Maseczki w tych krajach to obowiązek
unsplash.com/Mika Baumeister
Autor Barbara Bujar - 4 Sierpnia 2020

Kraje w których wciąż trzeba nosić maseczki. Nieprzestrzeganie przepisu grozi wysokimi karami

Maseczki to jeden z podstawowych elementów zachowywania bezpieczeństwa. W dobie pandemii praktykowany był w wielu krajach na całym świecie. Choć niektóre państwa, w tym Polska, zdjęły już pewne obostrzenia, obowiązek zasłaniania nosa i ust jest nadal aktualny. W naszym kraju dotyczy on komunikacji miejskiej i każdej zamkniętej przestrzeni publicznej. Sprawdź, jak sytuacja wygląda za granicą.

Obowiązek zasłaniania nosa i ust został wprowadzony w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Początkowo maseczki były wymagane w każdej przestrzeni użytku publicznego. Po czasie poszczególne kraje zaczęły jednak zawężać ten obszar. Polskie władze również podjęły taką decyzję. Na ten moment obywatele naszego kraju muszą pamiętać, aby usta i nos zasłaniać w pojazdach komunikacji miejskiej, sklepach i innych zamkniętych przestrzeniach publicznych. Za granicą sytuacja wygląda podobnie, choć różni się w poszczególnych krajach.

Objawy nowotworów widoczne gołym okiem. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do straceniaObjawy nowotworów widoczne gołym okiem. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do straceniaCzytaj dalej

W tych europejskich krajach maseczki to obowiązek. Zlekceważenie obostrzenia grozi wysokim mandatem

Jak podaje portal poradnikzdrowie.pl, sytuacja epidemiczna w całej Europie zmienia się z dnia na dzień. Obowiązek noszenia maseczki może więc pojawić się w każdej chwili. Na ten moment został on wprowadzony w krajach podanych poniżej. Ich lista została zaktualizowana 26 lipca 2020 roku. Warto się z nią zapoznać, szczególnie w przypadku planowanej wakacyjnej wycieczki za granicę.

Pierwsza na spisie znalazła się Wielka Brytania. Na jej obszarze obostrzenia są jednak różne. W Anglii i Szkocji zasłanianie nosa i ust jest konieczne podczas podróżowania komunikacją miejską, a także w sklepach, bankach i na pocztach. Niedostosowanie się do tego przepisu grozi mandatem w wysokości 100 funtów. Sytuacja nieco inaczej wygląda w Walii i Irlandii Północnej. Tam o maseczkach należy pamiętać tylko w transporcie publicznym.

W Irlandii obowiązuje taka sama zasada jak w Walii i Irlandii Północnej. Daleko im do Francji, w której władze nie pozwoliły na tak duże poluzowanie. Obywatele oraz turyści muszą zasłaniać usta i nos w zamkniętych przestrzeniach publicznych, takich jak sklepy, urzędy, targowiska oraz wszelkie instytucje kultury. Tradycyjnie maseczki wymagane są również we wszystkich środkach transportu publicznego. Za ich brak służby mogą wystawić mandat nawet na 135 euro.

Dzisiaj grzeje: 1. Niepokojące informacje, wykryto zakażenia w dużej firmie. Zatrudnia 5 tysięcy osób
2.Zaskakujące zastosowanie soku z ziemniaka. Fenomenalne efekty, które można dzięki niemu zyskać, przechodzą ludzkie pojęcie
3. Perfidny sposób oszustów, przy bankomacie uważaj jak nigdy. Są jednak dwa sposoby wykiwania złodziei

Przebywając we Francji należy uważać na jeszcze jedną rzecz. Portal przestrzega przed własnymi regulacjami, które wprowadzane są w niektórych nadmorskich miejscowościach turystycznych. W Bretanii i Oksytanii maseczki mogą być obowiązkowe również na ulicach. Tak sprawa wygląda właśnie w Hiszpanii, gdzie zasłanianie nosa i ust jest konieczne w każdej przestrzeni użytku publicznego. Co ciekawe, w Estremadurze wymagane jest to nawet na solariach. Kara za nieprzestrzeganie obostrzenia to w Hiszpanii dosyć skomplikowana sprawa. Jej wysokość zależy od konkretnego regionu, jednak zazwyczaj wynosi 100 euro.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski zapowiada ogromne zmiany dla Polaków. Mają wejść w życie jeszcze w tym miesiącu
  2. Po wejściu do Biedronki mocno się zdziwisz. Już niedługo będą zmiany w sklepach
  3. Koniec marzeń Jacka Kurskiego? Poważne komplikacje w życiu b. prezesa TVP, oświadczenie nie pozostawia złudzeń
  4. Objawy nowotworów widoczne gołym okiem. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
  5. Dobre wieści. Jerzy Stuhr po raz pierwszy pojawił się na wizji po przebytym udarze
  6. Co może powstrzymać drugą falę epidemii? Naukowcy podali odpowiedź
  7. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł