Martyna Wojciechowska odpowiedziała na słowa polityków PiS na temat LGBT
facebook.com/Martyna Wojciechowska
Autor - 15 Czerwca 2020

Martyna Wojciechowska ostro odpowiada Andrzejowi Dudzie. Zgadzacie się ze słynną podróżniczką?

Martyna Wojciechowska odpowiedziała prezydentowi i posłom PiS, którzy ostatnio kilkukrotnie wypowiedzieli się na temat LGBT. Podróżniczka stanowczo sprzeciwiła się opiniom niektórych przedstawicieli partii rządzącej.

Martyna Wojciechowska jest polską podróżniczką, dziennikarką, pisarką i prezenterką telewizyjną. Zawodowo związana jest z modą, mediami i sportem. Podróżniczka wielokrotnie wzięła udział w akcjach charytatywnych i społecznych.

Wojciechowska postanowiła odpowiedzieć na słowa posłów PiS i prezydenta Andrzeja Dudy. Przypomnijmy, że politycy w ostatnich dniach skrytykowali ideologię LGBT i działaczy ją promujących.

11-latka na hulajnodze wjechała wprost pod nadjeżdżający samochód. Wielka tragedia pod Radomskiem11-latka na hulajnodze wjechała wprost pod nadjeżdżający samochód. Wielka tragedia pod RadomskiemCzytaj dalej

Martyna Wojciechowska odpowiedziała na słowa polityków PiS na temat LGBT

Nie milkną echa po wypowiedziach polityków PiS i prezydenta Andrzeja Dudy na temat ideologii LGBT. Na ten temat wypowiadają się kolejne osoby publiczne, m.in. podróżniczka Martyna Wojciechowska. Kobieta sprzeciwiła się opiniom niektórych przedstawicieli partii rządzącej.

W ostatnim czasie politycy PiS częściej niż dotychczas zabierają głos w sprawie LGBT. Ma to związek z kampanią prezydencką oraz wypowiedziami Rafała Trzaskowskiego, który zadeklarował, że nie ma nic przeciwko związkom partnerskim i małżeństwom osób tej samej płci. Warto dodać, iż prezydent Warszawy zgodnie z raportem przygotowanym przez Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris od początku swojej prezydentury przeznaczył dla warszawskich organizacji LGBT więcej pieniędzy niż w ciągu całej ostatniej kadencji Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Burza medialna zaczęła się po programie prowadzonym przez Katarzynę Kolendę-Zalewską, w którym Jacek Żalek stwierdził, że "LGBT to nie ludzie, a ideologia". Po tej wypowiedzi prowadząca postanowiła wyprosić go ze studia, twierdząc, że jego słowa są skrajnie oburzające. Żalek nie miał szans rozwinąć swojej wypowiedzi na antenie, dlatego swoje stanowisto wyjaśnił nieco później.

– Oczywiście, że miałem na myśli ideologię LGBT, a nie osoby homoseksualne. Pani prowadząca powoływała się na cytat nie wiem, którego ministra, z którego rzekomo miało wynikać, że Polska bez LGBT byłaby piękniejsza. Jak rozumiem, osoba, która te słowa wypowiedziała miała na myśli zagrożenia wypływające z agresywnej ideologii środowisk, które domagają się przywilejów. Jednym z tych przywilejów miałyby być chociażby paramałżeństwa homoseksualne i adopcja dzieci. Ja sobie nie wyobrażam, by dwóch facetów mogło wychowywać małą dziewczynkę. Mogłoby się to skończyć krzywdą dla niej – mówił w rozmowie z portalem tvp.info.

Wypowiedzi Żalka bronił prezydent Andrzej Duda. W czasie spotkania z wyborcami w Brzegu w województwie opolskim przypomniał o „Karcie Rodziny”, dokumencie, którego jednym z założeń jest ochrona instytucji małżeństwa oraz dzieci przed ideologią LGBT.

- Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości, czy to jest ideologia, czy nie, to niech sobie zajrzy w karty historii i zobaczy, jak wyglądało na świecie budowanie ruchu LGBT, jak wyglądało budowanie tej ideologii i jakie poglądy głosili ci, którzy je budowali - mówił w Brzegu na Opolszczyźnie prezydent.

Prezydent zaznaczył, że część osób o preferencjach homoseksualnych nie utożsamia się z ruchem LGBT.
- Mają po prostu swoje preferencje i już; uważają, że to jest ich prywatna sprawa i że preferencje to jest rzecz, z którą nie należy się obnosić - dodał.

Z kolei poseł Przemysław Czarnek, który także poruszył ten temat, był gościem sobotniego programu w TVP Info "Studio Polska". Podczas dyskusji na temat praw osób o odmiennych preferencjach seksualnych, Czarnek również skrytykował ideologię LGBT.

- Brońmy rodziny przed tego typu zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem. Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów, o jakichś prawach człowieka czy równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją. - powiedział polityk PiS.

Według członka sztabu wyborczego Andrzeja Dudy LGBT to ideologia, która fałszuje rzeczywistość i wprowadza totalny relatywizm. Jego zdaniem jest to coś innego niż np. homoseksualiści czy biseksualiści.

- To są ludzie. Pogubieni oczywiście w swojej seksualności i życiu, jednocześnie chorzy z nienawiści do ludzi heteroseksualnych, do tradycji i chrześcijaństwa, ale to jest inna rzecz. Ale ludzie, nikt im człowieczeństwa nie odmawia - mówił Czarnek.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło nieoczekiwaną zmianę. Od dzisiaj wchodzi w życie

2.Szczecinianie chcą w mieście pomnika Szatana. Pomysłodawcy walczą o budżet obywatelski

Jak podaje portal o2.pl, do sprawy postanowiła odnieść się znana podróżniczka Martyna Wojciechowska, która broniła decyzji Katarzyny Kolendy-Zalewskiej o wyproszeniu Jacka Żalka oraz przekonywała, że bardzo niebezpieczne jest dehumanizowanie jednostek, niezależnie od ich cech.

- Kobieta, mężczyzna, heteroseksualista, homoseksualista, transseksualista, ateista, człowiek głęboko wierzący - to LUDZIE. Niezależnie od tego, czy się ideologicznie zgadzamy czy nie, nikt nie ma prawa danej grupy nawet w nazewnictwie pozbawiać CZŁOWIECZEŃSTWA. Za każdą ideą stoi CZŁOWIEK. Prawdziwy. Z krwi i kości. Jeśli o tym zapomnimy... historia już wielokrotnie pokazała do czego to może doprowadzić. Nie można odczłowieczać ludzi, nawet jeśli mamy inne zdanie - napisała na Facebooku Martyna Wojciechowska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zablokowana droga, policja i karetki. Katastrofalny wypadek na obwodnicy, 4 osoby nie żyją
  2. Anna Mucha nie wstydzi się niczego. Na środku plaży, przy wszystkich
  3. Dlaczego w Afryce zarejestrowano tak mało przypadków koronawirusa? Według specjalistów, temperatura wcale nie jest kluczowa
  4. Walczyła na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Nie żyje pielęgniarka
  5. Najczęściej ignorowane objawy raka. Lekceważenie ich może kosztować życie
  6. Justyna Żyła kolejny raz wbija szpilę byłemu mężowi, wystarczyło 1 zdjęcie. Wcześniej pokazała swoją kulinarną porażkę

Następny artykuł