Maseczki w środkach komunikacji miejskiej wciąż są obowiązkowe. W wielu miastach ruszyły kontrole
unsplash.com/ Aalok Atreya
Autor - 24 Czerwca 2020

Wystartowały kontrole maseczek w komunikacji miejskiej. Kary za brak są wręcz astronomiczne

Maseczki pomagają zapobiegać przenoszeniu się koronawirusa na zdrowe osoby. Niestety w związku z poluzowaniem restrykcji związanych z zasłanianiem nosa i ust niektóre osoby zdecydowały się całkowicie zrezygnować z maseczek. W odpowiedzi na ten problem w wielu miastach ruszyły kontrole w komunikacji miejskiej.

Maseczki ochronne powinny nosić wszystkie osoby, które przebywają w sklepie, środkach komunikacji miejskiej, kościołach, czy kinach. Wyjątek stanowią dzieci oraz osoby chore, mające problemy z oddychaniem. Choć od soboty 30 maja obowiązek zasłaniania nosa i ust nie obowiązuje na świeżym powietrzu, nadal musimy je nosić w autobusach czy tramwajach.

Niestety coraz więcej osób rezygnuje z noszenia maseczek w środkach komunikacji miejskiej. Choć co prawda wiąże się to z wygodą i łatwiejszym oddychaniem, może doprowadzić do częstszych zakażeń wśród osób korzystających z autobusów czy tramwajów. W związku z coraz bardziej zauważalnym lekceważeniem tego obowiązku, za brak maseczki w środkach komunikacji miejskiej będzie nam groziło nawet 30 tys. zł.

Cechy, po których rozpoznasz inteligentnego człowieka. Niektóre z nich zaskakująCechy, po których rozpoznasz inteligentnego człowieka. Niektóre z nich zaskakująCzytaj dalej

Maseczki w środkach komunikacji miejskiej wciąż są obowiązkowe. W wielu miastach ruszyły kontrole

W Polsce zniesiono do tej pory wiele obostrzeń, które wprowadzono na czas epidemii koronawirusa. Należy jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach maseczki nadal są obowiązkowe. Niestety, wiele osób o tym nie wie lub celowo rezygnuje z zasłaniania nosa i ust.

Każdy ma obowiązek noszenia maseczki m.in. w sklepach, komunikacji miejskiej, czy w sytuacji, gdy nie ma możliwości zachować dystansu dwóch metrów od innych ludzi. Choć do tej pory rzadko karano za łamanie tych przepisów, obecnie zaczyna się to zmieniać.

Jak podaje portal o2.pl, w wielu miastach w Polsce ruszyły kontrole w komunikacji miejskiej. Od niedawna w autobusach i tramwajach pojawią się łączone patrole kontrolerów i policjantów. Mandat można dostać nie tylko za brak biletu, ale także za brak maseczki.

Dzisiaj grzeje: 1. Dzieci otrzymały oburzającą pracę domową. O skandalu głośno jest na całym świecie

2. O spacerze zapomnij, wraca zakaz wstępu do lasów. Na razie w jednym z województw

W przypadku nieprzestrzegania nakazu zasłaniania nosa i ust policja może nałożyć mandat w wysokości 500 zł. Może również zostać skierowany wniosek do sanepidu o nałożenie grzywny. Wówczas kara może wynosić nawet 30 tys. zł. Kontrole ruszyły już m.in. we Wrocławiu i Krakowie. Podobnie będzie również w innych miastach.

Pamiętajmy, iż epidemia COVID-19 nadal obecna jest w Polsce. Do tej pory koronawirus spowodował w naszym kraju 32 821 przypadków zakażeń i 1 396 zgonów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  2. Padła kluczowa deklaracja ministerstwa. Ważne informacje dla wszystkich uczniów, chodzi o naukę od września
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Wujek Adama Małysza nagle przekazał informacje o zdrowiu mistrza. Ważne słowa członka rodziny byłego skoczka

Następny artykuł