MAteusz Morawiecki o wyborach
screen youtube.com/Kancelaria Premiera
Autor Barbara Bujar - 23 Maja 2020

Kiedy wybory prezydenckie? Morawiecki zabrał głos

Mateusz Morawiecki podczas swojej konferencji prasowej poruszył temat wyborów prezydenckich. Poinformował, że rząd ustalił już prawdopodobną datę.

Wybory prezydenckie to, obok koronawirusa, jeden z najgorętszych tematów. Żyje nimi cała Polska, szczególnie dlatego, że ich data ciągle nie jest znana. Sytuacja uległa jednak zmianie po ostatniej konferencji prasowej, na której premier Mateusz Morawiecki poinformował o prawdopodobnym terminie.

Grupa mężczyzn wyjechała na ryby. Niespodziewanie myśliwy otworzył ogieńGrupa mężczyzn wyjechała na ryby. Niespodziewanie myśliwy otworzył ogieńCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki poinformował, kiedy najprawdopodobniej odbędą się wybory prezydenckie

Sytuacja związana z wyborami jest dynamiczna i ciągle się zmienia. W optymistycznej wersji prezydent RP miał zostać wybrany 10 maja. Niestety plany te pokrzyżował stale rozwijający się problem związany z pandemią koronawirusa. Dzisiaj wybory prezydenckie mają już określoną przybliżoną datę. Wszystko zależy jednak, jak mówi Morawiecki, od tempa pracy Senatu.

Zgodnie ze słowami Premiera wybory mają odbyć się 28 czerwca. Jest to jednak wstępna informacja, która czeka na swoje potwierdzenie. Nieznana jest również ich forma.

- Wybory mogą odbyć się w sposób mieszany: korespondencyjny i tradycyjny. Prawdopodobnie odbędą się 28 czerwca - to zależy od tempa pracy Senatu. Planujemy na roboczo koniec czerwca. - poinformował Mateusz Morawiecki.

Dzisiaj grzeje: 1. Traktowanie polskich pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Niewyobrażalne nagranie, włos się jeży na głowie

2. Katarzyna Dowbor pokazała 21-letnią córkę. Wyglądają jak 2 krople wody

Przypomnijmy, że w sondażach nadal wygrywa obecny prezydent, Andrzej Duda. Jego pozycja jednak mocno spadła w ostatnim czasie. Jak informuje portal wp.pl, na kandydata PiS-u zagłosowałoby 39 proc. wyborców. Jest to o 20 punktów procentowych niższy wynik od tego, który Duda uzyskał w kwietniu. Drugie miejsce w sondażach zajmuje obecnie Rafał Trzaskowski (18 proc.), a trzecie Szymon Hołownia (15 proc).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1 łyżeczka miodu przed snem pomaga nawet w zaawansowanych przypadkach. 6 powodów, by zjeść miód przed pójściem spać
  2. Rząd znosi jedno z największych obostrzeń. Już za kilka dni Polacy odzyskają część normalnego życia
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Emeryci i renciści stracą jedną z istotnych ulg. Spółka energetyczna musi uwolnić pieniądze

Następny artykuł