wysokie kary za brak maseczki
fot. https://unsplash.com/ Francesco La Corte
Autor Natalia Niewczas - 18 Sierpnia 2020

Podjęto decyzję o zaostrzeniu przepisów. Gigantyczne kary za brak maseczki we Włoszech

Maseczki wpisały się na dobre w codzienny krajobraz Polski w marcu 2020 roku, kiedy rząd podjął decyzję o wprowadzeniu obowiązku zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych. Podobny nakaz dotyczy również innych krajów, w tym Włoch. Nieprzestrzeganie go może znacznie uszczuplić portfele mieszkańców.

Maseczki powinny zakrywać usta i nos. Każdy, kto nie dostosuje się do restrykcji, słono za to zapłaci - dosłownie. Władze Włoch zaostrzają obostrzenia dotyczące zasłaniania twarzy. Łamanie nowych przepisów może równać się z otrzymaniem mandatu w wysokości 400 euro.

Dramatyczna sytuacja na weselu. 85 procent gości zarażonychDramatyczna sytuacja na weselu. 85 procent gości zarażonychCzytaj dalej

Maseczki albo pieniądze

Z maseczkami na dłuższą metę dobrze jest się zaprzyjaźnić - osłona twarzy stanowi ważny środek bezpieczeństwa i wpływa na zahamowanie rozwoju pandemii koronawirusa. W szczególny sposób o zakrycie nosa i ust powinni zadbać jednak chcący uniknąć wysokiego na 400 euro mandatu Włosi.

Według doniesień portalu tvn24.pl powodem zaostrzenia kar jest zauważalny przyrost zachorowań na koronawirusa we Włoszech. Rząd najbardziej niepokoją skupiska młodych obywateli, którzy zbierają się w godzinach nocnych. Sytuacja jest w ocenie władz na tyle poważna, że na wyższych mandatach zapowiadane zmiany się nie zakończą.

Decyzją włoskiej Rady Ministrów nowe przepisy obejmą obowiązek noszenia maseczki w godzinach 18:00-06:00 w każdej przestrzeni publicznej, gdzie zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego jest niemożliwe i uregulują również działalność lokali gastronomicznych i rozrywkowych. Dyskoteki i puby zostaną zamknięte w całym kraju.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej objawy były książkowe. Lekarze nie mogli postawić diagnozy przez ponad dekadę
2. Przełomowa decyzja Biedronki. Wpłynie na wartość naszego koszyka

Jeszcze do niedawna sytuacja epidemiologiczna we Włoszech uchodziła za najbardziej tragiczną (teraz niechlubne pierwsze miejsce zajmują Stany Zjednoczone). Po tak trudnych przejściach włoski rząd obawia się przysłowiowej powtórki z rozrywki i ostro reaguje na zauważalny w kraju przyrost nowych przypadków koronawirusa. W ciągu trwania pandemii we Włoszech zmarło aż 35 tysięcy pacjentów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poseł PiS nagle trafił do szpitala. Sytuacja jest poważna. Media przed chwilą obiegła informacja, że ma koronawirusa
  2. Emerytura Teresy Lipowskiej okazuje się naprawdę zasmucająca. Przepracowała dekady, nie może odpocząć
  3. Krzysztof Jackowski podzielił się kolejną wizją. Jasnowidz ostrzega przed wielkim zagrożeniem dla Polski
  4. Koronawirus na weselu. Aż 600 osób objętych kwarantanną, jest mocny komentarz Inspektora Sanitarnego
  5. Każdego roku zabija miliony osób na całym świecie. Objawy choroby wieńcowej powinien znać każdy
  6. Kasia Cichopek kręci swoją zgrabną nóżką. Przebojowe nagranie zamieściła na TikToku

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł