Kancelaria premiera przekazała ważną wiadomość. Każdy powinien się zastosować

Kancelaria Premiera o maseczkach
fot. https://unsplash.com/ Vera Davidova
Autor Natalia Niewczas12.08.2020

Maseczki niegdyś kojarzyły się wyłącznie z postaciami przeprowadzających operację chirurgów czy pracujących dentystów. Pandemia koronawirusa postawiła świat do góry nogami i teraz te podstawowe elementy ubioru medyków widać dosłownie wszędzie. Mają rozmaite kształty i wzory, a choć niektóre z nich potrafią przywołać na twarz uśmiech, wciąż wzbudzają społeczne wątpliwości.

Maseczki stanowią obecnie jedną z wprowadzonych przez władze restrykcji. Sama myśl o obowiązkowym zasłanianiu nosa i ust czasami potrafi zrodzić w ludzkim sercu prawdziwy bunt. Niektórzy twierdzą, że zakrycie twarzy maseczką powoduje problemy z oddychaniem - nie tylko dlatego jednak na ulicach obserwuje się kreatywne sposoby na omijanie obowiązującego nakazu zasłaniania nosa i ust. Na niewłaściwe noszenie przez Polaków osłon twarzy uwagę zwraca Kancelaria Premiera.

Sanepid pilnie poszukuje pasażerów. Koronawirus w pociąguSanepid pilnie poszukuje pasażerów. Koronawirus w pociąguCzytaj dalej


Maseczki powinny spełniać swe zadanie


Maseczki stały się nieodzownym elementem codzienności w marcu 2020, kiedy epidemia koronawirusa dotarła do Polski. Od tamtej pory, zwłaszcza gdy społeczny lęk nieco przygasł, Polacy starają się omijać obowiązujące restrykcje na rozmaite sposoby. Uniki, polegające na przykład na opuszczeniu ochronnego materiału na brodę, można zaobserwować w środkach publicznego transportu czy podczas robienia zakupów. Tak noszone maseczki w żaden sposób nie spełniają jednak swego podstawowego zadania, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa.


Kancelaria Premiera postanowiła uczulić rodaków na ten powszechnie występujący w Polsce problem za pomocą wpisu w mediach społecznościowych. Na oficjalnym profilu Kancelarii Premiera na Twitterze pojawiła się grafika z przypominającą o prawidłowym użytkowaniu maseczek ilustracją. Noszenie osłony ust na brodzie lub niezakrywanie nosa to dwa najczęściej powtarzające się błędy.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?
2. Niemcy w wielkim pościgu za uciekającym Polakiem. Sceny jak z filmu, wszyscy zdębieli


Prawidłowo założona maseczka ochronna powinna zakrywać zarówno nos, jak i usta użytkownika. Rolę osłony twarzy spełni również prawidłowo zawiązana chusta bądź szalik. Stosowanie się do zaleceń epidemiologicznych ma obniżyć ryzyko związane z dalszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa.


Według doniesień Ministerstwa Zdrowia wraz z początkiem sierpnia zauważalnie wzrosła liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To właśnie w tym miesiącu jednego dnia przybyło aż 843 kolejnych, chorych na COVID-19 pacjentów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważny, niespodziewany komunikat Biedronki dla wszystkich klientów. Wielu nie będzie zadowolonych
  2. Czy tym ludziom nie jest wstyd? Zdjęcie znad Morskiego Oka, które mówi więcej, niż tysiąc słów
  3. Gigantyczna pomyłka Ministerstwa Zdrowia. Raport, który zwala z nóg
  4. Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latki
  5. Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywa
  6. Para młoda uciszyła księdza podczas ślubu, żeby rzucić monetą. Goście nie mogli uwierzyć, gdy poznali powód niezwykłego zachowania

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł