maseczki w komunikacji
fot. https://pixabay.com/ Free-Photos
Autor Klaudia Gaicka - 7 Lipca 2020

Kierowca nie chciał wpuścić do autobusu ludzi bez maseczek. Zapłacił za to najwyższą cenę

Maseczki budzą wiele kontrowersji nie tylko w Polsce. Grupa pasażerów dokonała samosądu na kierowcy, który nie chciał ich wpuścić do autobusu, ponieważ nie mieli maseczek oraz biletów. Mężczyzna walczył o życie przez dwa dni, niestety wystąpiła śmierć mózgowa. Ciało 50-latka nie było w stanie przetrwać tylu ciosów w głowę, ile otrzymał.

Maseczki są jednym z najbardziej kontrowersyjnych obostrzeń wprowadzonych przez rządzących. Pomimo wielu badań i opinii ekspertów, które zgodnie udowadniają, że maseczki pomagają ograniczyć epidemię, wielu wciąż powątpiewa.

Niestety, choć większość mieszkańców nosi maseczki zarówno w komunikacji, jak i w sklepach, można dostrzec również bojkotujących te przepisy. Brak maseczki naraża nie tylko nas, ale przede wszystkim seniorów z naszego otoczenia. Nawet jeżeli nie mamy żadnych objawów, możemy przechodzić wirusa bezobjawowo i w tym czasie zarażać innych, jeżeli nie mamy maseczki.

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie obowiązkowych szczepień. Jego słowa wywołały burzęAndrzej Duda zabrał głos w sprawie obowiązkowych szczepień. Jego słowa wywołały burzęCzytaj dalej

Maseczki nie spodobały się grupie pasażerów. Zabili kierowcę autobusu

Jak podaje portal Polsatnews.pl, do tragedii doszło w Bayonne w południowo-zachodniej Francji. 50-letni kierowca nie zgodził się wpuścić do autobusu osób bez maseczek i biletów. Mężczyzna zmarł dwa dni później z powodu obrażeń, po tym, jak grupa pasażerów brutalnie go pobiła. 50-latek otrzymał wiele ciosów w głowę.

Po napaści na kierowcę napastnicy uciekli z miejsca zbrodni. Funkcjonariusze medyczni przewieźli mężczyznę do szpitala w stanie krytyczny. Lekarze walczyli o jego życie przez 24 godziny. Niestety, nie udało się go uratować, w poniedziałek nastąpiła śmierć mózgowa.

Dziennik „Sud Quest” poinformował, że pomimo zatrzymania pięciu osób podejrzanych o napaść, żadna z nich nie otrzymała jeszcze zarzutów.

Kierowcy okolicznych firm przewozowych protestowali w poniedziałek. Odmówili wykonywania swoich obowiązków z obawy o własne bezpieczeństwo. Po śmierci 50-latka zaczęli obawiać się o swoje zdrowie i życie. Ich zdaniem pracodawcy powinni zapewnić im większą ochronę.

We Francji, tak samo, jak w Polsce, obowiązuje nakaz noszenia maseczek w komunikacji publicznej. Obostrzenie dotyczy pasażerów autobusów, taksówek, pociągów i samolotów.

Jak podaje źródło, funkcjonariusze krajowej policji wystawili 13 tys. mandatów osobom, które nie przestrzegały noszenia maseczek w środkach transportu publicznego.

Dzisiaj grzeje: 1. Objawy niedoboru potasu w organizmie. Lepiej ich nie bagatelizować, gdyż jest niezwykle ważny dla zdrowia

2. Lidl znów zaskakuje. Sieciówka wprowadza do swojej oferty produkty, których jeszcze nie było

Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w USA, we Francji odnotowano już 204 222 osób zakażonych. Pandemia pochłonęła tam 29 896 ofiar śmiertelnych. Agencja Reutera opublikowała zestawienie, według którego Francja jest na 15. miejscu niechlubnego rankingu krajów z największą liczbą zakażeń.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny rój pszczół w restauracji. Czegoś takiego nigdy nie widzieliście
  2. "Smutny dzień dla Warszawy". Pogrążony w żałobie Rafał Trzaskowski żegna ważną dla stolicy osobę
  3. Wielka tragedia w kopalni w Azji. Nie żyje ponad 160 osób
  4. 4-latek trafił w ręce prawdziwych potworów. Zamiast opieki otrzymał tortury, których niestety nie wytrzymał
  5. Kobieta była przekonana, że brzuch boli ją przez miesiączkę. Niestety nie dożyła kolejnego dnia
  6. Znany dziennikarz sportowy znalazł nową pracę. Z poprzedniej wyleciał po oskarżeniach o molestowanie

Następny artykuł