Mateusz Morawiecki przyłapany na łamaniu obostrzeń
youtube.com/Kancelaria Premiera
Autor Barbara Bujar - 30 Sierpnia 2020

Premiera obostrzenia nie obowiązują? Oburzające zdjęcia Mateusza Morawieckiego

Mateusz Morawiecki codziennie przypomina Polakom o obowiązku przestrzegania zasad bezpieczeństwa i stosowaniu się do obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Tymczasem sam nie daje dobrego przykładu. Na jednym z najnowszych zdjęć premier pozuje bez maseczki. Siedząc w sali kinowej, nie zachowuje także bezpiecznej odległości od swoich towarzyszy. Internauci są oburzeni.

Epidemia koronawirusa wciąż nie daje o sobie zapomnieć. Tylko w ciągu ostatniej doby w Polsce potwierdzono 631 nowych przypadków zakażenia. Z opublikowanego przez Ministerstwo Zdrowia komunikatu wynika, że najwięcej z nich ponownie stwierdzono w województwie śląskim i małopolskim. Ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby jest możliwe, o czym stale informuje Mateusz Morawiecki. Premier przypomina Polakom, że aby tego dokonać, każdy musi stosować się do wyznaczonych restrykcji.

- Całe społeczeństwo musi rozumieć jak ważna jest dyscyplina. Jednym z głównych miejsc, głównych rozsadników koronawirusa są wesela. Tam po godzinie zdejmujemy maseczki i zapominamy o wszystkich zasadach, a tak być nie powinno - słowa Morawieckiego cytuje popularne.pl.

Najwyższy stopień zagrożenia. IMGW wydało pilny alertNajwyższy stopień zagrożenia. IMGW wydało pilny alertCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki przypomina o obostrzeniach. Sam jednak ich nie respektuje

Jak donosi serwis, premier został niedawno przyłapany przez internautów na całkowitym lekceważeniu restrykcji. 28 sierpnia Kancelaria Premiera opublikowała na Twitterze zdjęcie ze specjalnej premiery filmu „Okruchy Wolności”, który zrealizowała Alicja Grzymalska. W wydarzeniu uczestniczył między innymi Mateusz Morawiecki. Mężczyzna najwidoczniej zapomniał o tym, że sala kinowa jest miejscem zamkniętej przestrzeni publicznej i obowiązuje na niej nakaz zasłaniania nosa i ust.

Wiele do życzenia pozostawiają także miejsca, które podczas premiery zajmowali jej uczestnicy. Premier Mateusz Morawiecki i reżyserka Alicja Grzymalska siędzą na fotelach umieszczonych bezpośrednio obok siebie. Przeczy to zasadzie, która w dalszym ciągu mówi o zachowywaniu bezpiecznego, 1-metrowego dystansu społecznego.

Dzisiaj grzeje: 1. Światło dziennie ujrzał poufny raport dotyczący koronawirusa. Fatalne informacje
2. Strumień pieniędzy popłynie do milionów Polaków. Niebawem rozpocznie się wypłata zaliczek

Zdjęcie Kancelarii Premiera bardzo szybko wywołało oburzenie wśród obserwujących. Internauci zaczęli zarzucać Morawieckiemu, że jedno mówi, a drugie robi. Poczuli się urażeni jego zachowaniem i naprawdę nie przebierali w słowach

- Niewolnicy w maskach, panowie bez - komentuje jeden z internautów.

- Takie zachowania na pewno skłonią ludzi do przestrzegania zasad: maseczki + social dystans - dodaje kolejny.

- Morawiecki bez maski bo to przekaz podprogowy, mówi jedno a robi coś zupełnie przeciwnego. Bierzmy przykład z premiera - podobnych komentarzy pod zdjęciem posypało się wiele.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sytuacja jest poważna, powołano sztaby kryzysowe. Co się dzieje?
  2. Aż trudno uwierzyć, co Michał Adamczyk powiedział po "Wiadomościach". Obraźliwe porównanie
  3. Nastolatki zignorowały czerwoną flagę. Nie mogły wrócić na brzeg
  4. Ksiądz zarażony koronawirusem. Sanepid poszukuje wiernych
  5. Wstrząsająca relacja zgwałconego mężczyzny. Szczegóły tylko dla osób o mocnych nerwach
  6. Pielęgniarka chciała zmienić coś w swoim wyglądzie. Nie spodziewała się aż takiej metamorfozy

Następny artykuł