MAski antysmogowe: jak wybrać dobre
fot. flickr.com/Greenpeace Polska
Autor Karol Zaborowski - 1 Grudnia 2019

Maski antysmogowe. Czy faktycznie warto je kupować?

Maski antysmogowe są najpopularniejszą metodą indywidualnej ochrony przed zanieczyszczonym powietrzem. Jednak decydując się na jej zakup, powinniśmy wiedzieć kilka rzeczy.

Maski antysmogowe mogą stanowić naprawdę skuteczną ochronę przed zanieczyszczeniami obecnymi w powietrzu. Niestety z roku na rok jakość powietrza w naszym kraju pogarsza się, a i tak już teraz jesteśmy w czołówce najbardziej zanieczyszczonych krajów Europy.

To sprawia, że coraz więcej osób chce chronić swój organizm przed toksycznym smogiem, a jednym ze sposobów, który możemy zastosować, są właśnie maski antysmogowe. Jednak decydując się na taki zakup, powinniśmy wiedzieć, jak wybrać odpowiedni model.

Wiele osób dodaje je do prawie każdej zupy. Kostki rosołowe mogą być dla nas naprawdę szkodliweWiele osób dodaje je do prawie każdej zupy. Kostki rosołowe mogą być dla nas naprawdę szkodliweCzytaj dalej

Jakie maski antysmogowe warto kupić?

Przy wyborze maski antysmogowej powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jakość zastosowanych filtrów, ponieważ fakt, że zasłonimy sobie twarz kawałkiem materiału, wcale nie świadczy o odpowiedniej ochronie. Dlatego też nasza maska powinna posiadać odpowiednie certyfikaty, abyśmy mieli pewność, że faktycznie będzie nas chronić.

Kolejną ważną sprawą jest dopasowanie maski do naszej twarzy. Każdy z nas jest trochę inny i może się zdarzyć, że maska, którą będziemy chcieli kupić, zwyczajnie nie będzie na nas pasować. Jeżeli maska nie przylega szczelnie do naszej twarzy, to poprzez powstałe szczeliny dostawać się będzie nieoczyszczone powietrze, a przecież nie o to chodzi.

Istotny jest również nasz tryb życia. Ponieważ w przypadku osób aktywnych fizycznie, maska powinna być wyposażona w specjalny regulator, który odpowiada za ilość przepuszczanego powietrza. To sprawia, że wybór odpowiedniej maski wcale nie jest taki łatwy. Jednak pamiętając o tych kilku krótkich zasadach, powinniśmy trafić na produkt, który spełni nasze oczekiwania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Iberion - grupa mediowa przyszłości
  2. Antyfake - nowy portal fact-checkingowy grupy mediowej Iberion
  3. Antyfake - walczymy z fake newsami i dezinformacją
  4. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  5. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion

Następny artykuł