważne zmiany w polskich szkołach. Rodzice powinni dobrze się przygotowaćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PKO BP apeluje do klientów. Fałszywi pracownicy banku mogą pozbawić cię wszystkich oszczędności
  2. Facebook jak Tinder. W Polsce oficjalnie uruchomiono możliwość randkowania
  3. Minister Zdrowia przekazał złe wieści. Już w przyszłym tygodniu może nas czekać gigantyczny wzrost zachorowań
  4. Adam Niedzielski przygotowuje się na najczarniejszy scenariusz. Szpitale tymczasowe w każdym mieście wojewódzkim
  5. Pilny apel do wszystkich chorych od lekarza rodzinnego. "Ludzie, chodźcie do nas, na co czekacie?"
  6. Niedawno był ślub, teraz Martyna Wojciechowska przekazała kolejną radosną wiadomość. Fani są zachwyceni
  7. Szpital na stadionie powstaje w ekspresowym tempie. Właśnie pokazali zdjęcia, robią wrażenie

Następny artykuł