Wszystko się zmieniło. Podali nowe wytyczne do noszenia maseczek, wiele osób będzie zaskoczonych

Maseczki - nowe wytyczne CDC
unsplash.com/Free To Use Sounds
Autor Barbara Bujar15.11.2020

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom przeprowadziło kolejne badania dotyczące maseczek ochronnych. Tym razem eksperci wzięli pod lupę własnoręcznie wykonane produkty. W odróżnieniu od wniosków z początku pandemii uznali je za skuteczne. Aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 po świecie, zalecili, by korzystały z nich nie tylko osoby chore, ale także zdrowe.

Noszenie maseczek ochronnych to jedno z podstawowych obostrzeń, uznawanych na świecie za najlepszą barierę przed koronawirusem SARS-CoV-2. W związku z tym, że na rynku ich rodzajów jest wiele, ludzie bardzo często zastanawiają się, który z nich chroni najlepiej. Dużo osób korzysta także z produktów wykonanych własnoręcznie.

Zdania ekspertów na temat skuteczności poszczególnych rodzajów maseczek ochronnych są podzielone. Jeszcze niedawno amerykańscy naukowcy z Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) uznawali, że materiałowe produkty domowej roboty nie chronią przed patogenem. Okazuje się jednak, że nawet opinie specjalistów mogą się zmieniać.

Może pomóc w walce z koronawirusem. Jest dostępna praktycznie w każdej apteceMoże pomóc w walce z koronawirusem. Jest dostępna praktycznie w każdej apteceCzytaj dalej

Maseczki materiałowe są skuteczne? Najnowsze wyniki badań CDC

Jak przekazuje serwis Popularne, najnowsze wyniki badań amerykańskich ekspertów obalają ich teorię z początku pandemii COVID-19. Specjaliści, którzy do tej pory nie uznawali skuteczności maseczek materiałowych, zmienili zdanie. Jak poinformowali, zasłonięcie ust i nosa za pomocą własnoręcznie wykonanego produktu jest dużo lepszą ochroną niż niezasłonięcie twarzy w ogóle.

Warto pamiętać jednak o jednej bardzo ważnej rzeczy – maseczki wykonane w domu wymagają szczególnej dbałości o czystość. W ich przypadku zaleca się codzienne pranie w wysokiej temperaturze. Dobrze, gdy produkt zostanie także wyprasowany, by użytkownik miał pewność, że nie znajdują się na nim żadne zarazki.

Eksperci CDC przekazali także nowe rekomendacje. Zgodnie z badaniami, które potwierdziły konieczność noszenia maseczek, które przyczyniają się do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa po świecie, powinna korzystać z nich szersza grupa społeczeństwa. Według wytycznych przedstawionych przez specjalistów do zasłaniania nosa i ust powinni być zobowiązani nie tylko chorzy, ale także zdrowi obywatele poszczególnych państw.

Oczywiście do przestrzegania obostrzenia można używać dowolnego rodzaju maseczki lub przyłbicy. Obecnie Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom nie odradza już korzystania z produktów materiałowych.

Po ostatnich badaniach, które zostały przeprowadzone między innymi w USA, Niemczech i Wielkiej Brytanii eksperci podzielili się także wnioskami na temat szczegółowej skuteczności zasłaniania nosa i ust. Jak stwierdzili, w zamkniętym środowisku noszenie maseczek zmniejsza ryzyko zakażenia koronawirusem o 70 procent.

Kolejny eksperyment naukowy pozwolił, tym razem przeprowadzony w Pekinie, pozwolił na wykazanie stopnia ryzyka zachorowania wśród członków rodziny. Okazało się, że w przypadku korzystania z maseczek we wskazanych warunkach zagrożenie spada nawet o 79 procent.

Dzisiaj grzeje: 1.23 listopada Polaków obejmie nowe obostrzenie. Dotknie tysiące osób nie tylko z naszego kraju
2.Mamy potwierdzenie, zacznie się już w środę, dokładnie o 18:00. Całkowity paraliż, ogromne utrudnienia
3.Przez 26 dni sam walczył z koronawirusem. Zdradził swój sekret, jak wrócił do zdrowia

Jeden z pierwszych objawów mogący świadczyć o nowotworze. Kiedy się pojawi, natychmiast reagujJeden z pierwszych objawów mogący świadczyć o nowotworze. Kiedy się pojawi, natychmiast reagujCzytaj dalej

Powyższe wyniki badań mają wskazać na skuteczność noszenia maseczek i potwierdzić teorię, że to właśnie one stanowią najlepszą barierę ochronną przed koronawirusem SARS-CoV-2. Stosowanie się do obostrzenia może więc wpłynąć na zdrowie społeczeństwa oraz na prawidłowe funkcjonowanie gospodarki wielu państw świata.

Wszystko się zmieniło. Podali nowe wytyczne do noszenia maseczek, wiele osób będzie zaskoczonychWszystko się zmieniło. Podali nowe wytyczne do noszenia maseczek, wiele osób będzie zaskoczonychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. O lockdownie dowiemy się w wigilię? Minister Zdrowia wygadał się ws. wyjazdów w Święta
  2. Niesamowity krater na Marsie. Niezwykle rzadkie zjawisko zachwyciło astronomów
  3. Nieprzyjemna dolegliwość, którą może powodować noszenie maseczki. Eksperci o syndromie MADE
  4. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska aktorka
  5. Awaria w elektrowni atomowej na Białorusi. Litwini masowo kupują jod, czy grozi nam drugi Czarnobyl?
  6. Joanna Krupa pochwaliła się nowymi zdjęciami z córeczką. Pokazała, co jest absolutnym obowiązkiem każdego rodzica, brawo
  7. Wstrząsające zdanie na pasku w ”Dzień dobry TVN”. Kobiety w całej Polsce mają powód do obaw

Następny artykuł