Mateusz Morawiecki o zagrożeniu
fot. https://unsplash.com/ Macau Photo Agency
Autor Natalia Niewczas - 4 Sierpnia 2020

Mateusz Morawiecki nagle zmienił zdanie. Premier ostrzega wszystkich Polaków

Mateusz Morawiecki jeszcze niedawno brał aktywny udział w promowaniu kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Polski. Andrzej Duda zwyciężył, a wyborcze emocje stopniowo opadały. Teraz gdy głowa państwa została wybrana pora skonfrontować się z rzeczywistością, która, jak się okazuje, może być nie tak bezpieczna, jak się wydaje.

Mateusz Morawiecki aktywnie wspierał Andrzeja Dudę w ostatnich wyborach prezydenckich. Premier niejednokrotnie przemawiał publicznie i tuż przed tym ważnym wydarzeniem zapewniał rodaków, że zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa maleje. W związku z rzekomym odwrotem COVID-19 premier apelował o tłumny udział w wyborach. Jak się okazuje, ostatnio zmienił opinię o sytuacji epidemiologicznej.

Niepokojące słowa Krzysztofa Jackowskiego. Jasnowidz wyznał, kiedy możemy spodziewać się końca epidemiiNiepokojące słowa Krzysztofa Jackowskiego. Jasnowidz wyznał, kiedy możemy spodziewać się końca epidemiiCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki ostrzega rodaków

Mateusz Morawiecki jeszcze niedawno zapewniał Polaków o tym, że zagrażająca ludzkiemu zdrowiu i życiu sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju została opanowana. Wraz z upływem wakacji koronawirus zaczął przybierać jednak na sile. Dzienna ilość nowych przypadków obecnie przekracza 600, a łączna liczba chorych na COVID-19 sięga 50 tysięcy.

Według doniesień portalu fakty.tvn24.pl premier Mateusz Morawiecki zmienił zdanie o sytuacji epidemiologicznej w Polsce dopiero po zakończeniu wyborów prezydenckich. W wywiadzie udzielonym dla tygodnika “Sieci” szef rządu ostrzega Polaków przed niepewną przyszłością.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania klientów restauracji, w której wykryto koronawirusa
2. Kontrole pukają do drzwi w całej Polsce, mogą także do ciebie. Kara właśnie urosła do 735 zł

- Koronawirus się jeszcze nie skończył - podkreśla premier.

Mateusz Morawiecki wspomina także o prawdopodobnym nadejściu drugiej fali zachorowań, której pojawienie się już od jakiegoś czasu przewidują specjaliści z całego świata. Premier podkreśla, że sytuacja na jesieni może być naprawdę trudna, a związany z wybuchem pandemii kryzys gospodarczy dopiero nabiera rozpędu.

Rzecznik rządu, Piotr Mueller, próbuje wyjaśniać niezdecydowanie premiera Mateusza Morawieckiego. Jak tłumaczy Piotr Mueller, w czasie trwania kampanii wyborczej sytuacja epidemiologiczna w Polsce była stabilniejsza, a ilość nowych dziennych przypadków zakażenia koronawirusem znacznie mniejsza, niż obecnie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważne słowa ministra edukacji. Zapadła decyzja w sprawie powrotu uczniów do szkół
  2. W szafie zmarłego ojca zauważyła niepozorne słoiki. Przez ich zawartość do akcji wkroczyli antyterroryści
  3. Objawy nowotworów widoczne gołym okiem. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
  4. Dobre wieści. Jerzy Stuhr po raz pierwszy pojawił się na wizji po przebytym udarze
  5. Co może powstrzymać drugą falę epidemii? Naukowcy podali odpowiedź
  6. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł