Maseczki według jednego z polskich księży są szkodliwe
pixabay.com/kollynlund
Autor Barbara Bujar - 15 Października 2020

Ksiądz polecał wodę święconą zamiast maseczek. Reakcja Kościoła była stanowcza

Ksiądz jednej z polskich parafii wyraził szokujące zdanie na temat noszenia maseczek. Uznał, że czynność poważnie szkodzi zdrowiu, a także ogranicza modlitwę do Pana Boga. Na jego słowa od razu zareagowała archidiecezja częstochowska. Przełożeni kapłana skomentowali jego opinię, a także poinformowali wiernych o specjalnych krokach podjętych w jego sprawie.

Noszenie maseczek to jedno z podstawowych obostrzeń nałożonych przez rząd w okresie pandemii koronawirusa. Polacy muszą pamiętać o nim zarówno w zamkniętych, jak i otwartych przestrzeniach użytku publicznego. Niestety, z biegiem czasu na terenie naszego kraju pojawia się coraz więcej osób, które lekceważą przestrzeganie restrykcji i jawnie wyrażają swoją opinię. Całkiem niedawno słowa krytyki padły z ust jednego z księży. Kapłan postanowił ostrzec wiernych i przekonać ich do szkodliwości zasłaniania nosa i ust.

Lekarze biją na alarm. Podobne objawy zdradzają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedziećLekarze biją na alarm. Podobne objawy zdradzają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedziećCzytaj dalej

W opinii księdza maseczki są szkodliwe. Głos zabrała archidiecezja

Jak informuje serwis internetowy RMF24, do bulwersującego zdarzenia doszło niedawno w okolicach Częstochowy. Ksiądz Daniel Galus z Pustelni Czatachowa podzielił się z wiernymi niecodzienną opinią. Poruszając temat epidemii koronawirusa, zaczął zniechęcać ich do noszenia maseczek, sprzeciwiając się tym samym decyzjom rządu. W oczach kapłana zasłanianie nosa i ust jest szkodliwe i może prowadzić do śmierci.

- Jeśli ktoś chce nosić maseczkę, to na własną odpowiedzialność, ale są przypadki, np. w jednym z krajów kilkoro dzieci umarło dlatego, że w szkole nosiło maseczki. Można się tylko zatruć nosząc maseczkę w kościele - przekonywał ojciec Galus cytowany przez RMF24.

To nie jedyny minus obostrzenia, jaki został zauważony przez księdza. Duchowny stwierdził także, że przestrzeganie restrykcji ogranicza kontakt z Panem Bogiem i pozbawia wolności. Zaproponował wiernym, by zamiast noszenia masek odkazili się za pomocą wody święconej.

- Jak można wielbić w ten sposób pana Boga? Wszystko będzie tłumione. Dźwięk będzie się wydobywał raczej, jak mary na cmentarzu, niż jak człowieka, który wielbi w radości i wolności Pana Jezusa. Niektórzy chcą, żebyśmy wydawali z siebie pogrzebowe jęki, chcą nas zgasić, zniewolić, przeszkadzać nam się modlić. A my będziemy się modlili tak, jak Pan chce. W wolności, bez maski - mówił duchowny.

W obliczu tak szokujących słów kapłana archidiecezja częstochowska postanowiła wydać natychmiastowe sprostowanie. Do wiernych zwrócił się rzecznik ksiądz Mariusz Bakalarz, który przeprosił każdego, kto poczuł się urażony. Poinformował także, że zwierzchnicy nie zgadzają się z wypowiedziami księdza Daniela Galusa i podejmą w jego sprawie odpowiednie kroki.

- Wszystkich zgorszonych przepraszamy za powstały zamęt i oświadczamy, że wypowiedzi ks. Daniela Galusa nie są w żadnej mierze głosem Kościoła, który stale przypomina, że zachowywanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego jest wypełnieniem przykazania miłości poprzez wzajemną troskę o swoje bezpieczeństwo. (…) Arcybiskup Metropolita Częstochowski i Archidiecezja Częstochowska stanowczo odcinają się od wypowiedzi, działań i postawy ks. Daniela Galusa oraz grupy wiernych określających się jako Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa, a skupionych wokół tzw. Pustelni w miejscowości Czatachowa – napisał rzecznik w oświadczeniu.

Dzisiaj grzeje: 1.Koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Zmieniono wytyczne
2.Stało się, ING wprowadza ogromne podwyżki dla klientów. Opłat nie sposób uniknąć
3.Nowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymne

Czy wszyscy w końcu będą musieli przejść COVID-19? Ekspert z Uniwersytetu Jagiellońskiego wyjaśniaCzy wszyscy w końcu będą musieli przejść COVID-19? Ekspert z Uniwersytetu Jagiellońskiego wyjaśniaCzytaj dalej

- Wobec nieposłuszeństwa i trwania w uporze, które powoduje zamęt i zgorszenie, w najbliższym czasie podjęte zostaną dalsze kroki dyscyplinarne wobec ks. Galusa – przekazała kuria.

Gigantyczny wzrost zakażeń i zgonów. Wirusolog tłumaczy skąd się wzięłyGigantyczny wzrost zakażeń i zgonów. Wirusolog tłumaczy skąd się wzięłyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest jeden szczegół w obowiązku noszenia maseczek. Wielu Polaków nie wie, kary są wysokie, trzeba uważać podczas zwiedzania i spacerów
  2. Niewiarygodne skutki erupcji Wezuwiusza w Pompejach. Naukowcy są zaskoczeni, doskonałe znalezisko
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Cudowny napar, który zrobisz w domu, zniweluje ból i obrzęki nóg. Wystarczy miesięczna kuracja i zapomnisz o problemie

Następny artykuł