Kibice na stadionach nie przestrzegają maseczek i nie stosują się do obostrzeń
pixabay.com/MichaelGaida
Autor Barbara Bujar - 21 Czerwca 2020

Obostrzenia nie są przestrzegane na stadionach. Będą wyciągane konsekwencje?

Maseczki i zachowanie bezpiecznych odległości miały być obowiązkiem kibiców, którzy od 19 czerwca mogli wrócić na stadiony. Tak dobrze wyglądało to niestety tylko w teorii. Podczas piątkowego spotkania Górnika Zabrze z Koroną Kielce na trybunach panował kompletny chaos. Nie wszyscy zamierzali się do tych obostrzeń stosować. W rozmowie Onet Sport Zbigniew Boniek zapowiedział, że za takie zachowanie będą wyciągane konsekwencje.

Kibice z niecierpliwością czekali na moment, aż odmrażanie sportu po pandemii koronawirusa pozwoli im znów zasiąść na trybunach. W końcu się tego doczekali i od 19 czerwca ponownie mogą śledzić z bliska zmagania swoich ulubionych zawodników. Warunek jest tylko jeden – bezpieczeństwo. Jak podaje Onet Sport, ilość kibiców podczas meczów piłkarskich została ograniczona do 25 proc. miejsc na trybunach. Dodatkowo sportowi fani w trakcie rozgrywki mają obowiązek zachowywania między sobą odpowiednich odległości, konieczne są również maseczki. Niestety już podczas piątkowego meczu w Zabrzu przestrzeganie tych obostrzeń stało się dla kibiców mało istotne.

- Rygory będą jeszcze wyższe. Będziemy mieli obserwatora sanitarnego. Bilety można zakupić tylko drogą elektroniczną, w zasadzie będą to tylko posiadacze karnetów. W razie potrzeby będziemy w stanie zidentyfikować każdego – o dodatkowych warunkach bezpieczeństwa wspominał przed meczem w Zabrzu Wojewoda Śląski, Jarosław Wieczorek.

Masz opuchnięte dłonie? Czynniki odpowiadające za obrzęk rąkMasz opuchnięte dłonie? Czynniki odpowiadające za obrzęk rąkCzytaj dalej

Maseczki w Zabrzu nie obowiązywały

Na piątkowy mecz zostało wpuszczonych 4,6 tys. kibiców. Szybko okazało się jednak, że zapanowanie nad taką ilością osób jest niewyobrażalnie trudne. Co prawda część osób stosowała się do nałożonych obostrzeń, innych to jednak nie obchodziło. Zgodnie z wypowiedzią Zbigniewa Bońka, której udzielił portalowi na początku czerwca, takie zachowanie powinno skutkować zakazem wstępu na stadion w przyszłości.

Andrzej Kruczyński, który przez wiele lat pełnił obowiązki szefa bezpieczeństwa na Stadionie Narodowym, nie ukrywa, że zachowanie kibiców jest niedopuszczalne. Według niego nie docenili oni pracy, jaką PZPN włożył w przygotowanie się do ponownego otwarcia stadionów.

- Kibice zamiast docenić wysiłek tych, którzy podjęli te decyzje, przy pierwszej nadarzającej się sytuacji powiedzieli, że mają to głęboko w nosie. Kibicowanie jest wspaniała rzeczą, ale na zdrowych zasadach – powiedział.

Według mężczyzny decyzja o powrocie kibiców na trybuny została podjęta za wcześnie i będzie wiązała się ze sporymi konsekwencjami. Kruczyński zapowiedział, że zachowanie fanów piłki nożnej będzie poważnie analizowane. Niewykluczone jest więc to, że lekceważenie obostrzeń będzie skutkowało ponownym brakiem spotkań.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda zatwierdził nowe świadczenie. Kogo obejmie 1400 plus?

2. 4,3 tys. zł co miesiąc. Pieniądze ze specjalnego świadczenia dostaje coraz więcej emerytów

– Konsekwencje będą bardzo proste. Będzie totalny zakaz wstępu. Co z tego, że są wytyczne, skoro druga strona ich nie przestrzega? Nie wyobrażam sobie, by służby porządkowe biegały po trybunach i wskazywały, kto ma gdzie siedzieć (…) Albo gramy do jednej bramki, albo nie gramy wcale – powiedział w odniesieniu do zbliżającego się spotkania Legii Warszawa ze Śląskiem Wrocław.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna powódź w Warszawie. Auta dosłownie utonęły na ulicy. Sytuacja jest dramatyczna
  2. Atak nożownika, nie żyją trzy osoby, dwie w stanie krytycznym. Tragiczne doniesienia z Wielkiej Brytanii
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Nie żyje ikona europejskiego sportu. Choroba zaatakowała znienacka i zabrała legendę

Następny artykuł