Piękny gest Martyny Wojciechowskiej. Podróżniczka chce pomóc nastoletnim matkom

martyna wojciechowska wspiera nastoletnie matki
fot. https://www.youtube.com/ Kultowe Rozmowy
Autor Klaudia Gaicka28.05.2020

Martyna Wojciechowska poruszona sytuacją nastoletnich matek w Polsce postanowiła otworzyć dla nich specjalny dom opieki. Statystyki dotyczące nastoletnich ciąż są przerażające. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, jak bardzo brakuje nastolatkom edukacji seksualnej.

Martyna Wojciechowska jest bardzo znaną w naszym kraju prezenterką telewizyjną, dziennikarką oraz przede wszystkim podróżniczką. Prowadziła kilka sławnych programów, między innymi „Kobieta na krańcu świata” oraz „Automaniak”. Martyna jest również redaktorką naczelną magazynów podróżniczych, takich jak np. „National Geographic Traveler”, czy „National Geographic Polska". Można by pomyśleć, że tak bardzo aktywna kobieta nie ma czasu na dodatkowe aktywności mające naprawiać świat, nic bardziej mylnego.

Choroba wieńcowa jest bardzo niebezpieczna. W przypadku zauważenia pierwszych objawów należy zgłosić się do lekarzaChoroba wieńcowa jest bardzo niebezpieczna. W przypadku zauważenia pierwszych objawów należy zgłosić się do lekarzaCzytaj dalej

Martyna Wojciechowska o najważniejszym projekcie jej życia

Jak podaje portal Parenting.pl, Martyna Wojciechowska postanowiła stworzyć dom dla samotnych nastoletnich matek. Twierdzi, że to najważniejszy projekt jej życia.

– Mamy w Polsce domy dla samotnych matek, ale nikt nie pomyślał o matkach niepełnoletnich, czyli o dzieciach, które rodzą dzieci – tłumaczy Martyna Wojciechowska.

Na ten krok zdecydowała się fundacja Martyny UNAWEZA oraz fundacja po DRUGIE. Wspólnie planują otworzyć ośrodek, w którym nastoletnie matki będą mogły znaleźć odpowiednią pomoc. Martyna przyznaje w wywiadzie dla portalu, że odkąd usłyszała o tym, że nastoletnie matki są traktowane w taki sposób, nie mogła o tym zapomnieć.

– Jak można zostawić na pastwę losu niepełnoletnie dziewczyny, które zachodzą w ciążę? Jak można takiej młodej mamie zaraz po porodzie, po całej tej traumie, zabrać dziecko i odmówić jej możliwości wychowywania własnego malucha? A takie są przepisy, bo osoba niepełnoletnia nie ma władzy rodzicielskiej. To jest takie okrucieństwo, że nawet, teraz kiedy o tym mówię, to aż mam ściśnięte gardło – przyznaje Martyna.

Zwraca również uwagę na ogrom tego problemu. Według podanych statystyk, w Polsce co roku przybywa 9 tys. Noworodków, których mamy są w wieku nastoletnim. Zdaniem Martyny problem jest dużo bardziej rozległy, niż mogłoby się wydawać. Tłumaczy, że seksualna edukacja, której brakuje w szkołach, nie ma przyuczać dzieci do uprawiania seksu, a wręcz przeciwnie. Ma sprawić, że dzieci podejmą czynności seksualne później.

Dzisiaj grzeje: 1. Wstydliwy problem, z którym nie radzi sobie wielu pacjentów. Hemoroidy da się jednak skutecznie leczyć"

2. 5-latka zawsze po kolacji wychodziła z domu. W końcu tata poszedł za nią i pobladł, natychmiast sięgnął po telefon

– Tymczasem mamy do czynienia z sytuacją, gdzie nastolatki nie mają wiedzy w tym zakresie, dopóki nie są pełnoletnie, nie mają dostępu do antykoncepcji, a przecież w świetle prawa mogą uprawiać seks od 15. roku życia. Więc istnieje system, który już na starcie jest zły. Każdy z nas, dorosłych, powinien czuć się za to odpowiedzialny. Bo przecież dzieciaki podejmują decyzje, często nie rozumiejąc ich konsekwencji – tłumaczy Martyna Wojciechowska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Po ile u was kosztują truskawki? Ceny szybko się zmieniają, mamy dobre wieści
  2. Agnieszka Hyży przerwała milczenie. Powiedziała całą prawdę o swoim mężu: „To nasze ostatnie wspólne zdjęcie”
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Nowa ulga od tego roku, możesz zaoszczędzić nawet 53 tys. zł. Jednak nie wszystkim przysługuje

Następny artykuł