W stopie mężczyzny zagnieździł się nicień
unsplash.com/Nik Shuliahin
Autor Barbara Bujar - 15 Lipca 2020

Mężczyzna był przekonany, że ma na nodze zwykłego żylaka. Gdy usłyszał prawdę od lekarza pobladł

Mężczyzna zgłosił się do lekarza, ponieważ podejrzewał, że na jego nogach zaczynają pojawiać się żylaki. Szczególnie bardzo niepokoiła go zmiana, która pojawiła się na jego stopie, a w dodatku bardzo swędziała. Specjalista przyjął pacjenta i przeprowadził dokładne badanie. Okazało się, że 42-latek wcale nie cierpi z powodu żylaków. Diagnoza była przerażająca.

Żylaki są bardzo częstym zjawiskiem, które u pacjentów pojawiają się wraz z wiekiem. Powstają, gdy w żyłach dochodzi do różnych nieprawidłowości, na przykład do ich ucisku albo zwężenia. W organizmie zachodzą wtedy zaburzenia prawidłowego przepływu krwi, która zaczyna zalegać w naczyniach. Taki proces skutkuje zwiększeniem objętości żył powierzchownych i pojawieniem się zmian na zewnątrz ciała człowieka. U pacjenta można zaobserwować wtedy, tzw. pajączki albo wybrzuszenia. Dokładnie taką dolegliwość podejrzewał u siebie 42-letni mężczyzna.

Matka włożyła swoje dziecko do pieca. Chwilę później poszła z chłopakiem bawić się na weseleMatka włożyła swoje dziecko do pieca. Chwilę później poszła z chłopakiem bawić się na weseleCzytaj dalej

Mężczyzna myślał, że cierpi z powodu żylaków. Prawda okazała się zupełnie inna

Jak podaje portal webniusy.pl, pacjent, który zgłosił się do lekarza, żył w przekonaniu, że w jego organizmie rozwinęły się żylaki. Zmiana, która miała świadczyć o początku dolegliwości, była widoczna na jego stopie. 42-latek nie przejął się nią od razu, przeraziło go dopiero nieustające uczucie swędzenia. Wtedy właśnie umówił się na wizytę.

Prawda, którą mężczyzna usłyszał od lekarza była zupełnie inna niż ta, której się spodziewał. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że w jego nodze zagnieździł się nicień – pasożyt, który znajdował się pod jego skórą w postaci kilku larw. Mężczyzna był przerażony, nie wiedział, gdzie mógł się nim zarazić. A to w niektórych przypadkach jest niestety bardzo proste. Jak wyjaśnia portal, do zakażenia bardzo często może dochodzić, kiedy człowiek spaceruje boso po trawie, piasku lub ziemi. Zazwyczaj dzieje się tak, gdy skóra pośladków lub stóp zetknie się z jajami nicieni.

Dzisiaj grzeje: 1. Matka włożyła swoje dziecko do pieca. Chwilę później poszła z chłopakiem bawić się na wesele

2. Druga fala pandemii sparaliżuje służbę zdrowia. Jedno rozwiązanie może temu zapobiec

42-letni pacjent musiał zarazić się pasożytem w podobny sposób. Na szczęście w jego przypadku obecność pasożyta nie była groźna i dzięki podjętemu leczeniu mógł wrócić do zdrowia, a przede wszystkim pozbyć się niechcianego lokatora. Z podanych informacji wynika, że większość podobnych zakażeń ulega na szczęście samowyleczeniu i nie powoduje żadnych negatywnych skutków w organizmie pacjenta. Aby tego uniknąć, warto jednak pamiętać o zakładaniu butów w nieznanych dla nas terenach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna wpadka po wyborach. Wygrali konkurs na wóz strażacki, nie mają straży
  2. Może masz podobną monetę? Możesz być milionerem, chodzi o nominał 5 zł, niezwykłe;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Wreszcie ustalili, kto otrzyma bon turystyczny. Sejmowa komisja rozpatrzyła poprawki Senatu

Następny artykuł