Mężczyzna chory na COVID-19 apeluje o pozostanie w domach
unsplash_Tai's Captures
Autor Aneta Młodawska - 1 Kwietnia 2020

39-latek zarażony koronawirusem nagrał film. Wszystko po to, by pożegnać się z rodziną

Mężczyzna, który zaraził się koronawirusem, postanowił nagrać pożegnalny film dla rodziny. W nagraniu opowiedział o tym, jak wygląda rzeczywistość osoby cierpiącej na chorobę COVID-19. Jak przyznał, nie spodziewał się, że wirus zaatakuje także jego.

Mężczyzna, który zaraził się koronawirusem, postanowił za pomocą mediów społecznościowych opowiedzieć o swoim stanie zdrowia. 39-letni Brytyjczyk nagrał wideo, w którym ostrzega, że zakażenie patogenem może skończyć się znacznie gorzej, niż wiele osób uważa. Mężczyzna walczy bowiem o życie, ponieważ jego płuca przestały funkcjonować prawidłowo.

Koronawirus SARS-CoV-2 jest nowym patogenem, który nie został do końca poznany. Choroba COVID-19 objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Pacjentami, którzy są najbardziej narażeni na działanie wirusa, są osoby starsze, osoby z chorobami układu krążenia, chorobami płuc oraz cukrzycą. Niemniej jednak młode osoby także narażone są na ciężki przebieg choroby.

Najnowsze doniesienia. Pacjentem zero była 57-letnia kobieta?Najnowsze doniesienia. Pacjentem zero była 57-letnia kobieta?Czytaj dalej

Mężczyzna chory na COVID-19 apeluje o pozostanie w domach

39-letni Matt Dockray mieszkający w Wielkiej Brytanii nagrał pożegnalny film dla rodziny. Mężczyzna zaraził się bowiem koronawirusem SARS-CoV-2, który doprowadził do znacznych zmian jego w płucach. Choć Brytyjczyk na dopiero 39 lat, choroba COVID-19 nie skończyła się u niego na łagodnych objawach. Mężczyzna nie jest bowiem w stanie samodzielnie oddychać.

W obawie o swoje życie 39-letni Brytyjczyk postanowił nagrać film dla swojej rodziny, w którym opowiada o chorobie. Mężczyzna nie jest w grupie ryzyka ciężkich powikłań spowodowanych zakażeniem koronawirusem, jednak mimo to jego płuca przestały funkcjonować prawidłowo. On sam myślał, że nic mu nie zagraża, dopóki nie zdiagnozowano u niego COVID-19. Sytuacja stała się poważna, ponieważ obecnie 39-latek może oddychać wyłącznie dzięki pomocy respiratora.

Mężczyzna w swoim nagraniu mówi, że najbardziej przeraża go to, co obserwuje dookoła siebie.

— Każdego dnia widzę osoby, które umierają na tę chorobę. Rodziny, które mogą się pożegnać ze zmarłymi wyłącznie przez szklaną szybę — mówi pacjent.

Jak podaje portal parenting.pl, w ciągu ostatnich dni ze względu na dobre warunki pogodowe wielu Brytyjczyków spotykało się na świeżym powietrzu. 39-latek apeluje bowiem, by zgodnie z zaleceniami rządu pozostać w domu. Brytyjczyk ostrzega swoich rodaków, by zadbali o swoje bezpieczeństwo i pozostali w domach.

— Mowię do każdego, kto myśli, że ta choroba skończy się dla niego jedynie kaszlem i łagodnymi objawami, albo, że jego to ominie – proszę nie bądźcie idiotami — apeluje Dockray.

Dzisiaj grzeje: 1. Zaskakujące słowa kapłana. Według niego ksiądz nie może roznosić koronawirusa

2. Od jutra obowiązkowe rękawiczki jednorazowe. Problem w tym, że nigdzie ich nie ma

Choć pacjent ma zaledwie 39 lat, jego choroba miała wyjątkowo ciężki przebieg. Mężczyzna wspomina chwile, w których czuł, że jest z nim naprawdę źle. To właśnie w jednym z takich momentów nagrał pożegnalny filmik dla rodziny.

— Nie życzyłbym tego najgorszemu wrogowi. W pewnym momencie zdecydowałem się nagrać pożegnalny film dla mojej żony i dziecka. Wszystko przez to, że była taka chwila, kiedy niemal poddałem się przez strach i ból — opowiada w poruszającym wideo 39-latek.

Choć obecnie Matt wraca do zdrowia, wciąż apeluje o zachowanie wszelkich możliwych środków bezpieczeństwa. Przypomnijmy, że Wielka Brytania jest już ósmym krajem na świecie pod względem liczby zakażeń koronawirusem i siódmym pod względem liczby zgonów przez niego spowodowanych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie mieści się w głowie. Lidl nagle przed świętami po kontrowersyjnej decyzji Biedronki też zmieni godziny otwarcia
  2. Podano prawdopodobną przyczynę śmierci aktora ”Barw Szczęścia”. Zmarł na oczach dzieci
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Polacy coraz bardziej się boją. Radykalni internauci chcą większych obostrzeń

Następny artykuł