maseczki mają sens?
fot. https://pixabay.com/ pedro_wroclaw
Autor Klaudia Gaicka - 4 Lipca 2020

Biolog wyznał prawdę na temat noszenia maseczek ochronnych. Czy mają sens?

Maseczki obowiązują szczególnie w zamkniętych przestrzeniach, takich jak sklepy oraz punkty usługowe. Niestety wielu Polaków wciąż uważa, że wszyscy dookoła kłamią i maseczki są zbędne. Znany mikrobiolog zdecydował się wykonać eksperyment, który ostatecznie rozwiewa kwestie maseczek. Wyniki są szokujące.

Maseczki zdają się ogromnym problemem dla wielu Polaków. Możemy dostrzec coraz więcej osób z odsłoniętymi nosami lub w ogóle bez jakiejkolwiek rzeczy, która zasłaniałaby chociaż usta.

Choć wielu ekspertów już apelowało o racjonalne podejście, Polacy wciąż mają wątpliwości. Maseczki obowiązują przede wszystkim w przestrzeniach zamkniętych i są tam absolutnie niezbędne.

Objawy wylewu krwi do mózgu. Pod żadnym pozorem nie należy ich lekceważyćObjawy wylewu krwi do mózgu. Pod żadnym pozorem nie należy ich lekceważyćCzytaj dalej

Maseczki są niezbędne, ostateczny eksperyment

Jak podaje portal Webniusy.pl, mikrobiolog Richard Davis przeprowadził ciekawą serię eksperymentów, która miała ukazać niedowiarkom, jak ważne są maseczki.

Badania przeprowadzone przez doktora ostatecznie rozwiały wszelkie wątpliwości co do maseczek. Richard Davis udowodnił, że maseczki to nie wymysł władz, a faktyczna pomoc w zatrzymaniu pandemii. Z eksperymentu wynika, że maseczki chronią przed zakażeniem i zatrzymują wirusy.

W badaniu wykorzystano płytki agarowe, na których bakterie i wirusy mogą się swobodnie rozwijać, o ile się tam dostaną. Eksperyment został powtórzony dla uzyskania jak najbardziej wiarygodnych wyników. Mikrobiolog Richard Davis zbliżył do twarzy płytkę podczas kaszlnięcia, kichnięcia oraz zwykłego mówienia. Tak samo zrobił po założeniu na usta i nos maseczki.

Wyniki eksperymentu powinny ostatecznie rozwiać wątpliwości niedowiarków. Po kichnięciu na płytkę bez maseczki bakterie i wirusy rozwijały się szybciej niż przy założonej maseczce. Co równie ważne, maseczka pomagała chronić przed dostaniem się drobnoustrojów do organizmu. W dalszym etapie eksperymentu umieszczono płytki agarowe w odległości 60, 120 i 180 cm od ust. Również to badanie wykazało, że maseczka znacznie hamuje rozprzestrzenianie się bakterii.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest jednym z najcięższych do wykrycia nowotworów. Lekarz tłumaczy, co powinno zwrócić naszą uwagę

2. Warszawa poszukuje 2 tys. osób. Oferuje nawet 500 złotych za dzień pracy

Pomimo kolejnego eksperymentu mającego na celu ukazać prawdę o maseczkach, wielu wciąż nie dowierza. Problem jest na tyle duży, że niedawno nawet Ministerstwo Zdrowia apelowało do właścicieli sklepów, aby ci nie wpuszczali do środka klientów bez maseczek. Jakiś czas temu pisaliśmy również o 63-letniej ekspedientce z woj. dolno-śląskiego. Kobieta przypłaciła życiem swoją życzliwość i wyrozumiałość w kwestii noszenia maseczek przez klientów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaskakująca decyzja popularnego kebaba. Nie masz maseczki? Nie będziesz obsłużony
  2. Dramatyczna relacja pobitej na wiecu Dudy 18-latki. "Jego zwolennicy mnie wyzywali, a on patrzył mi w oczy i nie powiedział nic"
  3. Ciągłe zmęczenie i senność nie powinny być lekceważone. Mogą świadczyć o poważnej chorobie
  4. Jego niedobór katastrofalnie wpływa na organizm człowieka. Pierwsze oznaki powinny być sygnałem do działania
  5. Nie żyje wybitny muzyk. Jego utworów słuchały miliony ludzi z całego świata
  6. Wybaczyła mu rzekomą zdradę? Reprezentant Polski i piękna modelka znów są razem

Następny artykuł