Mateusz morawiecki tłumaczy się z łamania obostrzeń
www.youtube.com/KancelariaPremiera
Autor Barbara Bujar - 25 Maja 2020

Mateusz Morawiecki został przyłapany na łamaniu obostrzeń. Teraz się tłumaczy

Mateusz Morawiecki opublikował niedawno zdjęcia, na których widać, jak w towarzystwie innych siedzi w restauracji. Żadna osoba widoczna na zamieszczonych fotografiach nie ma założonej maseczki. Zdjęcia szybko zostały skomentowane, a premier odpowiedział na zarzucanie mu łamania obostrzeń.

Od poniedziałku 18 maja został wprowadzony trzeci etap odmrażania gospodarki. Oprócz salonów fryzjerskich i kosmetycznych możemy od tego dnia odwiedzać również lokale gastronomiczne. Z tej opcji skorzystał niedawno sam Mateusz Morawiecki, który pojawił się w jednej z restauracji. Premier pochwalił się tym na Twitterze.

- "Dzięki Tarczy możemy tutaj siedzieć i patrzeć spokojnie w przyszłość" - usłyszałem od właścicieli restauracji. Gastronomia to ważna dziedzina gospodarki i infrastuktura społeczna, wzmacniająca więzi między ludźmi. Korzystajcie ze swoich ulubionych, lokalnych restauracji – napisał.

Choroba Hashimoto dotyka coraz więcej osób. Jakie są jej objawy i na czym polega?Choroba Hashimoto dotyka coraz więcej osób. Jakie są jej objawy i na czym polega?Czytaj dalej

Mateusz Morawiecki tłumaczy się z lekceważenia obostrzeń

Wizyty w restauracjach mają jednak określone zasady. Portal popularne.pl przypomina o wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego:

- Przy jednym stoliku może przebywać rodzina lub osoby pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym. W innym przypadku przy stoliku powinny siedzieć pojedyncze osoby, chyba, że odległości między nimi wynoszą min. 1,5 m i nie siedzą oni naprzeciw siebie. Wyjątkiem są stoliki, w których zamontowano przegrody, np. z pleksi, pomiędzy osobami – czytamy.

Biorąc pod uwagę ww. zalecenia internauci śmiało stwierdzili, że zdjęcia opublikowane przez Mateusza Morawieckiego, mocno temu przeczą. Komentujący zauważyli, że osoby widoczne obok premiera najprawdopodobniej nie należą do jego rodziny. Nie mają także założonych maseczek ani nie zachowują bezpiecznej odległości. Morawiecki zaistniałą sytuację skomentował krótko.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski ostrzega. Według ministra może się pojawić druga epidemia

2. Zostało ci mięso z rosołu? Genialny pomysł na wykorzystanie resztek, domownicy będą zachwyceni

- Tak jak wcześniej było to już wyjaśniane przez odpowiednie służby, te pewne odległości są zalecane, ale nie są nakazywane i w taki sposób do tego oczywiście podeszliśmy – mówi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzycyfrowe ceny czereśni sięgnęły absurdu. Klienci są wściekli
  2. Od poniedziałku wielkie zmiany dla tysięcy rodziców. Chodzi o nasze pieniądze
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Bank Pekao wprowadził ogromną zmianę dla klientów. Pierwsze placówki już się przystosowały

Następny artykuł