Marsz Niepodległości
screen youtube.com/Telewizja Republika
Autor Natalia Niewczas - 11 Listopada 2020

Starcia z policją na Marszu Niepodległości. Są ranni

W Warszawie odbył się XI Marsz Niepodległości. Przemarsz ulicami stolicy odbywa się co roku z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Tym razem nie obyło się bez potencjalnie niebezpiecznych dla zdrowia incydentów.

Po raz kolejny w stolicy Polski odbył się Marsz Niepodległości. W tym roku, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, w założeniu miał być zorganizowany w formie przejazdu samochodowego. W centrum Warszawy zebrało się jednak kilka tysięcy osób.

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktorMedia obiegła smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktorCzytaj dalej


Starcia z policją na trasie Marszu Niepodległości


Podczas XI Marszu Niepodległości nie obyło się bez zagrażających zdrowiu obywateli sytuacji. Media donoszą między innymi o starciach z policją oraz pożarze.


Jak podaje portal onet.pl, obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się już o 12:00. Na Placu Piłsudskiego nastąpiło wówczas uroczyste odśpiewanie hymnu.


Policja zamknęła centrum Warszawy na dwie godziny przed rozpoczęciem XI Marszu Niepodległości. Aleje Jerozolimskie zostały wyłączone zarówno z ruchu pieszego, jak i samochodowego.


Ok. godziny 13:00 na ulicach Warszawy zaczęły gromadzić się samochody i motocykle. Marsz Niepodległości miał rozpocząć się godzinę później. Piesi uczestnicy zgromadzili się natomiast pod Pałacem Kultury i Nauki.


Warszawska policja informowała o użyciu materiałów pirotechnicznych przez uczestników marszu. Funkcjonariusze zabezpieczyli race i świece dymne. Wiele relacji z marszu zostało opublikowanych w serwisie YouTube, w artykule wykorzystano zdjęcie z nagrania zamieszczonego na kanale Telewizja Republika.


Stołeczna policja informowała również o przypadku starcia funkcjonariuszy z grupą chuliganów - grupa miała zaatakować policjantów w rejonie Ronda de Gaulle'a. Na miejscu pojawiły się trzy karetki pogotowia ratunkowego, medycy opatrywali rannych.


- W celu przywrócenia porządku publicznego, w ramach obowiązującego prawa prowadzone są działania pododdziałów zwartych policji. Kilku policjantów zostało rannych. Wykorzystywane są środki przymusu bezpośredniego w tym gaz pieprzowy i w indywidualnych przypadkach broń gładkolufowa - informowała policja za pośrednictwem Twittera.

To właśnie w tym samym miejscu doszło także do próby podpalenia drzwi biura ratusza. Rzeczniczka Warszawskiego ratusza podkreślała, podobnie jak warszawska policja, że marsz odbywający się w takiej formie jest zgromadzeniem nielegalnym.

Dzisiaj grzeje: 1.Od dziś zaczyna obowiązywać ważny zakaz. Wielu Polaków może mieć duże problemy
2.Nagle złodziej wyważył drzwi i rzucił się na kobietę. Reakcja psa pozostawia wiele do życzenia
3.Lekarka zmarła dwa dni po porodzie. Niepokojące objawy dawały o sobie znać kilka tygodni przed tragedią

Jak chronić swoje zdrowie w czasie pandemii? NFZ podał 10 podstawowych zasad, dziś każdy powinien je znaćJak chronić swoje zdrowie w czasie pandemii? NFZ podał 10 podstawowych zasad, dziś każdy powinien je znaćCzytaj dalej


Innym niebezpiecznym incydentem był pożar mieszkania. O zdarzeniu poinformowała między innymi Mazowiecka Straż Pożarna.


- Pożar mieszkania przy al. 3 Maja w Warszawie opanowany. Brak osób poszkodowanych. Szybka reakcja mieszkańców oraz strażaków zapobiegła dalszemu rozwojowi ognia. Pożar mógł być spowodowany przez materiały pirotechniczne. Apelujemy o szczególną uwagę i rozsądek - czytamy na Twitterze.

Edyta Górniak wywołała prawdziwą burzę. Wypowiedziała się o chorych na COVID-19, eksperci nie szczędzą mocnych słówEdyta Górniak wywołała prawdziwą burzę. Wypowiedziała się o chorych na COVID-19, eksperci nie szczędzą mocnych słówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W 2019 roku ponad 1700 zł, w 2020 tylko 744,39 zł. Plany są jednoznaczne
  2. NASA podpisała historyczne umowy z 17 firmami. Zajmą się rewolucyjną technologią kosmiczną
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. Wielkie starcie kiboli z policją na Marszu Niepodległości. Płonęły flagi, w ruch poszedł gaz (WIDEO)
  7. Właściciel mieszkania spalonego podczas marszu zabrał głos. Mocne słowa w kierunku narodowców

Następny artykuł