Mateusz Morawiecki mówi niedorzeczne rzeczy na temat koronawirusa
fot. https://pixabay.com/ TerriAnneAllen
Autor Klaudia Gaicka - 5 Lipca 2020

Wirusolodzy ostro o wystąpieniu Mateusza Morawieckiego. "To jest w ogóle jakiś absurd"

Mateusz Morawiecki podczas spotkań z wyborcami wypowiada się lekceważąco o zagrożeniu płynącym z trwającej pandemii. Jego zdaniem koronawirus „jest w odwrocie” i „nie ma czego się bać". Znani wirusolodzy są oburzeni zachowaniem i słowami premiera. Ostro komentują postawę Morawieckiego.

Mateusz Morawiecki od początku swojej politycznej kariery wzbudzał wiele kontrowersji. Tym razem jednak wielu ekspertów nie może pozwolić sobie na przemilczenie jego słów. Premier podczas swoich wystąpień głosi, że koronawirus „jest w odwrocie” i „już teraz nie trzeba się go bać".

Eksperci uważają, że swoją opinią Morawiecki naraża ludzi na niebezpieczeństwo i potęguje teorie spiskowe, które narastają wokół szkodliwego patogenu przez brak zaufania do rządu. Niektórzy twierdzą, że opinia premiera jest taka, a nie inna, tylko dlatego, aby łatwiej zagonić do urn, jak najwięcej osób starszych, które w większości głosują na PIS.

Najgorsze produkty dla naszej wątroby. Lepiej ich unikaćNajgorsze produkty dla naszej wątroby. Lepiej ich unikaćCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki bagatelizuje zagrożenie i wprowadza w błąd osoby starsze, którym wirus wciąż bardzo zagraża

Jak podaje portal Abczdrowie.pl, profesor Simon, znany wirusolog skomentował wypowiedź premiera Morawieckiego.

- To jest w ogóle jakiś absurd. Ja nadal się zastanawiam, czy to nie jest fake news. Niemożliwe, żeby premier czterdziestomilionowego państwa opowiadał takie rzeczy. Nie spodziewałbym się, że premier może coś takiego powiedzieć w istocie epidemii i tej walki, tego trudu, które podjęło całe społeczeństwo, nie tylko rząd - podsumował prof. Krzysztof Simon, ordynator Oddziału Zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Inny ekspert również skomentował liczne wypowiedzi premiera oraz sytuację epidemiologiczną w Polsce i na świecie. Jego zdaniem bynajmniej nie ma powodów do radości. Zarzuca premierowi brak faktycznej wiedzy.

- Ja natomiast bardzo chciałbym, żeby pan premier podał źródła naukowe, na których bazuje w swoich wypowiedziach, bo ani obecne statystyki zachorowań na COVID-19 w Polsce nie wskazują na to, żeby epidemia ustępowała, ani też wypowiedzi szefów WHO nie wskazują na to, żeby w ogóle koronawirus na terenie Europy i świata był w odwrocie. Także niestety można powiedzieć, że wypowiedzi pana premiera nie mają żadnego uzasadnienia naukowego - wyjaśnia dr hab. n. med. Tomasz Dzieciątkowski, mikrobiolog i wirusolog z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Dzisiaj grzeje: 1. Wczesne objawy raka jelita grubego. Szybkie rozpoznania zwiększa szanse na wyleczenie

2. Szykują nową opłatę, resort jest na "tak". Będziemy musieli dopłacać po 300 zł na zakupach

Wirusolodzy zgodnie apelują o niebagatelizowanie zagrożenia, jakim są wybory. Zachowaniem zasad bezpieczeństwa powinno być priorytetowe. Koronawirus wciąż jest groźny, zwłaszcza dla seniorów. Przypominamy, w kraju wciąż obowiązują obostrzenia dotyczące nowych norm sanitarnych. Szczególnie istotne jest przestrzeganie zasad obowiązującego dystansu społecznego oraz noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych. Wbrew temu, co mówi premier, w Polsce każdego dnia przybywa kilkaset chorych i trzeba mieć to na uwadze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chcą wprowadzić zmiany w kodeksie pracy. Wielu ludzi będzie zadowolonych
  2. Samolotem, w którego katastrofie zginęła Jantar, miała lecieć inna wielka gwiazda. Zrezygnowała w ostatniej chwili
  3. Wielka tragedia w kopalni w Azji. Nie żyje ponad 160 osób
  4. 4-latek trafił w ręce prawdziwych potworów. Zamiast opieki otrzymał tortury, których niestety nie wytrzymał
  5. Kobieta była przekonana, że brzuch boli ją przez miesiączkę. Niestety nie dożyła kolejnego dnia
  6. Wielka tragedia obiegła świat. 20-letni kolarz zmarł w trakcie wyścigu, lekarze podali przerażającą przyczynę śmierci

Następny artykuł