Miejsca, w których nadal będą obowiązywały maseczki
pixabay.com/jardin
Autor Barbara Bujar - 29 Maja 2020

Są miejsca, w których nadal będzie trzeba nosić maseczkę. Warto je znać, aby uniknąć mandatu

Maseczki ochronne stały się nieodłącznym elementem naszego stroju. Nakaz ich noszenia został wprowadzony w Polsce 16 kwietnia. Z ostatnich informacji wynika, że już od 30 maja zakrywanie nosa i ust nie będzie konieczne wszędzie. Pozostają jednak takie miejsca, w których maseczki nadal będą obowiązywały. Szczegóły zostały podane podczas ostatniej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Nakaz zakrywania ust i nosa został wprowadzony 16 kwietnia w celu zmniejszenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jak podaje portal abczdrowie.pl, naukowcy z Uniwersytetu w Edynburgu przeprowadzili badania, które potwierdziły skuteczność tej metody. Uczeni przetestowali nie tylko maski chirurgiczne, ale również te uszyte własnoręcznie. Uznali, że te drugie działają równie dobrze. Jest tylko jeden warunek. Według nich, aby maska działała prawidłowo, musi całkowicie przylegać do twarzy i nie odstawać.

Polacy w dużej większości podporządkowali się wydanemu nakazowi i od 16 kwietnia starannie dbali o to, by zakrywać usta i nos. Dziś wiadomo, że ta sytuacja nie potrwa już długo. Od 30 maja maseczki będą obowiązkowe wyłącznie w konkretnych miejscach.

Policjant udusił zatrzymanego na oczach świadków. Nie pomogły błagania i łzyPolicjant udusił zatrzymanego na oczach świadków. Nie pomogły błagania i łzyCzytaj dalej

Morawiecki i Szumowski wyznaczyli miejsca, w których nadal będą obowiązywały maseczki

Podczas ostatniej konferencji Mateusz Morawiecki oraz Łukasz Szumowski podjęli temat maseczek ochronnych. Z podanych informacji wynika, że od 30 maja ochrona nosa i ust nie będzie już obowiązywała w przestrzeni otwartej, czyli na tzw. świeżym powietrzu. Należy pamiętać jednak, że nie zwalnia to z obowiązku otrzymywania bezpiecznych odległości. Warto mieć to na uwadze sczególnie wtedy, kiedy będziemy przebywać bez maseczek w towarzystwie innych osób.

Mimo złagodzenia nakazu, pozostaną jednak miejsca, w których konieczność zakrywania nosa i ust nie ulegnie zmianie. Zaliczają się do nich sklepy, pojazdy komunikacji miejskiej, taksówki oraz wszystkie miejsca zatłoczone.

Dzisiaj grzeje: 1. 16 lat czekała na postawienie diagnozy. Jej objawy były książkowe

2. Właśnie ogłoszono ogromne zmiany. Największe zaczną się już 15 czerwca

Minister Zdrowia dodał, że zasady zniesienia obowiązku noszenia maseczek mogą nie dotyczyć województw, w których przyrost zachorowań na koronawirusa jest nadal wysoki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki skandal z truskawkami w Biedronce. Klienci są wściekli
  2. Od 1 lipca zmiana w programie „500 plus”. Dotyczy tysięcy rodziców z całej Polski
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Zmiany w 500 plus. Szczególny jest 1 lipca 2020

Następny artykuł