Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia

Łukasz Szumowski o maseczkach
fot. https://pixabay.com/ leo2014
Autor Natalia Niewczas17.07.2020

Maseczki stanowią jedno z obostrzeń, jakie władze wprowadziły tuż po przybyciu pandemii do kraju. Nakaz noszenia ich w przestrzeni publicznej towarzyszył nam przez długie tygodnie, teraz obowiązują tylko w zamkniętych przestrzeniach. Parują od nich okulary, a niektórzy obwiniają je za powodowanie problemów z oddychaniem.

Maseczki nosimy obowiązkowo już tylko w przestrzeniach zamkniętych, gdzie utrzymanie optymalnego dystansu społecznego może być kłopotliwe. Należy pamiętać o nich podczas zakupów czy w trakcie podróży komunikacja miejską. Mimo że średnia ilość przybywających w ciągu doby przypadków zachorowania na COVID-19 od początku pandemii utrzymuje się mniej więcej na stałym poziomie, rząd wprowadza złagodzenia kolejnych obostrzeń.

Ministerstwo Zdrowia powołało specjalny zespół. Szumowski szykuje się na drugą falęMinisterstwo Zdrowia powołało specjalny zespół. Szumowski szykuje się na drugą falęCzytaj dalej

Maseczki wciąż obowiązkowe

Maseczki są szczególnie użyteczne w przypadku gdy z jakichś powodów nie jesteśmy w stanie zachować zalecanego dystansu dwóch metrów. Na temat ich skuteczności, a także dalszego obowiązywania w przestrzeni publicznej, wypowiada się w najnowszym wywiadzie Minister Zdrowia Łukasz Szumowski.

Już od piątku rząd luzuje obostrzenia związane z organizacją imprez masowych. Od 17 lipca będzie mogło uczestniczyć w nich ponad 150 osób, z zachowaniem zalecenia dotyczącego utrzymywania społecznego dystansu. Sprawa maseczek ma się jednak zupełnie inaczej.

Dzisiaj grzeje: 1. Bliscy żegnali kobietę przed pogrzebem. Nagle zadzwonił jej lekarz, wszyscy pobledli, gdy usłyszeli, co ma do powiedzenia

2. Szykuje się nowa opłata, potężny cios w nasze portfele. Więcej zapłacimy za rachunki

Jak podaje portal polsatnews.pl, Minister Zdrowia tłumaczy, że problem z COVID-19 nie zniknie, dopóki nie pojawi się skuteczna szczepionka. Jednocześnie podkreśla, że jego zdaniem stosowanie maseczek przyniosło spodziewane, korzystne efekty. Gdy dziennikarka dopytuje o maseczki i obowiązek ich noszenia, Łukasz Szumowski udziela konkretnej odpowiedzi: maseczki nie znikną z przestrzeni publicznej.

Minister Zdrowia przekonuje, że noszenie maseczek jest w obecnej sytuacji konieczne - potrzebujemy ich szczególnie w komunikacji miejskiej i w przestrzeniach zamkniętych. W związku z tym Łukasz Szumowski nie przewiduje w najbliższym czasie zniesienia obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejne zmiany w szkolnictwie. MEN wprowadza nowy przedmiot
  2. W TVP szykuje się prawdziwa rewolucja? Zadziwiające doniesienia mediów, nie mają wątpliwości, chodzi o Jacka Kurskiego;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Nie zdążyli do kliniki i stało się, na parkingu. Niesamowite nagranie podbija internet

Następny artykuł