Awantura na pokładzie samolotu. Polak został ukarany mandatem za nieprzestrzeganie nakazu

Maseczki: Polak ukarany mandatem
pixabay.com/Free-Photos
Autor Barbara Bujar26.09.2020

Maseczki wciąż obowiązują we wszystkich zamkniętych przestrzeniach publicznych. Pamiętać powinny o nich między innymi osoby podróżujące samolotami. W związku z tym, że obostrzenie ma wielu przeciwników, zdarza się, że na pokładach dochodzi do awantur. W jedną z nich wdał się niedawno Polak lecący z Londynu do Wrocławia. Pomimo próśb obsługi mężczyzna nie chciał zasłonić nosa i ust. Na lotnisko został wyprowadzony w kajdankach.

Maseczki towarzyszą nam już od dawna. W związku z trwającą nadal epidemią koronawirusa zakładanie ich nadal obowiązuje we wszystkich zamkniętych przestrzeniach publicznych, do których zalicza się między innymi środki transportu. Na świecie coraz częściej spotyka się osoby, które są już zmęczone tym obostrzeniem i nie zamierzają się do niego stosować. Wyraz swojego sprzeciwu dał ostatnio jeden z Polaków.

Wstrząsająca relacja z Domu Opieki Społecznej. Wstrząsająca relacja z Domu Opieki Społecznej. "Panie Boże błagam Cię, żebym tutaj nie zemdlała i dała radę wytrzymać"Czytaj dalej

Polak ukarany za brak maseczki. Z samolotu wyprowadzili go funkcjonariusze Straży Granicznej

Jak donosi serwis internetowy Radia Zet, w ostatnim czasie doszło do kolejnej awantury w związku z lekceważeniem panujących obostrzeń. 45-letni mężczyzna, który podróżował samolotem z Londynu do Wrocławia, postanowił nie zasłaniać nosa i ust w trakcie lotu. Jego zachowanie bardzo szybko przyciągnęło uwagę obsługi. W pewnym momencie został upomniany przez kapitana maszyny. To jednak nie zrobiło na nim wrażenia.

Pasażer samolotu, który na co dzień mieszka w powiecie bolesławieckim, zaczął kłócić się z pracownikami obsługującymi przelot. Odmawiał nie tylko zasłonięcia nosa i ust, ale także wypełnienia karty lokalizacyjnej. W związku ze swoim zachowaniem mężczyzna spotkał się z poważnymi konsekwencjami. Na lotnisku we Wrocławiu czekała na niego wcześniej poinformowana Straż Graniczna. Funkcjonariusze osobiście weszli na pokład i wyprowadzili go z samolotu.

W środę o zdarzeniu informować miała rzeczniczka komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG, Joanna Konieczniak. Jak przekazała, mężczyzna wysiadł z samolotu w kajdankach. Za zlekceważenie restrykcji został także ukarany mandatem.

- Jednak za naruszenie przepisów ustawy prawo lotnicze został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł - poinformowała Konieczniak cytowana przez Radio Zet.

Dzisiaj grzeje: 1. Wstrząsające wyznanie Anny Muchy. Chyba nikt się go nie spodziewał
2.Kaloryfery nie będą tylko grzać? Grzejniki Polaków będą inaczej działać
3.Violetta Villas zdążyła wyjawić wielką tajemnicę zanim odeszła. Smutne wyznanie sprawia, że łzy same napływają do oczu

45-latek przyznał się do tego, że odmawiał założenia maseczki, o co prosił go kapitan samolotu. W końcu wypełnił też kartę lokalizacyjną. Zrobił to jednak w dużym odstępie czasu od pierwszego upomnienia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo potwierdziło, od środy się zacznie. Chodzi o zakaz lotów
  2. NASA zdradziła szczegóły legendarnej misji. Na naszych oczach tworzy się historia
  3. Dzieci cichymi ofiarami pandemii? Zatrważający raport ekspertów ujawnił gigantyczny problem
  4. Babcie mówią, że nie ma lepszego sposobu na przeziębienie. Prosty przepis postawił na nogi już wielu chorych
  5. Wielka tragedia gwiazdy "M jak miłość". Koronawirus zabrał najbliższą osobę
  6. Jedna z najpopularniejszych polskich surówek. Polacy kochają ją za uniwersalność i prostotę wykonania

<>

Następny artykuł