najszybciej liczący mężczyzna
fot. https://pixabay.com/ MarandaP
Autor Natalia Niewczas - 3 Września 2020

Był całkiem zwyczajnym dzieckiem. Po wypadku i urazie głowy zyskał jednak niesamowitą umiejętność

Mężczyzna nie urodził się geniuszem, choć właśnie tak określają go obecnie media z całego świata. Biorąc pod uwagę to, co potrafi ten wyjątkowy, młody człowiek, nie sposób nie docenić bystrości jego umysłu. Zadziwia innych, wykorzystując w tym celu jedynie własny mózg.

Mężczyzna, który swą niesamowitą zdolnością błyskawicznego liczenia wprawia cały świat w zdumienie, urodził się w Indiach. Można powiedzieć, że nabycie niecodziennej umiejętności “zawdzięcza” tragicznemu wypadkowi. Gdy do niego doszło, Neelakantha Bhanu Prakash miał kilka lat.

13-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Niedawno urodziła, zatrważające, kto okazał się ojcem dziecka13-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Niedawno urodziła, zatrważające, kto okazał się ojcem dzieckaCzytaj dalej


Mężczyzna z prawdziwą supermocą


Zanim mężczyzna pobił kilka rekordów, musiał pokonać długą drogę do odzyskania sił. Neelakantha Bhanu Prakash, będąc jeszcze dzieckiem, doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu w wypadku. W konsekwencji zapadł w śpiączkę, przeszedł również parę wymagających operacji głowy. Lekarze przygotowywali rodzinę na najgorsze, chłopiec mógł nigdy nie powrócić do pełni umysłowej władzy. Jak się jednak okazało, młody Bhanu miał inne plany.


Według doniesień portalu o2.pl po czasie Bhanu zaczął powoli dochodzić do siebie. Wciąż spędzał jednak dużo czasu w szpitalu, przez co bardzo się nudził. Automatycznie uruchomiło to kreatywność dziecka; chłopiec odnalazł zajęcie, które nie wymagało większego wysiłku. Bhanu zatracił się w świecie łamigłówek i matematycznych obliczeń.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowy objaw koronawirusa. Pojawia się szczególnie u dzieci
2. Złe wieści dla klientów polskich banków. Poczują konsekwencje decyzji NBP


To właśnie wypełnione bezczynnością dni w szpitalu ostatecznie doprowadziły go do pobicia światowych rekordów (z czego cztery zdobył w wieku zaledwie 13 lat!). Bhanu obecnie ma 20 lat i potrafi wykonać najbardziej skomplikowane rachunki w pamięci - nie potrzebuje do tego ani kalkulatora bądź komputera, ani więcej, niż kilku sekund, czemu zawdzięcza przydomek “człowieka kalkulatora”.


Parę dni temu mężczyzna zwyciężył w konkursie najszybszego liczenia, co czyni go jednocześnie najsprawniej liczącą osobą na ziemi. To zapewne nie koniec jego niesamowitych dokonań.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, wycofano popularny lek. Jeśli masz go w domu, natychmiast wyrzuć
  2. 42-letnia pogodynka zmarła niespodziewanie. Kilka dni temu napisała, że "jej mózg jest zepsuty"
  3. Rewolucyjna zmiana weszła właśnie w życie. Dotyczy całej Polski
  4. Pacjent czołgał się z bólu. Oburzające oświadczenie szpitala
  5. Lekarze nie wierzyli własnym oczom. Z ciała kobiety wydobyto ponad metrowego węża [WIDEO]
  6. 15-latka wyglądała starzej od własnej babci. Genialna metamorfoza odmieniła jej życie. Wideo pokazuje, że efekty są zniewalające

Następny artykuł