Menopauza: Można ją opóźnić
pixabay_FreePhotos
Autor Damian Witoń - 22 Lutego 2020

Menopauzę można opóźnić. Wystarczy tylko zamieszkać w odpowiednim miejscu

Menopauza występuje u różnych kobiet w nieco innym wieku. Jak pokazują badania naukowców, można przyczynić się do jej opóźnienia poprzez wybór miejsca do życia, które będzie spełniało pewne kryterium

Menopauza, zwana również klimakterium, jest okresem w życiu kobiety, w którym traci ona stopniowo swoją płodność. Oczywiście większość pań chciałaby, żeby nastąpił on u nich jak najpóźniej. Badania naukowców pokazują, że istnieje pewien sposób na opóźnienie menopauzy. Jest nim odpowiedni wybór miejsca zamieszkania.

Przez dwa lata był leczony antybiotykami na boreliozę. Przyczyna objawów okazała się zupełnie innaPrzez dwa lata był leczony antybiotykami na boreliozę. Przyczyna objawów okazała się zupełnie innaCzytaj dalej

Menopauza może być opóźniona przez czynniki zewnętrzne

Zespół naukowców z Uniwersytetu w Bergen oraz Barcelońskiego Instytutu Zdrowia Globalnego dowodzi, że późniejsze występowanie menopauzy u kobiet może być związane z życiem w zielonej okolicy. Wyniki badań dotyczących tego związku zostały opublikowane w listopadowym numerze Environment International. W dojściu do powyższego wniosku pomogła analiza przypadków 1955 kobiet z różnych krajów. Naukowcy przyjrzeli się danym dotyczącym stanu ich zdrowia, stylu życia oraz warunków mieszkalnych.

Wyniki obserwacji badaczy okazały się bardzo ciekawe, ponieważ stwierdzili oni, że kobiety żyjące w okolicach z małą ilością zieleni dostały menopauzy średnio o 1,4 roku wcześniej, niż te, które miały okazję mieć częsty kontakt z przyrodą. Warto jednak wiedzieć, że klimakterium uzależnione jest jeszcze od wielu innych czynników.

Wystąpienie menopauzy w dużej mierze uwarunkowane genetycznie. Przyspieszyć je mogą jednakże pewne elementy stylu życia takie jak palenie tytoniu, nabieranie zbędnych kilogramów, mała aktywność fizyczna oraz stosowanie doustnych środków koncepcyjnych.

Dzisiaj grzeje: 1.Wystarczy kilka liści zalać ciepłą wodą. Właściwości ziela, które każdy z nas ma w swoim domu

2.Siostra Anny Przybylskiej ujawniła jak wygląda jej grób. Łzy same płyną do oczu

Jak informuje portal zdrowie.radiozet.pl, pierwsze objawy poprzedzające menopauzę pojawiają się od kilku miesięcy do nawet kilku lat przed jej wystąpieniem. Najczęściej są to uderzenia gorąca i potów. Mogą pojawić się także zaburzenia snu, wahania nastroju, drażliwość, problemy z koncentracją, bóle, suchość skóry, obniżenie libido, suchość w pochwie czy problemy z nietrzymaniem moczu. Możliwe jest także nieregularne występowanie miesiączek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce
  2. Córka Beaty Ścibakówny i Jana Englerta usłyszała diagnozę od lekarzy. 19-latka: „Wykryto u mnie guzki”
  3. GIS ostrzega przed poradami Jerzego Zięby. "Jest to działanie szczególnie groźne i niebezpieczne"
  4. Nie jesz mięsa, ale potrzebujesz białka? Lista produktów polecanych dla Ciebie
  5. Nikt nie chciał go zatrudnić przez autyzm. Teraz sam pomaga innym
  6. Nawet 10 tysięcy złotych dla rodzin z dziećmi. Już niedługo mogą liczyć na przypływ gotówki

Następny artykuł