Mateusz Morawiecki zapowiada zmiany
pixabay.com/sabinevanerp
Autor Natalia Niewczas - 12 Października 2020

Wracają godziny dla seniorów. Jest jednak poważna zmiana

Mateusz Morawiecki ogłasza kolejne zmiany. Epidemia w Polsce wyraźnie przybrała na sile, w związku z czym rząd sięga po nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Wracamy do tak zwanych “godzin dla seniorów”, które obowiązywały już w marcu 2020 roku. Godziny powrócą w nieco zmodyfikowanej odsłonie.

Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie nadchodzących zmian. Godziny dla seniorów powrócą - to pewne. Ostatnio premier zapoznał Polaków ze szczegółowymi wytycznymi. W życie wejdzie jedna, poważna modyfikacja. Chodzi o wiek osób, które będą uprawnione do robienia zakupów w podanych ramach czasowych.

Wiele osób miało nadzieję do samego końca. Nie żyje 2-letnia LiliankaWiele osób miało nadzieję do samego końca. Nie żyje 2-letnia LiliankaCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki zapowiada ważne zmiany

Zapowiedzi Mateusza Morawieckiego rozwiały wątpliwości Polaków. Polityk tłumaczył, kogo obejmą wyżej wspomniane godziny dla seniorów. Czas na robienie zakupów dla osób z grupy ryzyka ma obowiązywać zarówno w zwykłych sklepach spożywczych, jak i aptekach. Z przywileju będzie mogło skorzystać jednak więcej obywateli niż wiosną.

- Podjęliśmy decyzję, że wprowadzamy godziny dla seniorów. Tak jak to było wiosną, od 10 do 12, w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach, naprawdę dajmy w tym czasie, drodzy rodacy, zrobić zakupy naszym seniorom - apelował na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki.

Dzisiaj grzeje: 1.Bill Gates przewiduje, kiedy skończy się pandemia koronawirusa. Podał konkretny termin i warunek, który musi być spełniony
2.Wszystkich świętych 2020 inne niż wszystkie. Rząd ma nowy plan, w grze dodatkowe wolne
3.Media obiegła tragiczna wiadomość. Są ofiary śmiertelne

Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe krokiLekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe krokiCzytaj dalej

Jak podaje portal finanse.wp.pl, przywilejem robienia zakupów między godziną 10:00 a 12:00 zostanie objętych więcej obywateli polski. Z godzin dla seniorów będzie mogła skorzystać każda osoba po 60 roku życia. Próg wieku obniżył się w porównaniu do tego obowiązującego w marcu 2020 (wynosił wówczas 65 lat). Zmiany mają wejść w życie już w czwartek 15 października.

W niedzielę 11 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4178 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. Tego samego dnia resort potwierdził śmierć 32 chorych na COVID-19 polskich pacjentów.

Są nowe wytyczne dla szkół. MEN podjęło już decyzjęSą nowe wytyczne dla szkół. MEN podjęło już decyzjęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zamykają szkoły, bary i restauracje, klamka zapadła. Sąsiad Polski podjął decyzję
  2. Najprostsze pytanie z Milionerów zaskoczyło uczestnika. Nikt się nie spodziewał
  3. Uczniowie zapowiadają protest. Boją się o siebie i bliskich
  4. Umarł w karetce przed szpitalem. Nie mieli dla niego miejsca
  5. Fani pogrążyli się w żałobie. Odszedł wspaniały artysta
  6. Nie sięgniesz już po żaden inny, najzdrowszy sok pod słońcem zapewni ci długowieczność. Wystarczy szklaneczka dziennie

Następny artykuł