Masaż: oszustka przez lata pracowała mimo braku uprawnień
fot. pixabay.com
Autor Karol Zaborowski - 8 Grudnia 2019

Oszustka przez lata miała podpisaną umowę z NFZ. Teraz musi oddać 100 tysięcy złotych

Masaż wykonany przez profesjonalistę doskonale rozluźnia nasze mięśnie i może pomóc również złagodzić ból pojawiający się np. przy zwyrodnieniach kręgosłupa. Jednak do przeprowadzania takich zabiegów potrzebna jest konkretna wiedza i umiejętności.

Masaż może być zarówno relaksacyjny, jak i leczniczy, a doświadczone ręce fizjoterapeuty potrafią zdziałać prawdziwe cuda. Jednak osoba oferująca takie usługi musi wiedzieć, co robi, bo w przeciwnym razie może wyrządzić więcej szkód niż korzyści. Mieszkanka Torunia przez lata podawała się jako technik masażysta, nie posiadając odpowiednich dokumentów.

Choć ciężko w to uwierzyć, kobieta miała nawet podpisaną umowę z NFZ i oferowała swoim pacjentom zarówno masaż, jak i zabiegi z użyciem ultradźwięków oraz lasera. Fałszywa masażystka wpadła dopiero po kilku latach swojej praktyki zawodowej.

Poród jak z sennego koszmaru. Prawda o polskich porodówkachPoród jak z sennego koszmaru. Prawda o polskich porodówkachCzytaj dalej

Masaż i fizjoterapia bez uprawnień

Kobieta przez całą swoją praktykę utrzymywała, że ma dyplom technika masażysty, jednak ukończyła jedynie policealne studium o profilu fizjoterapii w Toruniu i zrobiła kurs masażu ogólnego. Mimo to udało jej się podpisać umowę z NFZ na prowadzenie fizjoterapii.

Dopiero podczas kontroli, która nastąpiła kilka lat po podpisaniu umowy, urzędnicy odkryli, że kobieta nie posiada odpowiednich uprawnień do świadczenia takich usług. Co ciekawe, jej pacjenci nie zgłaszali żadnych skarg, czy zażaleń na jakość oferowanych przez nią masaży i zabiegów.

Jak podaje Fatk, Sąd Okręgowy w Toruniu doszedł do wniosku, że oszustka od 2014 do 2017 roku wyłudziła dokładnie 89 tysięcy 568 złotych i 67 groszy. Wedle wyroku, który zapadł, mieszkanka Torunia musi teraz oddać całą kwotę oraz odsetki od sierpnia 2018 roku. Dodatkowo obowiązuje ją zwrot kosztów całego procesu w wysokości 5400 złotych. Wyrok jest nieprawomocny, jednak nie wiadomo, czy kobieta będzie miała zamiar się od niego odwoływać.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cichy zabójca, który jest bardziej szkodliwy niż otyłość. Dotyka zarówno młodszych, jak i starszych
  2. Witamina która wygładza zmarszczki i niweluje rozstępy. Dostaniesz ją w każdej aptece
  3. Produkty zawierające najwięcej chemii. Lepiej uważać podczas zakupów
  4. Czarny bez na grypę i przeziębienie. Co o babcinym sposobie mówią badania naukowe?

Następny artykuł