mężczyzna utracił życie ratując dziecko
Fot. pixabay.com/ goszka
Autor Klaudia Gaicka - 14 Czerwca 2020

Chciał uratować 7-letniego chłopca. Swój wyczyn przypłacił życiem

Mężczyzna wypoczywał z trójką dzieci nad lokalnym stawem. Seria niefortunnych zdarzeń sprawiła, że stracił życie, próbując ratować 7-letniego chłopca. Straszne wydarzenia na plaży długo pozostaną dla wszystkich niezapomniane.

Mężczyzna wykazał się ogromnym bohaterstwem. Niestety całą akcję ratowniczą przypłacił własnym życiem. Statystyki utonięć w Polsce są zatrważające, przy okazji tego wypadku i coraz cieplejszych temperatur warto wspomnieć, jak wiele osób ginie co roku przez utonięcie.

Śmiertelny wypadek na Podkarpaciu. Rozpędzone auto wjechało w nastolatkiŚmiertelny wypadek na Podkarpaciu. Rozpędzone auto wjechało w nastolatkiCzytaj dalej

Mężczyzna przypłacił życiem swoją próbę ratowania 7-letniego dziecka

Niestety, Polska pozostaje liderem tragicznego rankingu utonięć w krajach Unii Europejskiej. Według raportu Najwyższej Izby Kontroli, która przeprowadziła kontrolę w Policji wodnej, w naszym kraju ginie w wodzie, proporcjonalnie, dwukrotnie więcej osób niż w pozostałych krajach Unii Europejskiej.

Seria niefortunnych zdarzeń odbyła się w Brzozowej w gminie Tarłów (w woj. Świętokrzyskim). 54-latek wypoczywał wraz z trójką dzieci nad miejscowym stawem. Kiedy jedno z dzieci wpadło do wody, mężczyzna rzucił się za nim, aby go ratować.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że w pewnym momencie 7-letni chłopiec z niewyjaśnionych przyczyn zsunął się z pomostu do wody. 54-latek, wskoczył za nim do stawu i próbował go wyciągnąć na powierzchnię. Sytuację zauważyły inne osoby. Na miejsce dobiegł 30-letni mężczyzna, który też wskoczył do wody. To on wyciągnął 7-latka na powierzchnię – wyjaśnia Agata Frejlich, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opatowie.

Kiedy tylko dziecko znalazło się bezpieczne na brzegu, 30-letni bohater ruszył na pomoc opiekunowi dzieci, który w tym czasie zniknął pod taflą wody.

- Mężczyzna został wyciągnięty na brzeg. 30-latek zaczął akcję reanimacyjną, czekając na przyjazd służb. Niestety, ani jemu, ani załodze karetki, która przyjechała na miejsce, nie udało się przywrócić funkcji życiowych u 54-latka – dodała policjantka.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło nieoczekiwaną zmianę. Od dzisiaj wchodzi w życie

2. Zamiast teraz, wejdzie już w 2021 roku. Kolejny podatek obciąży twój portfel

Nie wiemy, co było przyczyną utonięcia starszego mężczyzny. Wraz z całą redakcją przesyłamy jednak wyrazy współczucia dla bliskich i rodziny zmarłego. Szczęście w nieszczęściu, 7-letni chłopiec wyszedł z opresji cały i zdrowy.

Choć od kilku dni pogoda bardzo dopisuje, w regionie nie ma jeszcze wyznaczonych kąpielisk. Na razie dopiero w niektórych miejscach ratownicy czuwają nad bezpieczeństwem plażowiczów, m.in. na zalewie w podkieleckiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Andrzej Duda w trasie. Auto SOP uderzyło w pojazd z rodziną z dziećmi
  2. Hannie Lis puściły nerwy. Bez pohamowania zaatakowała najważniejsze osoby w państwie
  3. Dlaczego w Afryce zarejestrowano tak mało przypadków koronawirusa? Według specjalistów, temperatura wcale nie jest kluczowa
  4. Walczyła na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Nie żyje pielęgniarka
  5. Najczęściej ignorowane objawy raka. Lekceważenie ich może kosztować życie
  6. Kompromitacja Legii Warszawa. Błąd bramkarza odebrał nam mowę, interwencja rodem z okręgówki (WIDEO)

Następny artykuł