Maseczki ażurowe hitem internetu
youtube.com/ Shri Gloria
Autor Barbara Bujar - 15 Września 2020

Wykorzystują lukę, aby obejść obostrzenia. Nowe maseczki stają się coraz bardziej popularne

Maseczki towarzyszą nam od kilku miesięcy, a noszenie ich ma jeden podstawowy cel — ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2. Mimo że w wielu krajach obostrzenie to nie obowiązuje już w każdej przestrzeni publicznej, ludzie buntują się coraz bardziej i nie zasłaniają nosa i ust nawet we wskazanych do tego miejscach. Niektórzy nie lekceważą jednak restrykcji tak radykalnie i obchodzą ją w inny sposób. Na świecie coraz więcej osób nosi tzw. mesh maski.

Maseczki to jedno z obostrzeń, na które zdecydowały się władze wielu krajów na całym świecie. Mimo zapewnień, że chronią one przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, a osoba, która z nich korzysta, dba nie tylko o siebie, ale także o znajdujących się w pobliżu ludzi, nie wszyscy są do nich przekonani. W Polsce co chwilę słyszy się negatywne komentarze i oficjalne sprzeciwy przeciwko zakładaniu maseczek. Obywatele dali temu wyraz między innymi w ubiegłą sobotę, kiedy jawnie protestowali, przechodząc ulicami Warszawy.

Oburzenie w sprawie zasłaniania nosa i ust nie jest tylko problem pojawiającym się w Polsce. Z podobnymi sytuacjami spotykają się także władze wielu innych państw na całym świecie. W niektórych pomysłowość społeczeństwa jest jednak dużo większa. Na popularnej platformie amerykańskiej pojawiły się ostatnio tzw. mesh maski.

Lekarka ujawnia poważny problem. Wiele osób jest nieświadomych zagrożeniaLekarka ujawnia poważny problem. Wiele osób jest nieświadomych zagrożeniaCzytaj dalej

Maseczki ażurowe hitem internetu. Produkty nie chronią przed zakażeniem

Głównym argumentem przemawiającym za problemem w noszeniu maseczek są trudności w oddychaniu. Ludzie skarżą się, że dokuczają im one w szczególności, gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury. Amerykanie znaleźli na to sposób. Wynalezione przez nich maseczki w żadnym stopniu nie chronią jednak przed zakażeniem koronawirusem. Jedyne, czemu mogą zapobiec, to otrzymanie mandatu za lekceważenie obostrzenia.

Jak donosi portal popularne.pl, oferta mesh masek pojawiła się niedawno na platformie sprzedażowej Etsy. Klienci od razu się nią zainteresowali. Na ten moment na stronie znajduje się już blisko 2 tysiące modeli do wyboru. Choć każdy z nich rzeczywiście zasłania usta i nos, żaden nie chroni przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Maseczki ażurowe są bowiem wykonane z siatki.

- Te produkty to w istocie "anty-maski" czyli osłony twarzy, które pozornie są zgodne z wytycznymi dotyczącymi zdrowia publicznego, a w rzeczywistości nie chronią użytkownika ani osób wokół niego przed COVID-19 - komentują naukowcy na łamach magazynu Insider.

Dzisiaj grzeje: 1. WHO przekazało druzgocące informacje na temat koronawirusa. Jest też ważny apel szefa organizacji
2.Ceny w Polsce drastycznie rosną, poziom wzrostu jest zatrważający. Gorzej jest tylko w jednym kraju

Klienci są jednak zachwyceni i nie przejmują się tym, że zakupione przez nich produkty, w ogóle nie spełniają swoich wymogów. W obliczu tak skrajnych opinii firma odpowiedzialna za produkcję maseczek postanowiła wydać w tej sprawie specjalne oświadczenie.

- Sprzedawane na Etsy produkty takie jak maski i płyny odkażające do rąk nie są produktami klasy medycznej. Firma nie może być obarczana odpowiedzialnością za nieskuteczność produktów pod względem medycznym lub leczniczym - cytuje popularne.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal, Magda Gessler przesadziła. Biedna kelnerka zalała się łzami, właściciel restauracji palił się ze wstydu
  2. TVN: Zamykają granicę z Polską. Nasz sąsiad nie pozostawia złudzeń
  3. Jest jednym z najgroźniejszych nowotworów. Objawy raka płuc łatwo pomylić z innymi schorzeniami, błąd może mieć najwyższą cenę
  4. Nie żyje 28-letni Przemek z Podkarpacia. Gdy matka usłyszała wycie syren, nie podejrzewała, że jadą do jej syna
  5. Minister Zdrowia zapowiedział nowe zasady walki z koronawirusem. Mówi również, jak rozwinie się epidemia w Polsce
  6. Nie możesz znaleźć borowików w lesie? Wyhoduj je sobie w ogródku lub doniczce, pomoże ci specjalna mikstura

Następny artykuł