Mateusz Morawiecki apeluje do wszystkich Polaków
East News/Fot. Jakub Kaminski/East News. Grunwald, 15.07.2020. Obchody 610. rocznicy Bitwy pod Grunwaldem z udzialem prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz prezydent Litewy Gitanasa Nausedy. Ceremonia zlozenia wiencow pod Pomnikiem Grunwaldzkim Pola Grunwaldzkie. N/z: premier Mateusz Morawiecki
Autor Barbara Bujar - 14 Sierpnia 2020

Ważny apel Mateusza Morawieckiego. Premier prosi Polaków o jedną, bardzo istotną rzecz

Mateusz Morawiecki apeluje do wszystkich Polaków. Widząc, co dzieje się w naszym kraju, premier przypomina o obowiązku zasłaniania nosa i ust. W specjalnym komunikacie, który, został opublikowany na Twitterze Kancelarii Premiera, przekazuje instrukcję prawidłowego noszenia maseczki. Prosta czynność może wpłynąć na ograniczenie rozprzestrzeniania się kornawirusa.

Mateusz Morawiecki dokładnie obserwuje to, co dzieje się w naszym kraju. Niestety, obojętność Polaków i bagatelizowanie restrykcji, są coraz bardziej widoczne. W trosce o zdrowie społeczeństwa i pomyślny przebieg walki z epidemią, premier postanowił przypomnieć obywatelom o jednym z najważniejszych obostrzeń. Choć wiele osób się do niego stosuje, nie zawsze robią to prawidłowo.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło ważne zmiany. Powstała specjalna lista ostrzegawcza, nowe powiaty w strefach wysokiego ryzykaMinisterstwo Zdrowia ogłosiło ważne zmiany. Powstała specjalna lista ostrzegawcza, nowe powiaty w strefach wysokiego ryzykaCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki apeluje. Noszenie maseczek ma sens, tylko jeśli zakłada się je prawidłowo

Obostrzenia związane z epidemią COVID-19 towarzyszą nam od dawna. Choć wiele z nich zostało już zniesionych, część nadal obowiązuje. Do najważniejszych aktualnych restrykcji zalicza się zasłanianie nosa i ust w zamkniętych przestrzeniach publicznych oraz utrzymywanie bezpiecznego dystansu społecznego. Dodatkowe zasady panują w żółtych i czerwonych strefach. Mieszkańcy wskazanych powiatów muszą między innymi zakładać maseczki nawet na ulicach.

Przestrzeganie obostrzeń przez obywateli naszego kraju, to jednak wątpliwy temat. Mimo wzrostu zakażeń, który od kilkunastu dni obserwowany jest w Polsce, maseczki nadal są noszone w torbie, na brodzie albo zostawiane w domu. Stosowanie się do zalecanego dystansu społecznego także staje się jedynie suchą teorią. Największe rozluźnienie obserwuje się przede wszystkim w sklepach i środkach transportu publicznego. Z dnia na dzień takich zachowań widzi się coraz więcej.

Zaniepokojony Mateusz Morawiecki postanowił coś z tym zrobić i przypomnieć Polakom o konieczności przestrzegania restrykcji. Specjalny apel, który wystosował za pośrednictwem Twittera, dotyczył obowiązku zasłaniania nosa i ust. Premier w prosty sposób pokazał Polakom, jak prawidłowo powinni zakładać maseczkę.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?
2. Kupisz 4, Biedronka dołoży drugi raz tyle. Akcja trwa tylko dzisiaj

11 sierpnia na oficjalnym profilu Kancelarii Premiera na Twitterze opublikowana została prosta infografika. Zawarta w niej informacja przedstawiała trzy sposoby noszenia maseczki, które praktykowane są przez Polaków. Za jej pomocą Mateusz Morawiecki przypomniał, że każdy, kto nosi maseczkę na brodzie lub na samych ustach, mając przy okazji odkryty nos, popełnia błąd i sprawia, że nie spełnia ona swojej funkcji. Pamiętajmy, że prawidłowo noszona maseczka powinna zakrywać zarówno nos, jak i usta. Ma ona w pełni chronić nas przed intensywnym rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Cov-2.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła akcja Krzysztofa Rutkowskiego. Na miejscu jest policja. Jedna osoba trafiła do karetki
  2. Pilna demonstracja w samym centrum Warszawy. Znamy szczegóły Marszu Wolności, na ulice ruszą tłumy
  3. Marian Glinka przez lata był idolem wielu Polaków. Zabrała go podstępna choroba, której nie warto lekceważyć
  4. Był prawdziwym wzorem do naśladowania. Tłumy ludzi na wzruszającym pogrzebie Marcina Kolczyńskiego
  5. Najwięcej zakażeń już nie na Śląsku. Nowy region wyszedł na prowadzenie, Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia dlaczego
  6. Koniec z paleniem w miejscach publicznych. Zwiększa ryzyko zakażenia koronawirusem, więc władze Hiszpanii podjęły decyzję

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł