Mateusz Morawiecki o lockdownie
unsplash Yohann LIBOT
Autor Klaudia Gaicka - 28 Września 2020

Czeka nas kolejny lockdawn? Premier dał wyraźną odpowiedź

Mateusz Morawiecki wraz z resztą rządzących musi się w 2020 roku mierzyć z zupełnie nowymi dla kraju i świata wyzwaniami. Podstawowy czynnik, który wywrócił wszystko do góry nogami, to koronawirus SARS-CoV-2. Pandemia sprawiła, że nasz świat nie wygląda już tak jak kiedyś.

Mateusz Morawiecki jest prezesem Rady Ministrów już od 2017 roku. Jednak to w 2020 przyszło mu się zmierzyć z największym problemem światowego formatu, jakim jest pandemia koronawirusa SARS-CoV-2.

Wraz z resztą rządzących polityków Morawiecki stara się zapobiec rozprzestrzenianiu się szkodliwego patogenu. Ich sposoby działania nierzadko budzą sprzeczne emocje wśród ludzi. Wiele kontrowersji budził przede wszystkim mocny lockdown, z którym mieliśmy do czynienia na początku zagrożenia epidemicznego w kraju.

Cierpiał na nią Jan Paweł II. Jakie są pierwsze objawy choroby Parkinsona?Cierpiał na nią Jan Paweł II. Jakie są pierwsze objawy choroby Parkinsona?Czytaj dalej

Mateusz Morawiecki o prawdopodobnym lockdownie i możliwym terminie końca pandemii

Jak podaje portal Popularne.pl, możliwe, że niedługo nastąpi kolejny lockdown. Sytuacja epidemiczna zaczyna wymykać się politykom spod kontroli. Ministerstwo Zdrowia również nie kryje zaniepokojenia z powodu tego, że coraz częściej umierają młodzi ludzie.

Mateusz Morawiecki zabrał głos podczas konferencji prasowej w Brukseli, która odbyła się w czwartek. Zdaniem prezesa Rady Ministrów wszyscy chcielibyśmy uniknąć zamknięcia gospodarki.

- Chcemy uniknąć kolejnego lockdownu, chcemy utrzymać równowagę pomiędzy siłą gospodarki, tempem wychodzenia z kryzysu, a dbałością o wszystkie sprawy związane ze zdrowiem publicznym - skomentował.

Morawiecki wyjawił, że w czasie rozmów w gronie premierów Grupy Wyszehradzkiej wszyscy zapewniali o chęci uniknięcia kolejnego lockdownu z powodu pandemii. Co ciekawe, prezes Rady Ministrów stwierdził, że to już ostatnie miesiące walki ze szkodliwym patogenem.

Dzisiaj grzeje: 1. Fani pogrążyli się żałobie. Odeszła prawdziwa ikona muzyki
2.Archeolodzy po prostu padli na kolana. Odkrycie rzuca zupełnie inne światło na historię świata
3.Kolejna granica przekroczona. Ponad 1 milion ofiar koronawirusa

- My w Polsce, ale także w Republice Czeskiej, na Węgrzech zadbaliśmy o to bardzo dobrze, ale przed nami na pewno jeszcze kilka miesięcy, mam nadzieję, że ostatnich kilka miesięcy, oby bardzo krótkich, zmagania z tą pandemią. - powiedział.

Wypowiedź Mateusza Morawieckiego wynika zapewne z tego, że cały czas trwają prace nad szczepionką na koronawirusa SARS-CoV-2. Prawdopodobnie jesteśmy na ostatniej prostej do rozwiązania problemu. Musimy się zjednoczyć, aby ilość ofiar, które w tym czasie pochłonie pandemia, była jak najmniejsza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dyrektor muzeum w Auschwitz wydał oświadczenie. Prosi o łaskę dla skazanego nastolatka
  2. Ujawniono dziwne obrazy widziane z kosmosu. Naukowcy z NASA biją na alarm
  3. Potężny wybuch w bloku. Ewakuowano mieszkańców
  4. Dwa ogniska koronawirusa w jednym województwie. Przybyło ponad 1300 zarażonych
  5. U ginekologa usłyszała nietypową uwagę. Dopiero po kilku godzinach zrozumiałą co oznaczała
  6. Kultowa scena z obiadem polowym z "Czterech pancernych i psa" kryje za sobą porażającą historię. Aktorzy do dziś czują niesmak

<>

Następny artykuł