przywrócenie kwarantanny
fot. https://pixabay.com/ Mylene2401
Autor Natalia Niewczas - 31 Lipca 2020

Premier Morawiecki mówi o powrocie obowiązkowej kwarantanny. Kiedy możemy się jej spodziewać?

Mateusz Morawiecki poruszył temat ewentualnego powrotu do obowiązkowej kwarantanny. Podobna wizja spędza sen z powiek wielu podróżnym. Sytuacja jest męcząca, a do tego niezwykle dynamiczna. Za tempem rozwoju pandemii koronawirusa w naszym kraju trudno nadążyć.

Mateusz Morawiecki nie wyklucza możliwości powrotu do obowiązkowej kwarantanny. Nie trudno zgadnąć, że kwarantanna znów pojawiła się na tapecie z powodu rosnących niepokojąco statystyk. W czwartek 30 lipca i piątek 31 lipca zdiagnozowano po 600 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To rekord.

Za chwilę ruszają rządowe kontrole związane z epidemią. Kto może spodziewać się wizyty służb?Za chwilę ruszają rządowe kontrole związane z epidemią. Kto może spodziewać się wizyty służb?Czytaj dalej

Mateusz Morawiecki o przywróceniu kwarantanny

Słowa premiera Mateusza Morawieckiego mogą wyrwać społeczne niepokoje ze stanu chwilowego uśpienia. O koszmarze dwutygodniowej kwarantanny wielu z nas zdążyło już zapomnieć, a teraz, jak się okazuje, nad głowami Polaków zawisło widmo jej przywrócenia.

Jak podaje portal rmf24.pl, premier Mateusz Morawiecki uprzedza, że kwarantanna może okazać się niezbędnym środkiem zapobiegawczym. Miałaby dotyczyć podróżnych.

- Niewykluczone, że będziemy musieli wrócić do stosowania zasad kwarantanny na 12 dni, czy dwa tygodnie, wobec osób z innych państw, które przyjeżdżają do Polski lub wobec naszych obywateli, którzy wracają z niektórych państw - zapowiada premier.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski nie pozostawił złudzeń. Przekazał właśnie wiadomość dot. nowych, poważnych ograniczeń
2.Dramatyczna sytuacja na Ukrainie. Za naszą wschodnią granicą padają rekordy zachorowań
3. NBP potwierdziło informację, która zszokuje wielu Polaków. Będzie nowy pieniądz

Mateusz Morawiecki wyjaśnia, że obowiązek ewentualnej kwarantanny miałby dotyczyć w szczególności podróżujących z Hiszpanii, gdzie obecna sytuacja epidemiologiczna nie maluje się w jaskrawych barwach. Jednocześnie premier tłumaczy, że z uwagi na wyjątkowo dynamiczny rozwój pandemii trudno cokolwiek przewidzieć.

W swoim wystąpieniu premier Mateusz Morawiecki podkreśla, jak ważne jest przestrzeganie obecnie obowiązujących obostrzeń. Podawanie tego apelu w wątpliwość wydaje się niemożliwe wobec wciąż przybywających nowych przypadków zakażeń koronawirusem. W piątek 31 lipca padł rekord - Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 657 nowych zakażeniach COVID-19. To najwięcej od początku trwania pandemii w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski właśnie przekazał ważne informacje. Chodzi o obostrzenia, już wszystko jasne
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. Były polityk PiS wyjawił, jak jest naprawdę. "Całą odpowiedzialność przerzuciliśmy na społeczeństwo"
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł