2020 matura
Fot. pixabay.com/ F1Digitals
Autor Klaudia Gaicka - 9 Czerwca 2020

Zdecydował nie podchodzić do matury. W internecie wylała się na niego fala hejtu

Matura 2020 bez wątpienia nie będzie łatwa dla wielu uczniów. Tak też jest w przypadku Korneliusza, który musiał podjąć bardzo ciężką decyzję. Chłopak w obawie przed zarażeniem siebie i najbliższych zdecydował się pisać maturę za rok. Jego zdaniem zastosowany reżim sanitarny nie jest wystarczający.

Matura 2020 wywołuje niemałe kontrowersje nie tylko ze względu na trudność pytań. Ze względu na panującą obecnie epidemię koronawirusa niezbędne było podjęcie odpowiednich kroków, aby zapewnić bezpieczeństwo tegorocznym maturzystom. Jednak nawet to nie przekonało niektórych osób do przystąpienia do egzaminu dorosłości. Jednym z nich jest Korneliusz, który postanowił nie podchodzić w tym roku do matury. Maturzysta nawet nie zdawał sobie sprawy z tego, jak wielką burzę wywoła jego post.

Były dyrektor WHO przerwał milczenie. Według niego koronawirus sam zniknieByły dyrektor WHO przerwał milczenie. Według niego koronawirus sam zniknieCzytaj dalej

Matura 2020 w dobie epidemii

Nastolatek mówi wprost, że nie żałuje, iż nie uczestniczył w egzaminie. Jego zdaniem zdrowie jest dużo ważniejsze. Tłumaczy, że kierował nim rozsądek i jego spojrzenie na świat. Jego zdaniem niebezpieczeństwo wciąż trwa.

– Nadal trwa pandemia, nie zniknęła nagle, tylko dlatego, że otworzyły się kina. Statystyki nie wyglądają dobrze, szczególnie w Polsce, kiedy w weekend mieliśmy najwięcej nowych przypadków zachorowań i wysunęliśmy na czoło statystyk nowych zakażeń w Europie – wyjaśnia Korneliusz.

Chłopak podkreśla również, że wciąż trwają badania nad wirusem. Naukowcy odkrywają nowe fakty na temat wirusa i sposobu jego przenoszenia. Dodatkowo, jeżeli nawet choroba nie doprowadzi do śmierci, może wywołać śmierć.

– Mówi się, że najbardziej zagrożone są osoby starsze, ale są także przypadki zgonów wśród młodych osób. W mojej decyzji myślałem też o innych. Rodzicach, dziadkach, moich znajomych. Ja mogę przechodzić to bezobjawowo, ale równie dobrze mogę przekazać wirusa dalej – tłumaczy chłopak.

Reżim sanitarny mający obowiązywać na egzaminie budził podejrzenia chłopaka. Jego zdaniem między innymi zachowanie bezpiecznej odległości byłoby trudne. Co więcej, nawet jeżeli osoby są rozdzielone, to wciąż oddychają na sali tym samym powietrzem.

O swojej decyzji i argumentacji Korneliusz napisał w poście w mediach społecznościowych. Niestety wylała się na niego fala hejtu. Chłopak jednak podchodzi do tego z dystansem.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda zapowiedział swoje 500+. Kto dokładnie będzie mógł skorzystać z bonu turystycznego?

2. Fatalne informacje dotyczące oszczędności Polaków w bankach. Sytuacja, która nigdy wcześniej nie miała miejsca

– Hejt jest zawsze, niektóre osoby nie potrafią nie obrażać kogoś, z kim się nie zgadzają. Ale nie sądziłem, że będzie tego tak dużo. Myślałem, że większość przemyśli po prostu moje argumenty, spojrzy na to z drugiej strony, a nie odniesie się do mnie z taką nienawiścią – wyjaśnia nastolatek.

Całe szczęście zgłosili się do niego również maturzyści, którzy tak samo, jak on wahali się lub nie poszli wcale na egzamin. Korneliusz dostał sporo pozytywnych wiadomości prywatnych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka rusza z hitową akcją. Nawet 12 sztuk za darmo
  2. ZUS i ogromna wpadka - mnóstwo Polek i Polaków dostało pieniądze na konto przez pomyłkę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  3. Niszczycielski żywioł przeszedł przez Polskę. Nie obyło się bez rannych
  4. Sok z brzozy staje się coraz popularniejszy. Jego właściwości są niesamowite
  5. Prawie 3 tysiące zachorowań od początku roku. Niebezpieczna choroba, o której wiele osób zapomniało
  6. Robert Lewandowski przejdzie na emeryturę? Deklaracja napastnika nie pozostawia złudzeń, padła data

Następny artykuł